کد خبر: ۶۷۲۵۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی:

مولاوردی گفت: ارتقای عدالت آموزشی و حذف کنکور که شکستن شاخ غول است از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

سازوکار‌های اجرایی در منشور حقوق شهروندی آماده است/ حذف کنکور شکستن شاخ غول استبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اولین نشست هم اندیشی نمایندگان حقوق شهروندی استان ها و حوزه ستادی با حضور شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولان مربوطه صبح امروز در اردوگاه باهنر تهران برگزار شد.

مولاوردی با اشاره به اینکه سازوکار های اجرایی حقوق شهروندی در منشور حقوق شهروندی آماده است، گفت: در یکی از بندها آموزش حقوق شهروندی با دانشجویان و دانش آموزان مورد توجه قرار گرفته است، باید توجه داشته باشیم که خروجی این دانش ها موثر باشد.

وی ادامه داد: اولویت های تخصصی و عمومی را در دولت مورد توجه قرار دادیم و از جمله اولویت های تخصصی مهارت آموزی دانش آموزان و توانمندسازی برای حرکت به سمت بازار کار است، همچنین توجه به ارتقای توانمندسازی دانش آموزی در حوزه آسیب های اجتماعی است.

مولاوردی بیان کرد: افزایش توان خلاقیت و ارتقای عدالت آموزشی، حذف مشق شب، شاداب سازی مدارس، سبک کردن کیف دانش آموزان و حذف کنکور که شکستن شاخ غول است از مهم ترین برنامه های آموزش و پرورش محسوب می شود.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی بیان کرد:‌ فرزندان ما باید به شهروندانی آگاه،  فعال و پرسشگر تبدیل شوند و این موضوع صرفا وظیفه آموزش و پرورش نیست بلکه دستگاه های مختلف برای این امر باید وارد عمل شوند و بایکدیگر هماهنگی داشته باشند.

وی تصریح کرد:‌ باید سیاست حافظه محوری را ترک کنیم علاوه بر آن بر سرمایه گذاری روی فقرزدایی آموزشی اهتمام داشته باشیم تا افرادی خلاق،‌ پرسشگر و با تفکر خلاقانه داشته باشیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر