کد خبر: ۶۷۲۷۲۶۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
کد خبر : ۶۷۲۷۲۶۸
گروه : همدان » همدان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: سنگر نماز جمعه یکی از سنگر‌هایی است که حیات اجتماعی دین به آن وابسته است.

نماز جمعه سنگر حیات اجتماعی دینبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حجت الاسلام محمدهادی نظیری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان با تاکید بر اینکه جایگاه و سنگر نماز جمعه یکی از سنگر‌هایی است که حیات اجتماعی دین به آن وابسته است و مومنان باید در آن برای قیام به قسط سازماندهی شوند،

نظیری گفت: همین موضوع دلیل پررنگ بودن فضیلت نماز جمعه است.

او با اشاره به سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و ذکر برخی خصوصیت‌های ایشان گفت: پیامبر (ص) لشگر‌های باطل را نابود کردند و شوکت و صلابت کفر و شرک و باطل را از بین بردند.

او با بیان اینکه سخنان امیرالمومنین (ع) در وصف پیامبر هر کدام دریایی از معارف دین را در بردارد، گفت: امروز برای دنبال کردن راه پیامبر و ادامه دادن مکتب نورانی ایشان باید به شاخص‌هایی که امیرالمومنین (ع) در خطبه‌های نهج البلاغه عنوان کرده توجه کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه پیامبر برای اقامه امر الهی قیام کرد، گفت: پیامبر (ص) تمام تلاش خود را در مسیر رضایت الهی به کار برد و در این مسیر نورانی یک قدم عقب نشینی نکرد.

وی با بیان اینکه در عزم و اراده پولادین پیامبر (ص) برای پیمودن این مسیر ذره‌ای سستی راه پیدا نکرد، گفت: پیامبر (ص) بار امانت را به سر منزل مقصود رساند.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه در هر کلام و جلسه و منبری و خطابه و کلاسی اگر مسئولیت خود را در آن جایگاه پیدا نکنیم این منبر و خطابه و صحبت ابتر می‌ماند، گفت: باید نسبت خود را با رسالت پیامبر (ص) پیداکنیم که باید چه کنیم.

او با اشاره به یکی از آیات سوره حدید عنوان کرد: مردم باید وارد صحنه شوند و در امتداد سلسله ائمه الهی قیام کنند و جامعه را بسازند.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه مردم باید محکم در میدان و صحنه باشند، ادامه داد: ساخت جامعه توحیدی و جامعه‌ای که دستورات و تعالم الهی در آن حاکم باشد خواست خداست و این اتفاق جز با معرفت و شناخت دقیق مردم و ایستادگی و مقاومت آن‌ها محقق شدنی نیست.

او  با بیان اینکه اگر جامعه‌ای قصد حرکت در مسیر قسط و عدالت اجتماعی را دارد باید پایه‌های حکومت الهی، دینی و توحیدی ساخته شود، گفت: این جامعه بر اساس اندیشه الهی طراحی و ساخته می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه اگر جامعه‌ای خواست عدالت اجتماعی در آن پیاده شود و جامعه اسلامی دینی و توحیدی تمام عیار شکل گیرد گاهی باید در آن برخورد صورت گیرد، گفت: تسامح جواب نمی‌دهد و باید در مخالفت با معاندین و دشمنان و کفار و منافقین با شمشیر ایستاد تا پایه‌های این جامعه شکل گیرد.

حجت الاسلام نظیری با تاکید بر اینکه خداوند انبیاء را فرستاد و ابزار را در اختیار آن‌ها قرار داد تا با هدایت انبیای الهی مردم قیام به قسط کنند، گفت: حرکت در مسیر عدالت اجتماعی و قیام به قسط به معنی یاری خدا و پیامبر خدا است.


انتهای پیام/ا

توجه به رفتار و منش پیامبر و انبیا الگوی جامعه اسلامی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر