کد خبر: ۶۷۴۰۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
اسعدی سامانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بانک‌های عامل پروسه‌ طولانی مدتی را در پرداخت ارز ایجاد کرده‌اند و همین موضوع موجب شده که معضل تأمین ارز در این بخش هنوز برطرف نشود.

ایرلاین‌ها همچنان درگیر تأمین ارز نیمایی/ کاهش 33 درصدی پروازهای خارجی در دو ماه گذشتهمقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه پروازهای داخلی در مهر‌ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش داشته است، اظهار کرد: متأسفانه در بخش پروازهای خارجی به دلیل شرایط اقتصادی و نوسانات ایجاد شده در بخش ارز، شاهد کاهش 33 درصدی بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی از تخصیص نرخ ارز به آنها از سوی بانک مرکزی راضی نیستند، گفت: متأسفانه بانک‌های عامل پروسه‌های طولانی مدتی را در پرداخت ارز ایجاد کرده‌اند و همین موضوع موجب  شده که معضل تأمین ارز در این بخش هنوز برطرف نشود.

سامانی تأکید کرد: بانک مرکزی در ماه‌های ابتدایی افزایش نرخ ارز همکاری‌های لازم را با شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌داد، اما هم‌ اکنون برای تخصیص ارز نیما به این شرکت‌ها مشکلاتی ایجاد شده که باید مدیران بانک مرکزی بانک‌های عامل را در این بخش توجیح کنند.

وی درباره اثرگذاری تحریم‌ها بر شرکت‌های هواپیمایی گفت: شرکت‌های هواپیمایی بویژه ایران ایر تلاش خود را برای کاهش اثرپذیری تحریم‌ها انجام می‌دهد و علی‌رغم تمامی فشارها و مشکلات سعی خواهیم کرد در تأمین قطعات به مشکل برنخوریم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: تا به امروز هیچ پروازی به دلیل مشکل سوخت و یا نبود قطعات با مشکل مواجه نشده و هم‌ اکنون تمامی پروازها در ساعت‌های معین خود انجام می‌شود.

 عدم ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی طی یک ماه گذشته از سوی برخی کشورها مانند ترکیه و لبنان برای هواپیماهای ایرانی دردسر ساز شده که این موضوع از سوی سازمان هواپیمایی ایران و وزارت راه وشهرسازی درحال پیگیری است. البته شرکت‌های هواپیمایی با مقاومت و تدابیر لازم سعی کرده‌اند که هیچ یک از پروازها را به این کشورها کنسل نکنند.

انتهای پیام/

 هیچ پروازی به  دلیل نبود سوخت کنسل نشده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر