کد خبر: ۶۷۲۵۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه گفت : قوری قلعه را یکی از هفت غار ثبت ملی شده ایران و از منابع زیست محیطی نادر کشور است .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حامد سپهری مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه گفت : در تلاشیم تا گردشگران در نوروز ۹۸ بتوانند از فضا‌های جدیدی در غار قوری قلعه بازدید کنند.

 وی قوری قلعه را یکی از هفت غار ثبت ملی شده ایران و از منابع زیست محیطی نادر کشور خواند و اظهارکرد: با وجود اینکه تاکنون حدود سه هزار متر از فضای این غار توسط کاوشگران کشف شده، اما درحال حاضر تنها ۵۰۰ متر آن برای بازدید عموم آزاد است.

وی تاکید کرد: از آنجایی که قوری قلعه از نظر زیست محیطی اهمیت زیادی دارد، لذا رعایت الزامات محیط زیست و منابع طبیعی مانع از آن شده که دیگر بخش‌های غار مورد بازدید عموم قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه متذکرشد : درحال تعامل با این دو نهاد هستیم تا راهکاری برای امکانپذیر کردن بازدید گردشگران از سایر بخش‌های این غار پیدا کنیم.

وی یادآورشد : در این راستا طبق توافقی که اخیرا با یک گروه مستندساز انجام داده‌ایم، مقرر شده تا بزودی از بخش‌های مورد نظر فیلم و مستند تهیه کنند تا راهکار بازدید عموم از این فضا‌ها را با محیط زیست و منابع طبیعی مورد بررسی قرار دهیم.

سپهری خاطرنشان کرد : تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم تا گردشگران در نوروز ۹۸ از فضا‌های جدیدی از این غار بازدید کنند.

وی در ادامه درخصوص ایجاد طرح‌های گردشگری جدید در مجموعه قوری قلعه نیز عنوان کرد: تاکنون حدود ۱۶ پروژه برای اجرایی شدن در این مجموعه لکه گذاری کرده‌ایم که پس از انجام مقدمات لازم کار واگذاری آن‌ها به سرمایه گذاران را آغاز خواهیم کرد .

 

 

انتهای پیام/د

بازدید گردشگران در نوروز ۹۸ از فضا‌های جدیدی غار قوری قلعه

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر