کد خبر: ۶۷۲۶۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲

دموکرات‌های سنا به دنبال شکایت از ترامپ به دلیل انتصاب ویتاکر به عنوان سرپرست وزارت دادگستری این کشور هستند.

دموکرات‌های مجلس سنا به دنبال شکایت از ترامپ هستندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، دموکرات های مجلس سنای آمریکا به دنبال شکایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هستند. ترامپ روز چهارشنبه «متیو ویتاکر» را به عنوان دادستان کل موقت آمریکا به جای جف سشنز معرفی کرد. برخی از کارشناسان بر این باور هستند که اقدام رئیس جمهور آمریکا در انتخاب یک دادستان کل موقت جدید غیرقانونی است؛ به همین دلیل برخی سناتورهای دموکرات قصد دارند علیه این تصمیم ترامپ، شکایت کنند.

جف سشنز بنا به درخواست ترامپ و بعد از اینکه ماه ها مورد حملات لفظی رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته بود، مجبور به استعفا شد. ترامپ سشنز را به حمایت از تحقیقات ابرت مولر متهم کرده بود. مولر تحقیقات درباره پرونده ادعایی دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا را دنبال می کند.

ویتاکر پیش از این، از روند تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرده بود. این مساله موجب نگرانی دموکرات ها شده و آنها بر این باور هستند که انتخاب ویتاکر می تواند به معنای پایان یافتن فرایند تحقیقات مولر دادستان ویژه پرونده روسیه باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر