کد خبر: ۶۷۵۲۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۶۷۵۲۸۵۳
در سارایوو انجام شد؛

فرمانده نیرو‌های نظامی اتحادیه اروپا در بوسنی و هرزگوین با سفیر ایران در سارایوو در محل سفارت کشورمان دیدار و کرد.

دیدار فرمانده نیروهای نظامی اتحادیه اروپا در بوسنی هرزگوین با  سفیر ایرانبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در دیدار سرلشگر «ماترین دوفر» فرمانده نیرو‌های نظامی اتحادیه اروپا در بوسنی و هرزگوین با محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو که در محل سفارت کشورمان انجام شد در مورد شرایط جاری در بوسنی هرزگوین تبادل نظر شد.


سرلشگر «ماترین دوفر» در این دیدار گفت: نیرو‌های نظامی اتحادیه اروپا موسوم به (یوفور) ضامن اجرای قرارداد دیتون در کشور بوسنی هستند و در این راستا مشاوره‌هایی را به نماینده عالی جامعه بین الملل و نمایندگی اتحادیه اروپا در بوسنی ارائه می‌کنند.

فرمانده نیرو‌های نظامی اتحادیه اروپا در بوسنی و هرزگوین افزود: نیرو‌های نظامی اتحادیه اروپا در بوسنی در برخی امور غیر نظامی نیز فعالیت دارند و در زمینه آموزش پلیس و امداد رسانی در حوادث طبیعی نیز ماموریت‌هایی را به انجام می‌رسانند.

محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای استقلال بوسنی و هرزگوین در کنار ملت بوسنی قرار داشته و از یکپارچگی سرزمینی و حاکمیت ملی این کشور حمایت کرده است و همزیستی مسالمت آمیز برای همه اقوام و صلح پایدار برای این کشور را آرزو دارد.

سفیر کشورمان در این دیدار توضیحاتی در خصوص مناسبات جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین ابراز امیدواری کرد که شرایط امنیتی در بوسنی هرزگوین بحدی ارتقاء یابد که نیرو‌های بوسنیایی مستقلاً قادر به تامین امنیت کشورشان و رفع هرگونه تهدید احتمالی باشند.

 پس از جنگ بوسنی هرزگوین که با دخالت سازمان ملل و استقرار نیرو‌های حافظ صلح پایان یافت، وظیفه تامین امنیت بوسنی و هرزگوین بر اساس قطعنامه شورای امنیت به عهده ترکیبی از نیرو‌های نظامی بین المللی موسوم به اسفور گذاشته شد و از سال ۲۰۰۴ نیرو‌های اتحادیه اروپا موسوم به یوفور جایگزین نیرو‌های اسفور گردیدند. تعداد نیرو‌های یوفور در حال حاضر هشتصد نفر از نوزده کشور مختلف اروپایی را شامل می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر