کد خبر: ۶۷۲۵۸۸۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹

نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم امروز به دنیا آمدند.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم کمتر از یک سال پیش فعالیت خود را در مرکز آموزشی درمانی نکویی هدایتی فرقانی آغاز کرد که امروز نخستین نوزادان این مرکز متولد شدند.

پزشک متخصص این زوج  دکتر سلیمی و جنین شناس آنها نیز خانم دکتر صفری بودند که با عمل میکرو اقدام به بارداری برای این زوج کرده و بعد از 9 ماه بارداری حال مادر و هر دو فرزند خوب و در بهترین شرایط هستند.

این زایمان به صورت نوزادان دوقلو انجام شده که بعد از 10 سال نازایی خداوند به این زوج یک دختر و یک پسر عنایت کرده است.

ابوالفضل ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در دیدار با مادر و این نوزادان گفت: از زمان فعالیت این مرکز تاکنون 30 درصد مراجعه کنندگان باردار شده اند که از نظر استانداردهای جهانی آمار مطلوبی است و امروز شاهد متولد شدن نخستین نوزاد مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرد: مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم در قالب طرح تحول نظام سلامت راه اندازی شد که 85 درصد هزینه های درمانی توسط دولت و 15 درصد نیز توسط خود فرد پرداخت می شود.

وی عنوان کرد: 14 مادر دیگر نیز که با کمک متخصصان این مرکز باردار شده اند نیز در نوبت هفته های بارداری هستند و به زودی شاهد متولد شدن فرزندان آنها خواهیم بود.

ایرانی خواه گفت:طی 6 ماهه امسال هزار و 536 مورد ویزیت برای خانم ها در این مرکز انجام شده که 330 مورد آنها منجر به تشکیل پرونده شده است، همچنین هزار و 85 مورد سونوگرافی انجام و 182 مورد ویزیت آقایان صورت گرفته است.

انتهای پیام/ح

تولد نخستین نوزاد مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر