کد خبر: ۶۷۴۵۵۶۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداران امام حسین(ع) گفت: شهادت و ولایت فقیه دو شاخصه برجسته در حفظ تمامیت ارضی ایران و استمرار انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، سردار سرتیپ پاسدار حاج علی فضلی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداران امام حسین(ع) ،  امروز در گردهمایی بزرگ رزمندگان جهادگرشهرستان های کاشان و آران و بیدگل،در تالار علامه فیض کاشانی دانشگاه کاشان گفت: شما کاشانی ها سهم بزرگی را در ارزش های 40 ساله بعد از انقلاب به نام خودتان ثبت کردید.

وی، کاشان را شهر جهاد و مجاهدت ادانست و افزود: حضورکاشان  در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در این 40 سال زبانزد کشور است و در انقلاب و رکاب امامین انقلاب اسلامی عرصه ای نیست که کاشانی های عزیز و مقدم نشینان در آن پیشتاز نبوده باشند.

به گفته وی، این همه حضور که تقدیم 1700 شهید شاخصه وگواه محکمی بر آن است ستودنی است و جای تقدیر دارد.
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداران امام حسین(ع)، حضور بیش از 45 هزار عزیز رزمنده از کاشان که قریب یک هفتم آنرا دریادلان جهادی تشکیل می دهند شاخص دیگر شهادت طلبی و حضور موثر کاشانی ها در انقلاب و دفاع مقدس برشمرد و گفت: شهید فارسی فرمانده جهاد کاشان یکی از این شاخص ها و شهدای کاشان است که حق بزرگی را به گردن همه ما دارد.

سردار فضلی، شهیدان حسن زاده، فلاح، فرجی، دقیقی، صاحب هنر،چناری و عربیان از منطقه کاشان را در کسب ارزش ها شریک و سهیم دانست و گفت: رزمندگان کاشانی در عمده یگان های سپاه و بخش هایی از ارتش حضور داشتند و با این ایثارگری ذخیره قبر و قیامت خود را تامین کردند.

وی با اشاره به دیدار با امام جمعه شهرستان که از کاشانی ها تکریم کرد و گذشته درخشان وامروز و آینده روشنی را برای کاشان ترسیم کرد یادآورشد و گفت: کاشانی های عزیز در فتح خرمشهر در سه یگان عمل کننده در تیپ المهدی ، تیپ هشت نجف اشرف و تیپ 14 امام حسین(ع) و بویژه جهاد کاشان در این صف آرایی و شکستن هیمنه دشمن توفیقات فراوانی داشتند.

سردار فضلی، با تشریح کامل چگونگی عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر گفت: حضور ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران عزیزان ژاندارمری، شهربانی وکمیته های انقلاب اسلامی در عملیات های دفاع مقدس و 40 سال انقلاب اسلامی همه در کنار هم نقش موثر و سازنده ای داشتند.

وی سمبل و نگین عملیات بیت المقدسرا آزادی خرمشهر که 34 شبانه روز عراقی ها تلاش کردند بخشی از آن را اشغال کنند تاکیدکرد و گفت: 5700 کیلومتر عملیات بیت المقدس در مثلث خرمشهر و بصره و اهواز در منطقه سوق الجیشی با چهار مانع طبیعی کارون، کرخه، اروند ، هور الهویزه و هور العظیم عظمت رشادت طلبی فرزندان میهن را فریاد می کند.

به گفته وی، عراقی ها هرگز در تصور باطنی خود نداشتند که فرزندان امام راحل قادر باشند خرمشهررا که در طول تاریخ سه دفعه سقوط کرده است پس بگیرند و آزاد کنند.

سردار فضلی تصریح کرد: در زمان حمله صدام به خرمشهر این شهر با حاکمیت ولایت فقیه و حضور گسترده مردم و رزمندگان در عشق بازی از دین خدا با عزتمندی و اقتدار آزادشد.

وی، استقرار چهار قرارگاه عمده و یک قرارگاه مرکزی، حضور 135 گردان که 45 گردان آن از ارتش مقتدر و 90 گردان آن از بسیج و سپاه و همه آحاد رزمندگان بودند در عملیات بیت المقدس را یادآورشد و گفت: نبرد و رشادت طلبی رزمندگان برای آزاد سازی خرمشهر در دشت، صحرا، نخلستان، جزائر و رمل های فکه که تا 15 سانتیمتر پای رزمندگان در آن فرو می رفت انجام شد.

به گفته وی،آزاد سازی منطقه ویژه خرمشهرکه همه شهر مسلح به میدان مین، سیم خاردار و حتی از آسمان امکان حضور نبود مگر به عنایت خدا و ایثارگری رزمندگان و شدا میسر نشد عملیاتی که در آن ما به همه اهداف رسیدیم 16 هزار کشته و زخمی دشمن و20400 اسیر عراقی داشتیم.

سردار فضلی در پایان گفت: همانطور که امام راحل فرمود فتح خرمشهر فتح خاک نیست فتح ارزش های اسلامی است.
شایان ذکر است:این گردهمایی با حضور خانواده شهدا و ایثارگران و به همت اعضای کانون سنگرسازان بی سنگر دوشهرستان کاشان و آران و بیدگل سا در تالار علامه فیض کاشانی دانشگاه کاشان برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر