کد خبر: ۶۷۵۳۷۸۵
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳

مدیر کل بهزیستی استان زنجان 50 درصد از معلولیت ها را حاصل اختلالات ژنتیک برشمرد و گفت:در همین راستا مشاوره ژنتیک یکی از بحث‌های مهم بهزیستی برای پیشگیری از معلولیت‌ها است.

مشاوره ژنتیک یکی از بحث‌های مهم بهزیستی برای پیشگیری از معلولیت‌ها است محمد محمدی مدیر کل بهزیستی استان زنجان در گفت و گوبا   گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، گفت: ۲۰ هزار و ۲۳۹ معلول در سامانه بهزیستی استان زنجان  ثبت شده است.
 
محمدی افزود: ۳۰۹ معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی هستند که بیشتر آن‌ها به خاطر عدم رعایت مسایل ایمنی در کار و تصادفات جاده‌ای دچار معلولیت شده‌اند.

 مدیر کل بهزیستی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه ۹۹۴ دانش‌آموز و ۲۲۵ دانشجوی معلول از خدمات توانبخشی و تامین هزینه‌های تحصیلی بهره‌مند هستند و۲۲۰ نفر نیز خدمات ویزیت در منزل دریافت می‌کنند یادآور شد: مجموع مبلغ مستمری مددجویان ماهانه رقمی بالغ بر یک میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان می‌باشد.

وی افزود: همچنین سال گذشته ۹ هزار و ۱۰۰ مورد وسایل کمک توانبخشی برای مددجویان بهزیستی توزیع شد و ۲۵ نفر کودک نیز تحت عمل کاشت حلزون قرار گرفتند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به این‌که از سال ۹۲ تا کنون، ۱۱ هزار معلول در قالب توانبخشی مبتنی بر جامعه شناسایی شده‌اند، افزود: مقوله مناسب‌سازی باید با جدیت هر چه تمام‌تر پیگیری شود.
 
این مقام مسئول 50 درصد از معلولیت ها را حاصل اختلالات ژنتیک برشمرد و خاطر نشان کرد:در همین راستا مشاوره ژنتیک یکی از بحث‌های مهم بهزیستی برای پیشگیری از معلولیت‌ها است، و درسال گذشته ۲۰ هزار نفر تحت آموزش برنامه‌های آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها قرار گرفتند.
 
وی ادامه داد:درصورت بهره گیری از مشاوره ها و آزمایشهای ژنتیک قبل از ازدواج و همچنین رعایت قوانین راهنمایی ورانندگی در کنار استاندارد سازی راهها و خودروها ، می توان از بروز معلولیت و تحمیل هزینه های بعدی به خانواده و جامعه پیشگیری کرد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: سال گذشته تعداد ۱ هزار و ۵۳۶ نفر به مراکز مشاوره ژنتیک در سطح استان مراجعه کردند و تعداد ۲ هزار نفر از دانش‌آموزان نیز تحت غربالگری ژنتیک قرار گرفتند.

انتهای پیام/ن
 
 

مراجعه ۱ هزار و ۵۳۶ نفر به مراکز مشاوره ژنتیک در سطح استان زنجان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر