کد خبر: ۶۷۲۶۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲

«اقیانوس آرام» که به طور اختصاصی برای نوجوانان طراحی شده، از این هفته از شبکه دوم سیما پخش می شود.

«اقیانوس آرام» با مهمان‌های خاص به روی آنتن شبکه دو می‌ رودبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛هادی نعمت الهی کارگردان اظهار کرد:«اقیانوس آرام» که به طور اختصاصی برای نوجوانان طراحی شده، از این هفته از شبکه دوم سیما پخش می شود.

وی افزود:«اقیانوس آرام»که سال گذشته به صورت زنده پخش می‌شد، در سری دوم با تغییر فضا به سمت موضوعات مختلف نوجوانانه رفته و تلاش می‌کند در همکلامی با نوجوان‌های مختلف، آسیب‌ها و چالش‌های این رده سنی حساس را مورد بررسی قرار دهد.

کارگردان اقیانوس آرام بیان کرد:فصل دوم «اقیانوس آرام» که نسبت به فصل قبلی خود تغییراتِ زیادی داشته، در سه بخش اصلی و چند آیتم میانی پخش می شود. 

وی بیان کرد:اولین بخش و جذاب‌ترین قسمت برنامه، حضور مهمانی است که به دعوت بچه‌ها به برنامه می‌آید و برایشان قصه نوجوانی‌اش را تعریف می‎‌کند.

نعمت الهی بیان کرد: این بخش به صورت استندآپ، اما نه استندآپ کمدی اجرا می‌شود. مهمانان این بخش کسانی هستند که بچه‌ها پذیرفته‌اند قصه نوجوانی شان می‌تواند الگوی خوبی برایشان باشد؛ کسانی از میان فوتبالیست‌ها، هنرمندان، دانشمندان، نویسندگان و… که با بررسی جوانب مختلف انتخاب شده‌اند.

وی در توضیح بخش دوم و سوم برنامه گفت: در بخش دوم برنامه نوجوانان حاضر در استودیو نسبت به قصه مهمان واکنش نشان می‌دهند و سوالات‌شان را می‌پرسند. در بخش سوم برنامه نیز یک مهمان نوجوان به برنامه خواهد آمد که او نیز توسط خود بچه‌ها انتخاب شده است. این مهمان هم سن و سال بچه‌هاست و اتفاقا قرار نیست نوجوان عجیبی باشد که مثلا المپیادی است یا ١٠ عدد را می‌تواند ذهنی با هم ضرب بکند! بلکه این نوجوان کسی مانند اغلب نوجوان‌هاست که فقط بیشتر از دیگران به خودش باور داشته و توانسته کار مهمی انجام بدهد.

این کارگردان تلویزیون در توضیح میهمانان خاص بخش سوم برنامه هم بیان کرد: در میان مهمان‌های بخش سوم، باز هم میزبان یک نوجوان دیگر خواهیم بود که او هم توانسته با اتکای به خود کار‌های بزرگ انجام بدهد. مثلا در بین این مهمان‌های خاص می‌توان به نوجوانی اشاره کرد که توانسته به تنهایی یک اسلحه تولید کند؛ یا نوجوانی دیگر که در زمین کشاورزی کارآفرینی و برای چندین نوجوان دیگر اشتغال ایجاد کرده است. همچنین نوجوان غیور دیگری داریم که با وجود سن کم در سرپل ذهاب مشغول ساخت خانه‌شان است و ....

نعمت الهی در پایان با اشاره به برنامه‌های معدودی که در تلویزیون برای مخاطب نوجوان ساخته شده، گفت: شاید بعد از برنامه موفق «نیم‌رخ» که در انتهای دهه هفتاد از تلویزیون پخش شد، اقیانوس آرام اولین برنامه‌ای باشد که به طور اختصاصی برای نوجوانان در مورد آن‌ها ساخته شده است.

گفتنی است؛«اقیانوس آرام» محصول مرکز اوج کودک و نوجوان به کارگردانی هادی نعمت اللهی و تهیه کنندگی وحیدملتجی و مجری طرح امیر شکرچی زاده، از این پس هر هفته در روز‌های چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه از ساعت ٢١ روی آنتن شبکه دوم سیما می رود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر