کد خبر: ۶۷۲۵۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در توضیحاتی عملکرد ستادهای معین را در بازسازی مناطق زلزله زده تشریح کرد.

مروری بر عملکرد بازسازی مناطق زلزله‌زده در کرمانشاهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، رضا خواجه‌ای رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه  گفت: در زلزله سال گذشته کرمانشاه ۱۲ ستاد معین با حضور ۴۵۰ اکیپ برای ارزیابی واحدهای مسکونی تشکیل شد و ۱۹۰۰ روستا و ۱۰ شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه وسعت جغرافیایی حادثه بالا بود نیازمند به استقرار حوزه‌ای با کمک استان‌های معین برای بازسازی بودیم.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: به موازات انجام کارهای ارزیابی اقدامات آواربرداری اسکان موقت و دائم نیز انجام شد و بنا بر گزارش‌های انجام شده ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی و ۸۰۰۰ واحد مسکونی شهری در اولویت اول بازسازی قرار گرفتند.

وی بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از فرصت‌سازی برای زلزله واحدهای فرسوده‌ای که حتی در زلزله آسیب ندیده بودند، اما احتمال خسارت به آنها در زلزله‌های بعدی وجود داشت نیز در اولویت کاری قرار گرفته‌اند بر همین مبنا ۳۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در زمره واحدهای احداثی و ۶۰ هزار واحد مسکونی نیز در زمره واحدهای تعمیری قرار گرفتند.

به گفته خواجه ای، مجموعا ۳۳ هزار و ۵۹۰ واحد کار آرماتوربندی و ۱۲۹ هزار واحد اجرای اسکلت، ۲۳ هزار و ۵۰۰ واحد اجرای دیوارچینی، ۲۴ هزار و ۲۰۰ واحد اجرای سقف، ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد اجرای گچ و خاک و ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد نیز نصب چهارچوب در و پنجره شدند.

وی افزود: از مجموع ۶۰ هزار واحد تعمیری نیز ۵۰ هزار و ۹۵۰ واحد تعمیرات را آغاز کردند که از این تعداد ۵۴ هزار واحد کار عملیات تعمیری آنان به پایان رسید.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با بیان اینکه شعار ما در این بازسازی مشارکت صددرصدی مردم بوده، گفت: سه روز بعد از زلزله از سوی دولت تسهیلات به بانک‌های عامل ابلاغ و یک هفته پس از زلزله بانک‌ها آمادگی خود را برای پرداخت تسهیلات اعلام کردند.

وی افزود: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات، ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۱۰ میلیون تومان تسهیلات معیشتی، ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض، پنج میلیون تومان نیز از سوی هیئت دولت و ۱۰میلیون تومان نیز تسهیلات تکمیلی که مجموعاً ۷۳ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی در مناطق شهری بوده به مردم زلزله زده پرداخت می‌شود.

خواجه‌ای تصریح کرد: هشت تن سیمان رایگان و آهن آلات ارزان قیمت توسط بنیاد مسکن تهیه و به صورت تعاونی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی گفت: همچنین همه فعالیت‌های آواربرداری، نظارت، نقشه‌برداری، صدور پروانه برای مردم مناطق زلزله زده به صورت کاملا رایگان بوده است و  دولت با کمک دستگاه‌های متولی بازسازی مشارکت خوبی به عمل آورده است.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه تصریح کرد: در سطح روستاها نیز ۵۷ میلیون تومان تسهیلات برای متقاضیان در نظر گرفته شده است همچنین پی کنی واحدهای مسکونی و اجرای دیوار چینی به صورت رایگان انجام شده است؛ همه این اقدامات برای به حداقل رساندن قیمت تمام شده واحدهای مسکونی و تسریع در بهره‌برداری آنها بوده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/ب

بازسازی مناطق زلزله‌زده در کرمانشاه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر