کد خبر: ۶۷۲۵۷۷۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد؛

آیت الله مکارم شیرازی گفت:سرمایه هر جامعه و کشوری جوانان هستند و اگر به این قشر بها داده نشود و از استعداد و نبوغ آنان استفاده نشود، خود را از ظرفیت مهمی محروم کرده ایم.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛آیت الله مکارم شیرازی در دیدار رئیس شورای عالی صلح افغانستان و هیات همراه با تاکید بر اهمیت صلح و مقابله با خونریزی درکشورهای اسلامی، بویژه افغانستان، این موضوع را مورد تصریح آموزه های دینی و قرآن کریم دانست و گفت: ما مسلمان هستیم و باید پایبند به آیات صریح قرآن باشیم که درباره برادرکشی و اختلاف هشدار جدی می دهد.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر تشکیل گروه و اتاق فکری برای بررسی و آسیب شناسی ریشه های اختلاف و خون ریزی ها در افغانستان و کوتاه کردن دست اجانب از این کشور،بیان کرد: باید بررسی شود که چرا در این کشور صلح برقرار نمی شود و متاسفانه هر روز شاهد برادرکشی و خونریزی هستیم.

وی همچنین محروم ماندن بخشی از جوانان کشور افغانستان از تحصیل به دلیل محرومیت مالی را موضوعی تاثر برانگیز برشمرد و افزود: سرمایه هر جامعه و کشوری جوانان هستند و اگر به این قشر بها داده نشود و از استعداد و نبوغ آنان استفاده نشود، خود را از ظرفیت مهمی محروم کرده ایم.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین با بیان این که ما با مردم شریف افغانستان رابطه و اشتراکات دینی، فرهنگی و اعتقادی بسیاری داریم،عنوان کرد: آنچه باعث ناراحتی شما است، موجب ناراحتی ما می شود؛ در مقابل هرآنچه باعث خوشحالی شما می شود موجبات خرسندی ما را فراهم می کند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل بانک خون امام حسین(ع) در افغانستان در ایام محرم ، آن را ابتکار جالبی دانست و بر لزوم اجرای این طرح در کشورهای مختلف اسلامی تاکید کرد و افزود: این مساله هم جلوی انحراف ها در عزاداری ها را می گیرد و هم سبب می شود به وسیله همین خون ها عده ای از مرگ حتمی نجات پیدا کنند.

انتهای پیام /ح

جلوی خونریزی ها باید در جهان اسلام گرفته شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر