کد خبر: ۶۷۴۶۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱
۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱
کد خبر : ۶۷۴۶۸۹۶
نیازی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس انجمن ملی سیب زمینی رفع ممنوعیت صادرات را تنها راهکار تعادل قیمت محصول در بازار اعلام کرد.

رفع ممنوعیت صادرات راهکار تعادل قیمت سیب زمینی در بازار/تولید سیب زمینی به 5 میلیون تن می رسدرحیم نیازی رئیس انجمن ملی سیب زمینی کاران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره آخرین وضعیت بازار سیب زمینی اظهار کرد: با توجه به افزایش سرسام آور هزینه های تولید اعم از نهاده ها، ماشین آلات، سم، کود و... قیمت کنونی سیب زمینی جوابگوی هزینه کشاورزان نیست.
 
وی افزود: امسال همانند سنوات گذشته سیب زمینی کاران در فروش سیب زمینی با زیان روبرو هستند، اما هم اکنون نمی توان برآورد قطعی درباره میزان زیان داشت.
 
نیازی ادامه داد: اگرچه اختلاف قیمت سیب زمینی از مزرعه تا خرده فروشی بسیار چشمگیر است، اما سودی عاید کشاورزان نمی شود.
 
این مقام مسئول رفع ممنوعیت صادرات را راهکار تعادل قیمت سیب زمینی دانست و افزود: این درحالی است که اگر مسئولان وزارت صمت هرچه سریع تر اقدام به رفع ممنوعیت صادرات نکنند، بی شک در سال زراعی آینده با کاهش سطح زیر کشت روبرو خواهیم بود.

وی سطح زیر کشت سیب زمینی را ۱۵۰ تا ۱۵۵ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: براساس آمار سطح زیر کشت سیب زمینی پیش بینی می شود که تولید در سال جاری به ۴.۵ تا ۵ میلیون تن برسد که حداقل ۷۰۰ تن از این میزان باید به بازارهای هدف صادر شود.

نیازی در پایان با انتقاد از نرخ خرید تضمینی سیب زمینی برای سال زراعی ۹۷_۹۸ تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید، نرخ اعلامی خرید تضمینی برای سال زراعی جدید بی حرمتی به کشاورزان است چرا که هیچ تناسبی با هزینه های تولید ندارد.
 
انتهای پیام/

نرخ خرید تضمینی سیب زمینی تناسبی با هزینه های تولید ندارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر