کد خبر: ۶۷۲۵۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲

آیین افتتاحیه نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری برگزار می‌شود.

نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد افتتاح می‌شودبه گزارشحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد ۲۰ الی ۳۰ آبانماه جاری در حسینیه الزهرا(ع) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.

براساس خبری که در سایت مرکز رسیدگی به امور مساجد منتشر شده است؛ یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه ارائه دستاوردهای مرکز رسیدگی به امور مساجد در چهل سالگی انقلاب است.

از دیگراهداف این نمایشگاه ارائه الگوی یکپارچه مدیریت مسجد، انتقال دانش مدیریت مسجد به ائمه جماعات و کارگزاران مساجد و انتقال دانش و تجربیات ساماندهی مساجد به ائمه جمعه و نمایندگی‌های ولی فقیه در استان‌ها است. لذا نمایندگی‌های ولی فقیه در استانها و تیم فرهنگی ایشان از مخاطبان اصلی این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه در پنج بخش مختلف برگزار می‌شود این بخش‌ها شامل بخش اول با عنوان «مبادی» با چهار قسمت؛ مسجد از نگاه رهبر حکیم و عالیقدر، پیشینه شناسی (مساجد فعال و تاثیرگذار از قبل انقلاب تا کنون، ائمه جماعات شاخص، شهدای محراب و ائمه جماعات شهید استان تهران و ...)، دشمن شناسی (حرکت دشمن علیه مساجد در طول تاریخ اسلام بخصوص در زمان معاصر) و مسئله شناسی نظام اسلامی و نقش مسجد در منظومه مسائل گفتمان انقلاب اسلامی است.

بخش دوم این نمایشگاه به آشنایی با مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، تاریخچه تاسیس (نگاهی به حکم مقام معظم رهبری) به آیت الله مهدوی کنی چارت و شرح وظایف ارکان مرکز، ماموریت‌های ذاتی مرکز و برنامه‌های راهبردی (اول، دوم و سوم در یک نگاه) می‌پردازد.

بخش سوم این نمایشگاه به برنامه راهبردی مرکز اختصاص دارد. راهبرد اول عبارت است از؛ توانمند سازی ائمه جماعات و کارگزاران مسجدی، طراحی و فرآیند جذب و استقرار، تکریم، رشد و آموزش، تامین و تولید محتوا و اساتید و فناوری توانمند سازی و آشنایی با سامانه جامع مساجد (سجم.)

راهبرد دوم نیز با محوریت فرهنگ سازی به آشنایی با اسناد پشتیبان فرهنگ سازی (مسجد و کودک ونوجوان، مسجد و جوان، مسجد و بانوان و الگوی فرهنگ سازی)، آشنایی با فعالیت های مرکز در دهه تکریم و غبارروبی مساجد، آشنایی با اقدامات متناسب با روز جهانی مسجد و آشنایی با اقدامات فرهنگ ساز می‌پردازد.

راهبرد سوم آشنایی با نظام حقوقی مساجد، آشنایی با نظام مهندسی مساجد، آشنایی با نظام مدیریت مالی‌ مساجد، آشنایی با الگوی گونه بندی و سطح بندی مساجد، آشنایی با الگوی رفع تعارضات و حل اختلاف مساجد، آشنایی با الگوی فعالیت‌های اجتماعی مساجد و آشنایی با نظام مدیریت فرهنگی مساجد، بخش‌های این راهبرد را تشکیل می‌دهند.

راهبرد چهارم بخش سوم این نمایشگاه هماهنگ سازی دستگاه‌ها را دربر دارد که شامل ارائه گزارش از تفاهم نامه‌های منعقد شده فیمابین مرکز و سایر دستگاه‌ها و نهادها، ارائه گزارش از مجوزهای اخذ شده از سوی مرکز جهت ارائه انواع خدمات به مخاطبان، الگوی تعاملات دستگاهی، می‌شود.

راهبرد پنجم این بخش به تعالی سازمانی اختصاص دارد که به آشنایی با اقدامات مرکز در راستای تعالی سازمانی می‌پردازد.

این نمایشگاه بیستم لغایت سی ام آبان ماه ۱۳۹۷ در بزرگراه رسالت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسینیه الزهراء (س) برپا خواهد شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر