کد خبر: ۶۷۵۳۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰

جراحان طی یک عمل جراحی طولانی و نفس گیر دوقلو‌های 7 ماهه دختر را از همدیگر جدا کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، دوقلو‌های دختر 7 ماهه به نام‌های jesi و remi از فلوریدای آمریکا که از ناحیه حفره شکمی، کبد، روده و معده به همدیگر از بدو تولد چسبیده بودند با تلاش جراحان با موفقیت از همدیگر جدا شدند.


جراحان برای جداسازی دوقلو‌ها هفت بار جراحی برروی آن‌ها انجام داده اند و درنهایت درآخرین جراحی آن‌ها با موفقیت از همدیگر جدا شدند.


پزشکان با انجام تصویربرداری سونوگرافی زمانی که مادر دوقلو‌ها 8 ماهه بود، این عارضه را درآنها شناسایی کردند.


بنا بر آمار‌های مرکز پزشکی دانشگاه مریلند یک مورد از هر ۲۰۰ هزار مورد تولد به نوزادان دوقلو یا چندقلوی چسبیده به همدیگر تعلق دارد. حدود ۷۰ درصد از دوقلو‌های به هم چسبیده دختر هستند و بیشتر آن‌ها پس از جداسازی زنده می‌مانند و به وضعیت سلامت عادی باز می‌گردند.


آمار‌ها همچنین نشان می‌دهند حدود ۷۵ درصد از مواقع، چسبیدگی دوقلو‌ها درناحیه قفسه سینه یا حفره شکمی روی می‌دهد.


اگر هر دوقلو  یک جنسیت داشته باشند شانس زنده ماندن آن‌ها در طول عمل جراحی جداسازی و بهبود کامل پس از جراحی بیش از دیگران خواهد بود.


در اولین عمل جراحی، جراحان به گسترش دادن پوست برای پوشش اعضای داخلی بدن نوزادان می‌پردازند، درجراحی‌های بعدی جداسازی بخش‌های به هم چسبیده رخ داده خواهد شد و در نهایت درجراحی‌های نهایی پیوند پوست و از بین بردن جای بخیه زخم‌ها انجام می‌شود.


هردو نوزاد اکنون از بیمارستان مرخص شده‌اند تا درسال‌های آینده جراحی‌های دیگر برای بستن دیواره حفره شکمی آن‌ها انجام شود.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

جداسازی دوقلو‌های به هم چسبیده آمریکایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر