کد خبر: ۶۷۲۸۴۸۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸
وزیر نیرو؛

وزیر نیرو اعتبار طرح‌های عمرانی آب و برق که طی امروز و فردا بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی می شوند را افزون بر ۱۳ هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه کلنگ زنی 5 مجتمع آب‌شیرین‌کن در استان خوزستان اظهار داشت: برای طرح‌های تکمیل شده در استان بالغ بر ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای طرح‌هایی که قرار است عملیات اجرایی آن ها آغاز شود، در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه طرح‌های در دست بهره‌برداری نمک‌زدایی آب شیرین‌کن در کل استان خوزستان را بالغ بر ۳۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز عنوان کرد.

اردکانیان با اشاره به کلنگ‌زنی انجام شده مجموعه آب شیرین کن پیشرفته برای مردم شهر آبادان که با ظرفیت تولید ۱۵ هزار متر مکعب آب شیرین در شبانه‌روز آغاز به‌کار کرد، بیان داشت: حدود ۴۵ هزار متر مکعب در شبانه‌روز حجم آب شیرینی است که توسط طرح‌های در دست اجرا برنامه‌ریزی شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای طرح‌های بلندمدت و آتی آب شیرین‌کن‌های دیگر در استان نیز بالغ بر ۸۴ هزار متر مکعب در شبانه‌روز پیش‌بینی شده است.

وزیر نیرو از طرح‌های آماده افتتاح طرح آبرسانی بزرگ غدیر، تصفیه‌خانه شرق اهواز، نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در استان خوزستان خبر داد و گفت: فردا افتتاح رسمی فاز نخست طرح مهم ۵۵۰ هزار هکتاری استان‌های خوزستان و ایلام برگزار می گردد.

رضا اردکانیان طرح‌های آماده افتتاح را مربوط به وعده رییس جمهوری در سفر اسفندماه ۹۵ به خوزستان و مصوبه ۱۵ فروردین سال ۹۶ عنوان و اظهار کرد: این طرح‌های مهم آماده افتتاح از نتایج مصوبه فروردین سال ۹۶ بوده که بخش‌های عمده آن اجرایی شده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۱۲ پست GIS در خوزستان همزمان با تحریم‌های ظالمانه و تحمیلی بیان داشت: استان خوزستان تنها استانی‌ است که یکباره این تعداد پست پیشرفته برق در آن نصب می شود.

اردکانیان اذعان داشت: نصب ۱۲ پست GIS تاثیر بسزایی در ایمن‌سازی شبکه برق خوزستان خواهد داشت و قابلیت پایداری آن را بویژه در مقابله با ریزگردها دوچندان می‌کند.

انتهای پیام/گ

افتتاح طرح های عمرانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر