کد خبر: ۶۷۲۶۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
جهان ساز در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس سازمان چای گفت: تاکنون 208 میلیارد تومان معادل 95 درصد مطالبات به حساب چایکاران واریز شده است.

95 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد/ حداکثر نرخ هر کیلو چای ایرانی 40 هزار تومانحبیب جهان ساز رئیس سازمان چای در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از پرداخت 95 درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون 208 میلیارد تومان از مطالبات به حساب چایکاران واریز شده که با این وجود دولت 100 درصد سهم خود  به چایکاران را پرداخت کرده است که این امر طی 10 تا 15 سال اخیر بی سابقه بود.

به گفته وی 12 میلیارد تومان مطالبات باقی مانده چایکاران مربوط به سهم کارخانه های چای سازی است که به مرور به حساب کشاورزان واریز می شود.

جهان ساز درباره آخرین وضعیت فروش چای خشک تولیدی بیان کرد: امسال از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده، 25 هزار و  366 تن چای خشک تولید شد که خوشبختانه تاکنون بخش عمده ای از آن به دلیل افزایش کیفیت در بازارهای داخلی و صادراتی به فروش رسیده است.


بیشتر بخوانید: یک چهارم چای مصرفی تولید داخل است/پرداخت ۹۴ درصد از مطالبات چایکاران


رئیس سازمان چای حداقل نرخ هر کیلو چای ایرانی را 20 هزار و حداکثر 40 هزار تومان در بازار اعلام کرد.

وی  میزان چای مصرفی کشور را 105 تا 110 هزارتن اعلام کرد و افزود: با احتساب تولید 25 هزار و 366 تن چای خشک، مابقی نیاز کشور باید از طریق واردات تأمین شود.

جهان ساز در پایان تصریح کرد: اگرچه در سال های اخیر بخشی از چای وارداتی از طریق قاچاق وارد می شد، اما امسال به سبب نوسان نرخ ارز قاچاق صرفه اقتصادی ندارد.

این گزارش می افزاید: امسال 112 هزار و 736 تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر 220 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده که تاکنون 208 میلیارد تومان از بهای آن به حساب تولیدکنندگان واریز شده است.

انتهای پیام/

بخش عمده چای تولیدی به فروش رسید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر