کد خبر: ۶۷۴۸۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
مریدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

مدیرکل دفترآب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست از ترکیب 400 میلیون مترمکعب از آب‌های روان شهر تهران با فاضلاب خبر داد.

ترکیب 400 میلیون مترمکعب از آب های روان با فاضلابعلی مریدی مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با مدیریت آب‌های سطحی و جاری در کشور اظهار کرد: روان آب‌های سطحی همان آب‌های ناشی از بارش باران و آلوده هستند، آلودگی که ناشی از فعالیت صنایع و تخلیه فاضلاب در برخی مناطق است و منجر به آلودگی میکروبی و فلزات سنگین می‌شود.


بیشتر بخوانید: توسعه شبکه جمع آوری آب های سطحی در منطقه5


وی افزود: سرازیر شدن روان‌ آب‌ها به اراضی کشاورزی موجب آلودگی زیست محیطی و بهداشتی محصولات کشاورزی می‌شود و ممکن است شهروندان با استفاده از این محصولات، دچار انواع بیماری‌ها شوند.

مریدی گفت: بر اساس گزارش‌ها حدود 400 میلیون مترمکعب از روان آب‌های شهر تهران با فاضلاب ترکیب می‌شود و 250 میلیون مترمکعب از آن‌ها نیز در اراضی کشاورزی مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: با مدیریت و جمع آوری صحیح روان آب‌ها می‌توانیم از این آب‌ها برای مصارف کشاورزی، آبیاری باغات و صنایع استفاده کنیم که این اقدام موجب کاهش مصرف آب شهری در بخش‌ها می‌شود.

مدیرکل دفترآب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تاکنون مدیریت جمع آوری آب‌های روان به صورت جدی انجام نشده بود، گفت: آبخیزداری یکی از موضوعات مهمی است که در حال پیگیری آن هستیم، چراکه باعث کاهش تبخیر آب، نفوذ بیشتر آب به داخل زمین، تقویت آب خوان‌ها و رودخانه‌ها و جلوگیری از ایجاد رسوبات در سدها می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر