کد خبر: ۶۷۲۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
نیافر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

یک مقام مسئول گفت: برآوردهای اولیه وزارت جهاد کشاورزی حاکی از آن است که امسال میزان تولید سویا به 80 تا 100 هزارتن برسد.

پیش‌بینی تولید 100هزارتن سویا در سال جاری/ 100 درصد بهای آفتابگردان و گلرنگ پرداخت شدمومن نیافر مدیرکل خرید داخلی بازرگانی دولتی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی دانه‌های روغنی اظهار کرد: تاکنون 897 تن گلرنگ با ارزش 22 هزار و 158 میلیون ریال، آفتابگردان یک هزار و 808 تن با ارزش 45 هزار و 370 میلیون ریال و 17 هزارتن سویا با ارزش 394 هزار و 6 میلیون ریال از کشاورزان خریداری شده است.

وی از پرداخت 100 درصد بهای آفتابگردان و گلرنگ خبر داد و گفت: 44 درصد بهای سویا به حساب کشاورزان واریز شده و مابقی به محض تحویل لیست های خرید به بانک به صورت هفتگی تسویه خواهد شد چرا که کمبودی در تامین اعتبار نداریم.

نیافر با اشاره به اینکه برداشت سویا در حال انجام است، افزود: اگرچه برآوردهای اولیه وزارت جهاد کشاورزی حاکی از آن است که امسال میزان تولید سویا به 80  تا 100 هزارتن برسد، اما به سبب قیمت مناسب محصول در بازار، برخی از کشاورزان محصول خود را به بخش خصوصی تحویل می دهند.


بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت خرید تضمینی دانه‌های روغنی/۹۵ درصد بهای آفتابگردان پرداخت شد


مدیرکل داخلی خرید داخلی بازرگانی دولتی ادامه داد: تا پایان فصل برداشت پیش‌بینی می‌شود که مجموع خرید دانه‌های روغنی در سال جاری به 400 تا 420 تن برسد.

وی در پایان با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم تا اواخر آبان ادامه دارد، تصریح کرد: تاکنون 9 میلیون و 464 هزارتن گندم با ارزش بالغ بر 125 هزار و 604 میلیارد ریال از گندمکاران سراسر کشور خریداری شده است و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان فصل خرید، رقم چندانی به این میزان اضافه نشود.

انتهای پیام/

پیش‌بینی تولید 420 تن دانه روغنی در سال جاری

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر