کد خبر: ۶۷۲۶۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۷

فرماندار سلسله با اشاره به تولید روزانه ۵۰ تن زباله در شهرستان گفت: مکان دفع فعلی زباله‌های شهرستان مناسب نبوده و ایجاد یک سایت دفع زباله مشترک برای سلسله و دلفان ضروری است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ شریف خسروی فرماندار سلسله با تاکید بر ضرورت برگزاری نشستی مشترک میان فرمانداران و شهرداری‌های هر دو شهرستان و کارگروه پسماند و با محوریت محیط زیست، اظهارداشت: با توجه به حجم بالای زباله‌های هردو شهرستان ایجاد یک کارخانه بازیافت مشترک برای این شهرستان‌ها ضروری است.

وی با تاکید بر ضرورت بهره برداری از پاسگاه محیط بانی گرین، خاطرنشان کرد: بهره برداری از پاسگاه محیط بانی گرین نقش مهمی در حفظ و حراست از گونه‌های جانوری ارزشمند گرین خواهد داشت که البته در حفظ و حراست از این گونه‌های ارزشمند اصل اساسی وجدان بیدار خود مردم و تعهد آنان در قبال حفاظت و حراست از محیط زیست به عنوان میراثی ارزشمند برای آیندگان است.

مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان نیز با اشاره به اینکه منطقه صید و شکارممنوع گرین یکی از سایت‌های زیست محیطی حساس و مهم در لرستان محسوب می‌شود، اظهار داشت: حدود ۲۵۰ گونه جانوری و ۵۰۰ گونه گیاهی ارزشمند در این منطقه وجود دارد و در گذشته گرین زیستگاه جانوارانی همچون خرس و پلنگ هم بوده است.

وی با اشاره به در حال احداث بودن پاسگاه محیط بانی گرین، افزود: به دلیل پاره‌ای از مشکلات از جمله وجود معارضین متاسفانه قدری در روند احداث این طرح کندی ایجاد شد که در حال حاضر مرتفع شده و ضروری است که فرماندار محترم سلسله و اداره محیط زیست شهرستان نیز همکاری لازم را برای سرعت بخشیدن به روند احداث پاسگاه محیط بانی گرین صورت دهند.

وی افزود: اداره کل محیط زیست لرستان آمادگی دارد تا در نشستی مشترک با حضور فرمانداران شهرستان‌های سلسله و دلفان، شهرداری و محیط زیست و کارگروه پسماند سایت مشترکی برای دفع زباله‌های هر دو شهرستان مکان یابی نماید.

انتهای پیام/م

۵۰ تن زباله روزانه در سلسله تولید می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر