کد خبر: ۶۷۲۵۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
تهیه کننده «برنده باش» مطرح کرد؛

هاشم رضایت تهیه کننده برنامه «برنده باش» گفت:در قسمت‌های بعدی مسابقه، یک کتاب به مخاطبان معرفی می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛از اهداف اصلی تولید و پخش مسابقه «برنده باش» افزایش مطالعه است،این مسابقه‌ برگرفته از اطلاعات عمومی و با بهره‌گیری از تکنولوژی مورد علاقه در جامعه طراحی شده و تلاش دارد سبک نوینی در ساخت مسابقات تلویزیونی به‌وجود آورد.

برای شرکت در این مسابقه تلویزیونی بایداپلیکیشن مورد نظر را دانلود کرده و به سوالات مطرح شده پاسخ داده شود.

اگر سطح امتیازات به حد نصاب مطلوب برسد، از متقاضیان دعوت می‌شود در استودیو مسابقه حاضر شوند. ۴ نفر از بهترین شرکت کنندگان حاضر در استودیو مقابل مجری قرار می‌گیرند. اگر شرکت کنندگان به ۱۵ سوال مجری پاسخ صحیح دهند، برنده ۲۰۰ میلیون تومان می شوند.

روز سه شنبه برای گزارش پشت صحنه به همراه جمعی از خبرنگاران راهی لوکیشن «برنده باش» شدیم، اینجا همه چیز روی نظم و با برنامه‌ریزی انجام می‌شود. با ورود ما اسامی تماشاگران برای حضور در لوکیشن چک می‌شد با راهنمایی عوامل پشت صحنه روی صندلی‌ها مستقر می‌شوند.

گلزار برای تشویق مردم به کتابخوانی؛ اجرای «برنده باش» را پذیرفت/ معرفی کتاب در قسمت های آینده

طراح دکور این مسابقه مهدی هاشمی است و دکور دورهمی را نیز برعهده داشته است ؛دکور «برنده باش» اولین دکور ۱۸۰ درجه ای در تلویزیون ایران است در طراحی این دکور تهیه کننده ها در نظر داشتند این دکور همانند کولوسئوم در رم ایتالیا باشد که وقتی گلادیاتور وارد می شود هیچ راه برگشتی نداشته باشد و به مبارزه بپردازد ، این دکور نیز اینچنین است مردم در دور میدان نبرد نشسته اند و مجری و شرکت کننده در کانون این مبارزه هستند اما اینجا مبارزه اطلاعات و حضور ذهن است.

ابعاد این دکور ارتفاع ۹ متر و شعاع آن ۲۵ متر است و تعداد ۲۷۰ نفر یک ساعت قبل از ضبط برنامه در استودیو حاضر می شوند.

هاشم رضایت تهیه کننده برنامه «برنده باش» درباره چشم انداز این برنامه ارزیابی آن در آینده گفت: محمدرضا گلزار درباره مدل خارجی آن در برنامه «ماه عسل» توضیح دادند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تفاوت هایی  در این مسابقه و در کشورهای مختلف وجود دارد.

وی با بیان اینکه ما مسابقات کشورهای دیگر را دیده ایم، بیان کرد:تفاوت عمده ما این است که دکور ما اصلا شبیه آنها نیست و طراحی دکور به عهده هاشمی بود البته شکل عملی مسابقه که همه جا یکسان باشد را حفظ کردیم .

تهیه کننده «برنده باش» ادامه داد:ما تلاش می کنیم این برنامه هر روز بهتر شود شما می دانید که فقط شکل مسابقه نیست که یک برنامه را جذاب کند بلکه اجرای مجری، سوالات، ری اکشن مردم و کارگردانی خوب برنامه تاثیر گذار است البته جلسات بسیاری برگزار کردیم تا این مسائل به خوبی انجام شود حتی در دکور، ارتباط با مردم، کارگردانی از نمونه های خارجی بهتر هستیم.

گلزار برای تشویق مردم به کتابخوانی؛ اجرای «برنده باش» را پذیرفت/ معرفی کتاب در قسمت های آینده

این تهیه کننده درباره تغییرات برنامه بیان کرد: ماهیت اصلی برنامه، کتابخوانی و ترویج تشویق مردم به کتابخوانی بود چرا که متأسفانه روند کتابخوانی در کشور ضعیف است.

وی گفت: در خانواده خودتان بررسی کنید که چند نفر کتاب می خوانند ما در شروع برنامه درنظر داشتیم که کتاب معرفی کنیم اما ترجیح دادیم که چند قسمت از مسابقه پخش شود و بعد معرفی کتاب را اجرا کنیم.

رضایت با بیان اینکه ما یک تیم کارشناسی داریم، بیان کرد:کارشناسان پاسخ های مردم را در اپلیکیشن بررسی کردند و متوجه شدند که در حال حاضر زود است  مردم را به سمت یک کتاب خاص سوق بدهیم از این رو سوالات اطلاعات عمومی را در اپلیکیشن ها طراحی کردیم و احتمالا تا هفته آینده یا دو هفته دیگر کتاب معرفی کنیم البته قرار است تعدادی از سوالات که پرسیده می شود از  کتاب معرفی شده باشد تا مردم به کتابخوانی هم سوق پیدا کنند.

تهیه کننده برنامه «برنده باش» پیرامون حضور یک سلبریتی برای اجرای برنامه بیان کرد:ما زمانی که در برنامه «دورهمی» مهران مدیری را انتخاب کردیم همه گفتند چرا آقای مدیری را انتخاب کردید و حالا می گویند چرا آقای گلزار انتخاب شد هرکسی را انتخاب می کنیم همین سوال پیش می آید اما بدانید یک تهیه کننده وقتی طراحی یک مسابقه یا برنامه را می دهد درباره دکور، محتوا، کارگردان، طراح صحنه فکر می کند و حتمادرباره مجری آن هم فکر و پیش بینی می کند که این برنامه با این مشخصات با چه کسی دیده می شود که به آقای گلزار رسیدیم و با ایشان صحبت کردیم .

وی درباره اینکه چه عاملی باعث شد که محمدرضا گلزار اجرای برنامه را قبول کردند چرا که قطعا در تمام این سالها پیشنهادهایی وجود داشته و اجرا را نپذیرفتند، گفت:زمانی که ما با آقای گلزار صحبت کردیم مشغول فیلم «آینه بغل» بودند و  وقت نداشتند اما در جلسات دوم و سوم درباره اینکه این مسابقه به مطالعه مردم کمک می کند؛صحبت کردیم که برای محمدرضا گلزار جذاب شد  تا در این مسابقه حضور داشته باشد.

تهیه کننده «برنده باش» درباره ساخت این برنامه در شبکه نسیم بیان کرد:طرح اولیه را برای شبکه نسیم پیشنهاد دادیم اما در نظر داشتیم که این مسابقه بزرگ از شبکه سه پخش شود.

وی درباره اینکه در طرح سوالات برنامه ریزی شده یا اینکه تصادفی انتخاب شده است؟بیان کرد:کمیته ای را تشکیل دادیم و بچه هایی که اهل مطالعه هستند و اطلاع عمومی خوبی دارند برخی سوالات را انتخاب می کنند و سوالات را اتفاقی و تصادفی در رایانه بارگذاری می کنند و رایانه آنها را انتخاب می کند.

گلزار برای تشویق مردم به کتابخوانی؛ اجرای «برنده باش» را پذیرفت/ معرفی کتاب در قسمت های آینده

وی درباره اینکه گلزار در طرح سوالات نظر می دهد، گفت: یکی از کسانی که رو به روی شرکت کننده می نشیند محمدرضا گلزار است از این رو باید روی سوالات اشراف داشته باشد و درباره سوالات صحبت کند از این رو یکی از اعضای آن کمیته محمدرضا گلزار است حتی یک سوالی بود که ایشان گفت که این سوال هیچ کمکی به اطلاعات عمومی مردم نمی کند که طی بررسی ها این سوال حذف شد.

رضایت گفت: سوالاتی درباره ویتامین، غذاها که روزانه مردم با آنها سرو کار دارند؛ جغرافیا، تاریخ ایران  برای مخاطبان جذابیت دارد.

وی درباره اینکه برای کسی که اهل حل جدول باشد شاید برخی سوالات خیلی آسان باشد، از این رو برای ارتقای سطح سوالات فکری کرده اید؟ بیان کرد:در شروع برنامه سطح سوالات آسان بود و آرام آرام سوالات سخت می شود. یک نکته ای را فراموش نکنید اگر سوالات را جلوی شما بگذارم همه آن را جواب می دهید اما در جمعیت و حضور تماشاگران شاید یکی از آنها را هم جواب ندهید.

تهیه کننده«برنده باش» درباره بازخوردهای مردم برای جذب مخاطب تصریح کرد: مبنای تلویزیون فقط سریال، جُنگ و گفتگو نیست. کسی که می گوید تلویزیون یعنی همه این برنامه ها از جمله ورزش، سریال، گفتگو حتی نمایش کوتاه و بلند و مسابقه را برای آن در نظر گرفته است.

وی ادامه داد:براساس آخرین آمارهامخاطبان «برنده باش» از برخی سریال های ما بیشتر است.

رضایت پیرامون تعداد برنامه های «برنده باش» بیان کرد:پیش بینی ما 156 برنامه است و با گلزار تا پایان برنامه قرارداد داریم البته تا زمانی که مخاطب بخواهد این برنامه پخش می شود.

تهیه کننده «برنده باش»در خصوص ورود سلبریتی ها مثل رضا گلزار گفت:سوالی در این خصوص مطرح می شود که تلویزیون مگر مجری نداشت که از محمدرضا گلزار استفاده کرده اید؛ ما باید از تمام پتانسیل هایی که در کشور است استفاده کنیم برای اینکه با مخاطب ارتباط برقرار کنیم اما باید هر برنامه ای را هم با شاخص آن برنامه مقایسه کنیم تا بدانیم که چه کسی برای آن مناسب است.ما این برنامه را  در اواسط برنامه دورهمی طراحی کردیم و این روزها در حال طراحی برنامه دیگری هستیم که دو مجری در ذهن من است؛ یکی از آنها مجری تلویزیون ودیگری بازیگر است؛ طرح ارائه داده شده اما اطلاعات دقیق را در زمان دیگری موکول کنیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر