کد خبر: ۶۷۳۴۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سعید پروینی تهیه کننده حوالی پاییز نسبت به برخی حواشی ساخت این سریال توضیحاتی ارائه داد.

واکنش تهیه کننده سريال «حوالی پاييز» به فیلم‌های منتشر شده از بازيگر لبنانی این سریال/

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛حوالی پاییز به کارگردانی حسین نمازی و تهیه کنندگی سعید پروینی از ۶ آبان ماه از شبکه سه سیما پخش شد.داستان «حوالی پاییز» درخصوص عشق جوانی ایرانی به یک دختر عرب است. رویا تیموریان، لیلا اوتادی، حسین مهری، مرتضی علی عباس میرزایی، محمد حمزه‌ای، ارشا اقدسی، رضا اکبرپور، بهرام ابراهیمی، مونا کرمی، کیوان ساکت اف، جوانه دلشاد، محمد ساربان، ترکیب بازیگران این مجموعه را تشکیل می‌دادند. آن ماری سلامه بازیگر زن لبنانی نیز در این مجموعه به ایفای نقش پرداخت.

برای اولین بار از نیمه سریال «حوالی پاییز» شاهد پرداختن به فاجعه منا در یک سریال بودیم و این موضوع توانست نظر مخاطبان را به خود جلب نماید. حتی خانواده شهدای فاجعه منا با انتشار نامه‌ای خطاب به علی عسکری رئیس رسانه ملی از وی و دست‌اندرکاران سریال «حوالی پاییز» تشکر کرده بودند. به بهانه ساخت این سریال با سعید پروینی تهیه کننده حوالی پاییز گفتگو داشتیم که درادامه می‌خوانید؛

«حوالی پاييز» اولین تجربه ساخت سریال شماست. از این تجربه برایمان بگویید.

در واقع این اولین سریال نمایشی من بود؛ اما پیش از آن تجربیات مختلفی در تولید تله‌فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی داشتم که از حیث انتخاب عوامل و بازیگران، نگارش یک متن جذاب، مدیریت گروه با یکدیگر مشترک هستند و از آن تجربیات در این کار بهره بردم. الحمدلله در پروژه «حوالی پاييز» با انتخاب عوامل یکدست، در طول کار مشکلی نداشتیم و همه گروه همدل بودند.

واکنش تهیه کننده سريال «حوالی پاييز» به فیلم‌های منتشر شده از بازيگر لبنانی این سریال/

همکاری با حسین نمازی چگونه شکل گرفت؟

در ابتدا با حمید نعمت‌اله به یک طرح سریال رسیدیم که خانم معصومه بیات زحمت نگارش آن را کشیدند و به طور موازی با حمید نعمت‌اله و هادی مقدم دوست جلسات متعددی برای انتخاب کارگردان داشتیم. به لیستی برای انتخاب کارگردان رسیدیم، اما به دلیل سوژه خاصی که سریال داشت برخی کار را نپذیرفتند. به اتفاق آقای نعمت اله و نمازی که پیشتر فیلم سینمایی «آپاندیس» را ساخته بود به تماشای این فیلم نشستیم. پس از تماشای آپاندیس و صحبت با حمیدنعمت اله ایشان را برای کارگردانی «حوالی پاييز» مناسب دیدم و درنهایت باید بگویم به عنوان تهیه کننده از همکاری با حسین نمازی راضی هستم.

شاهد حضور بازیگران جوان در سریال«حوالی پاييز» بودیم. درباره این موضوع صحبت کنید. برای شما ریسک نداشت؟

حضور بازیگر جوان به خودی خود اتفاق خاصی نیست. اگر منظور شما افراد غیرچهره است، به نظرم اگر بازی درست از آن‌ها گرفته شود و بازیگر به مخاطب معرفی شود، اتفاق ویژه‌ای است و همه کارگردانان این کار را انجام می‌دهند ودر کنار بازیگران چهره یک بازیگر غیرچهره هم استفاده می‌کنند تا چهره جدیدی به حوزه بازیگری معرفی کرده باشند. حسین نمازی فرصت بسیاری صرف انتخاب و تست بازیگران کرد و از حدود ۷۰ بازیگر تئاتر، در نهایت مونا کرمی، جوانه دلشاد، پردیس منوچهری، علیرضا لبییان، کیوان ساکت‌اف و... برای نقش آفرینی در سریال انتخاب شدند.

چرا سراغ بازیگر لبنانی رفتید؟ در صورتی که نقد‌هایی به انتخاب بازیگر وارد بود که می‌توانستید از بازیگر خوزستانی هم استفاده کنید. آیا از سابقه این بازیگر خبر داشتید و چه ملاحظاتی در نظر گرفتید که دچار حاشیه نشوید؟

از ابتدای پروژه برای انتخاب بازیگر عرب با این مشخصات، استایل، چهره و لحن صحبت‌کردن و ... از میان بازیگران خوزستانی تست گرفتیم، اما به نتیجه نرسیدیم.اما درباره سابقه خانم (آن ماری سلامه) باید بگویم ما خبر داشتیم چند سریال و فیلم بازی کرده‌اند و طبیعتا هر کس در فرهنگ و دین و مذهبی که هست سبک زندگی خاص خود را دارد. ایشان به سبک زندگی و دین و مذهب خود فعالیت می‌کرد و این چیزی خارج از عرف نیست و ما زمانی که آن‌ها را بررسی کردیم از ایشان استفاده کردیم. از طریق واسطه‌ای که داشتیم بازیگرانی را از کشور‌های لبنان، سوریه و عراق شناسایی می‌کردیم و در سفری که با آقای نمازی داشتیم تست گرفتیم و نهایتا در میان کاندیدا‌های مختلف خانم (آن ماری سلامه) انتخاب شد.

واکنش تهیه کننده سريال «حوالی پاييز» به فیلم‌های منتشر شده از بازيگر لبنانی این سریال/

برخی از بازیگران در تلویزیون به خاطر اشکال در پرداخت دستمزد در پایان سریال حضور پیدا نمی‌کنند. شما چه شرایطی فراهم کردید تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشید؟

از همان ابتدای شروع پروژه با خانم تیموریان، اوتادی و آقای مهری صحبت‌هایی کردیم و توضیح دادیم که تلویزیون یک سری مختصات مالی دارد. پرداخت‌های ما دیر یا زود می‌شود، اما درنهایت انجام خواهد شد و آن‌ها هم در یک ساختار حرفه‌ای حضور پیدا کردند و خداراشکر به هیچ مشکلی در این خصوص برخورد نکردیم.

البته هنگام شروع این پروژه من و حسین نمازی به عنوان دو عامل اصلی کار قرار گذاشتیم تا زمان تسویه سایر عوامل، دستمزدی دریافت نکنیم و تلاشمان این بوده که کمترین فشار به عوامل و بازیگران وارد شود. خداراشکر دستمزد‌ها با کمترین تاخیر ممکن پرداخت شد تا حواشی گریبان‌گیر سریال نشود.

از نیمه سریال «حوالی پاييز» شاهد سفر حاجیان بودیم. از ابتدا قرار بود به این موضوع بپردازید؟

بسیاری مدیران خارج از سازمان مخالف پرداختن به این سوژه بودند. به راحتی می‌توانستیم سریال ملودرام عاشقانه‌ای کار کنیم و به کسی هم بر نخورد؛ اما می‌خواستیم حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشیم و مخاطب را درگیر فاجعه منا کنیم و گوشه‌ای از نگرانی و مشکلات خانواده‌ها را به تصویر بکشیم.

این فاجعه جزو اتفاقات تلخ تاریخ معاصر کشور است و جای کار بسیار دارد. از سویی دیدیم هیچ اقدامی برای آن انجام نشده و سازمان و ارگانی آن را پیگیری نمی‌کند و مطالبه گری هم نشده است. احساس می کنم اگر ما هم به سراغ آن نمی‌رفتیم، به راحتی همه چیز به فراموشی سپرده می‌شد. هم اکنون با پرداخت به این موضوع فضای مطالبه گری درباره این ماجرای تلخ ایجاد شده است.

این کار سفارشی ساخته شده است؟

دغدغه شخصی داشتم در مورد این موضوع کار کنم. بیش از سه سال از فاجعه منا و مسجدالحرام گذشته، اما مطالبه‌ای از سوی نهاد‌های مرتبط نشده است و این برای خانواده‌های شهدا و بخش زیادی از جامعه اذیت کننده است. البته طبعا ساخت سریال در تلویزیون مطابق یک سفارش تولیدی پیش می‌رود، اما اینکه به ما بگویند صرفا درباره این موضوع سریال بسازید اینگونه نبوده است.

در مدت ساخت سریال با مشکلاتی روبه‌رو شدید؟ مخالفت‌ها را چگونه پیش بردید؟

افراد زیادی گفتند که این کار را نسازید. اما باید در این مسیر سختی کشید و لذا کار را شروع کردیم. حتی در مجموعه تلویزیون مخالفت‌هایی را شاهد بودیم و به هر حال وارد موضوع حساسی شده بودیم. باید بگویم دو مدیر تلویزیون بسیار همراه ما بودند و حتی در زمان تولید که با مشکلاتی همراه بودیم، آن را رفع می‌کردند.

حادثه منا موضوع حساسی برای قشری از مخاطبان و خانواده شهداست. برای اینکه تصویر واقعی از آن روز‌ها داشته باشید، از خانواده شهدای منا مشاوره گرفتید؟

در مراحل مختلف با خانواده‌های شهدای مسجدالحرام و منا صحبت کنیم. درباره مشکلات، حال و هوای آن‌ها و مواجهه با دستگاه‌های مرتبط با موضوع و ... . کم حاشیه‌ترین محور داستان را در این موضوع پیدا و کار را تولید کردیم. اما با همین کم حاشیه‌ترین حالت نیز با یک سری مشکلات و فشار‌ها از خارج تلویزیون مواجه شدیم.

واکنش تهیه کننده سريال «حوالی پاييز» به فیلم‌های منتشر شده از بازيگر لبنانی این سریال/

وقتی با خانواده شهدا صحبت کردید، آن‌ها علاقمند به ساخت چنین اثری بودند؟

طبعا موافق بودند. خیلی استرس داشتند و نگران بودند که دستگاه‌های مختلف جلوی کار را بگیرند. در مراحل مختلف سریال از نگارش، پیش تولید، تولید و پخش سریال همراه ما بودند و نظرات خود را اعلام کردند. تنها خواسته آن‌ها این بود که سریال به پخش برسد و تغییری در آن نداشته باشیم.

خانم اوتادی در برنامه «هفت»درباره خبرنگاران نظری اعلام کردند و انتقاداتی هم از سوی قشر خبرنگار شاهد بودیم. چطور شد با این وجود بازی در نقش خبرنگار را به او سپردید؟

درباره قشر‌های مختلف اینگونه است. همانطور که همه تهیه‌کنندگان و کارگردانان یکی نیستند؛ در قشر خبرنگار نیز اینگونه است و بنا بر اقتضائات شغلی گاهی شیطنت‌هایی را می‌بینیم. گاهی تیتر‌هایی می‌زنند که باعث دامن زدن به حاشیه می‌شود و خانم اوتادی در آن برنامه به آن عده انتقاد کردند. به هر حال ایشان بازیگر هستند و نقش را پذیرفتند و اتفاقا فکر می‌کنم از این حیث انتخاب ایشان برای بازی در این نقش ظرافت و هوشمندی کارگردان بود و سبب شد تا ایشان هم سختی‌های این نقش را تجربه کنند و در عین حال ایفاگر نقش خبرنگاری باشند که مطالبه‌گر است.

از سختی‌های کار با بازیگر غیر هم زبان بگویید.

به هر حال یک بازیگر غیر هم زبان داشتیم و ارتباط برقرار کردن با ایشان مشکل بود. ما یک کارشناس زبان عرب و دو تا مترجم داشتیم، آن‌ها همزمان کمک می‌کردند که کار‌ها به خوبی انجام شود. لهجه عرب سعودی را به خوبی با ایشان تمرین می‌کردند تا به واقعیت نزدیک‌تر شود.

مدتی است ویدئو‌هایی از خانم «آن ماری سلامه» با تیتر «رقاصی بازیگر سریال حوالی پاییز» در حال دست به دست شدن در فضای است. نظرتان درباره این ویدئو‌ها و واکنش‌ها چیست؟

انتخاب بازیگران خارجی به دلیل حواشی حجاب آنها، حساس است. ما سعی کردیم خود را از این حواشی دور نگه داریم و بازیگری را انتخاب نکنیم که حواشی غیراخلاقی داشته باشد. در ارتباط با کلیپ منتشر شده با مضمون رقاصه بودن بازیگر سریال «حوالی پاییز»، باید بگویم رقاص کسی است که پول می‌گیرد و در فیلم‌ها و فضا‌های مختلف می‌رقصد؛ اما «آن ماری سلامه» بازیگر مطرح لبنانی است که در شبکه المنار (که شبکه شناخته شده و موجهی است) بازی کرده است. دوستان ما که در لبنان کار فرهنگی انجام می‌دهند، ایشان را به ما معرفی کردند و به جرات میتوانم بگویم خانم «آن ماری سلامه» در میان بازیگرانی که کاندیدای این نقش بودند، زندگی سالم و بی‌حاشیه تری داشت. وی در برنامه تلویزیونی مشابه خندوانه که مسابقه لباهنگ بوده است، شرکت کرده و با توجه به شرایط فرهنگی کشورش رفتار کرده است. اگر کسی از بازیگران دنیای عرب، شناخت داشته باشد، قطعاً می داند که آن ماری سلامه جزو کم حاشیه‌ترین هاست و سریال‌های بسیاری برای فلسطین و ... بازی کرده است. قطعا به خاطر دارید برخی بازیگران ایرانی در بعضی فیلم‌های سینمایی رقصیده اند که اگر به آن‌ها رقاص بگویند، برای این خانم بازیگر هم می توانیم صفت رقاصه را به کار ببریم.


گفتگو از الهام قبادی

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۴
در انتظار بررسی: ۰
بروسلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
به شخصه می گویم این فیلم می توانست تلختر باشد تا مردم مطالبه گری کنند از مسئولان چون خانواده شهدای منا تنها نیستند و یک ایران همراه آنهاست . این حادثه دقیقا یادآور آن حادثه بود که در عربستان بر سر حجاج آمد
س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
سلام
اينكه اين سريال به حادثه منا اشاره كرده بود (مساله اي كه رهبر معظم بر فراموش نشدن ان تاكيد كرده بودند)خيلي خوب بود... خدا قوت و اجركم عندالله
هرچند كه بهتر بود علاوه بر پخش سخنان رهبري در فيلم، به اثرات ان (و ترس و عقب نشيني عربستان) هم اشاره ميشد.
ولي به نظرم اينكه بعضي از بازيران ايراني هم حاشيه دارند و ... توجيه خوبي براي انتخاب يك بازيگر خارجي اون هم با اين سابقه (و متاسفانه با عكس هاي نامناسب كه در اينترنت فراوان هست) نيست.
انهم در نقشي به اين شكل(يك خانم محجبه و به اصطلاح مذهبي)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
اون از سریال پدر
این هم از سریال حوالی پاییز
دو نقش بازیگر که دیگه اصلا نمیشه صحبت کرد

اما فیلم خوب بود ،عالی نبود ،ولی خوب بود،
محمد علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
واقعا تو اون روزایی که سریال پخش شد استرس عجیبی داشتم
و برای لحضه ابی نتونستم خودم جای این خانواده ها ی داغدار بذارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
تو رو خدا از اين بازيگرا براي نقش هاي مذهبي استفاده نكنيد
تاثير بدي رو ذهن مخاطب ميزاره
اون از سريال ليلا اينم از سريال حوالي پائيز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
يعني يه سرچ ساده نبايد مزديد قبل از انتخاب بازيگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
الکی میگن . اینهمه خوزستانی داریم . این همه عرب عراقی که تو ایران هستن یا سوریه ای که بازیگر نیستن اما برای نقش بازی کردن خیلی مصنوعی این خانم بسیار هم خوب بودن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
الکی میگن . اینهمه خوزستانی داریم . این همه عرب عراقی که تو ایران هستن یا سوریه ای که بازیگر نیستن اما برای نقش بازی کردن خیلی مصنوعی این خانم بسیار هم خوب بودن.
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
دستتون درد نکنه دل و جرات به خرج دادید و خیلی خوب بعضی از مسائل پشت پرده را بیان کردید اونهایی که میگن این کار ضعیف بوده حتما فقط بعنوان یک فیلم سرگرم کننده به اون نگاه کرده اند و پیام را نادیده گرفته اند که این کمی بی انصافی است
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
دستتون درد نکنه دل و جرات به خرج دادید و خیلی خوب بعضی از مسائل پشت پرده را بیان کردید اونهایی که میگن این کار ضعیف بوده حتما فقط بعنوان یک فیلم سرگرم کننده به اون نگاه کرده اند و پیام را نادیده گرفته اند که این کمی بی انصافی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
چه جوری تست گرفتند که از عزب زبان های خودمون نتونستند پیدا کنند.
بازی این خانم، سرد و حتی یخ بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
داستان فیلم خوب بود ولی کارگردان فیلم ضعیف عمل کرد و با توجه به داشتن داستان خوب ، متأسفانه دیدن فیلم در بیشتر مواقع کسل کننده بود و بهتر بود کارگردان بجای استفاده از بازیگر خارجی از بازیگر ایرانی استفاده میکرد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
درسته فیلمنامه جدید بود اما چند قسمت ان چیزی برای گفتن نداشت فقط انتطار را نشان می داد که خبری از مسافرشان به دست بیاورند واین بیننده را خسته می کرد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
بازیگران ایرانی بعلت تناقضات نقش و فرهنگ خودشان خارج فیلم بخصوص در حوزه دفاع مقدس و مذهب و فقرا و ... نقش فرهنگ سازی خود را از دست داده اند من و خانواده اصلا فیلم ایرانی برخی بازیگران را نگاه نمیکنیم چون خارج از فیلم بسیار زننده هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
وقتی برای مدیریت کشور لازم باشه آدم وارد کنیم بازیگر که سهله
هر انسانی بابت عملکرد و تصمیماتش بازخواست خواهد شد فقط خدا میدونه آیا عمدی بوده یا نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
بطور موضععی فیلمنامه ضعیف بود و لحن بازیگر لبنانی بسیار خوب شده بود بازی خوبی هم داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
ممنون که یادی از شهدای منا شد . سریال خوبی بود .بالاخره هر کاری که انجام میشود خالی از اشکال نیست .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
چه توی فوتبال و چه در سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی استفاده از بازیگر خارجی تبدیل به یک پز شده به این میگن حد اعلای خودباوری. مگه نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
با اين همه بازيگر ايراني چرا خارجي اخههههههههه
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
نیتتون خوب بود ولی فیلم خوب نبود
نجفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
باسلام وتقديروتشکراز دستاندرکاران سریال که یادوخاطه شهدای منا رازنده کردنه باشد که دولت مطالبه گرخونهای به ناحق ریخته ای شهدا مظلوم باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
فقط از این باب که به فاجعه منا پرداخته بودند خوب بود وگرنه کارشون ضعیف بود
ناشناس
|
France
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
ازضعف کارکردان بود که از بازیگر لبنانی استفاده کرده بازیگران ایرانی خیلی قشنگتر از از لبنانی میتونستن بازی کنن
هر چند بعضی از بازیگران ایرانی هم حاشیه هایی دارند
تهرانی از ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
میگه:(از میان بازیگران خوزستانی تست گرفتیم، اما به نتیجه نرسیدیم.) یعنی میخواد بگه تو استان به اون بزرگی یه خانم با استعداد و مناسب پیدا نشد ولی توی لبنان پیدا شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مثلا این خانم چی داشت که دخترهای باهوش و با استعداد خوزستانی نداشتند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
از بین بازیگرا تست گرفته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
اگه مرد میدانید پرده از جنایات سعودی بردارید !!وقت پر کنی که هنر نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
سریال قوی نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
بسیار عالی متشکرم
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
همدردی ویادی ازشهدایمنا شد. دست مریزاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
درود خدا بر آن حاجی که با لب تشنه جان داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
من حتى يک قسمت از فيلمش رو هم نگاه نكردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
فیلم بدی نبود
حمزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
متاسفم برای تهیه کننده و کارگردان این سریال
خبرخوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
باسلام اول اینکه توهیچ خانواده ایرانی مادر وپدر اینقدر قربان صدقه فرزندان خود نمیروند که دراین فیلم بسیار اغراق شده است ثانیا با توجه به عدم کیفیت فیلم مجبور بودید ازبازیگر خارجی استفاده کنید تا بیننده را پای فیلم بنشانیدکه میتوانستید از بازیگران عرب زبان کشورمان استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
اوردن بازیگر خارجی نوعی رپورتاژ کارگردان بود به نظرم
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
اتفاقا بازیش هم چنگی به دل نمیزد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
بانظرشماموافقم درجواب این آقابایدبگویم که چطورطبق قانون وکشور بخودتون اجازه که درکشورجمهوری اسلامی همچون بازیگرمزخرفی روبرای سریال ایرانی استفاده کنین ماخودمون بازیگرای عرب ایرانی ماهری روداریم شماتازه کاربودید وتجربه ی کاروشخصیت شناسی نداشتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
خوب مگه قحطی بازیگر بود که اینو انتخاب کردن!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
نفوذ فرهنگی که میگن اینه. فیلم درباره منا هستش بعد بازگیرش این جوریه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
فیلم ضعیفی بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
شاید ضعیف بوده باشد ولی در نوع خود و محتوی عالی بود و دستشون درد نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
کلا سریال جالبی نبود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
دقیقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
واقعا متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
واقعا متاسفم
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
توجیه ایشان درباره بازیگرخارجی منطقی نیست
بنده درخوزستان میبینم کسانیکه به راحتی فارسی حرف میزنند ویابالهجه عربی وضمنا زبان عربی رو خوب حرف میزنند پس درایندمورد حرفشانراقبول ندارم
پاسخ ها
masoud
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
زبان عربی ربطی به لهجه حجاز ندارد وگرنه در ایران عرب بیرجندی هم داریم آیا میتواند ....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
شما مگه لهجه حجازي و غير حجازي رو تشخيص ميدي؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
نمیشد از بازیگر ایرانی استفاده میکردید و پول به لبنانی نمی دادید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
بسیار مزخرف بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
خدا قوت
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
متاسفم برای این همه تلاشی که برای توجیه عدم مطالعه در مورد انتخاب یک بازیگر کردن
حامد
|
France
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
متاسفم برای این همه تلاشی که برای توجیه عدم مطالعه در مورد انتخاب یک بازیگر کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
افرین کار مطالعه نشده همین میشه
حامد
|
France
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
متاسفم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
این کارگردان برای جذابیت فیلمش این بازیگر را آورده و اگرنه زنان جنوبی که عرب هستند خیلی بهتر از این بازیگر می توانستند ایفای نقش کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
آفرین کاملا موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
بله میتونه اینم باشه . مد شدن استفاده از بازیگر خارجی در سینمای ایران
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
واقعا جای بسیار سوال و تاسف داره ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
ما هم به نوبه خودمون از شما تشکر میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
عالیییییییییییییی
سادات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
سلام.دست کلیه عوامل این سریال درد نکنه.اجرتون باسیدالشهداء.هرچند که به نظرمن خیلی باز تر باید به این مسله پرداخته میشد.این حادثه تلخ داشت فراموش میشد.اون سال ما حاجی نداشتیم ولی لحظه به لحظه همراه خانواده هاشون اضطراب واسترس داشتیم واشک ریختیم.روحشون شاد
علیرضا قربانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
نگارش فیلم خیلی ضعیف بود
پاسخ ها
ماه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
افتضاح بود...
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر