کد خبر: ۶۷۲۵۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲

شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که دولت کابل آماده است با گروه طالبان در مورد تقسیم اوقات خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفتگو نماید.

اعلام آمادگی کابل برای گفتگو با طالبان درباره خروج نیروهای خارجیبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که دولت کابل آماده است با گروه طالبان در مورد تقسیم اوقات خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفتگو نماید.

سید احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان در حاشیه نشست صلح افغانستان در مسکو اظهار داشت: کابل آماده است با طالبان در مورد تنظیم تقسیم اوقات خروج نیروهای خارجی بحث و گفتگو نماید.

سید احسان طاهری افزود: گروه طالبان در میز مذاکره با حکومت افغانستان می تواند هر موضوعی را که خواسته باشد مطرح نماید. ما آماده هستیم در مورد تنظیم تقسیم اوقات خروج نیروهای بین المللی از افغانستان بحث و گفتگو نماییم.

این در حالی است که پیش از این طالبان گفته بودند تا زمانی که نیروهای خارجی از افغانستان خارج نشوند، حاضر به مذاکره با حکومت افغانستان نخواهند شد.

به گفته طاهری در صورت برقراری صلح و ثبات در افغانستان، هیچ افغانی به حضور نیروهای خارجی خوشحال نخواهد بود. طاهری بیان داشت: تا آن زمان ما به حمایت بین المللی نیاز داریم. اما موضوع خروج نیروهای بین المللی از کشور، بخش مهم دستور کار مذاکرات می باشد.»

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر