کد خبر: ۶۷۵۴۱۱۱
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد گفت: تیم بازرسی متشکل از نماینده‌های فرمانداری، مرکز بهداشت، اتاق اصناف و اماکن بر آرایشگاه‌های میبد نظارت خواهند کرد.

ه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ علیرضا ابوالحسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در نشست ساماندهی آرایشگاه‌های زنانه و مردانه بر ساماندهی و ارتقاء کیفیت آرایشگاه‌های زنانه با توجه به حساسیت بالای آن‌ها  تأکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد گفت: در راستای شکایت‌ها و گزارش‌های مردمی و با اشاره به وضعیت حاکم در بازار و تحقق حقوق شهروندی، تیم بازرسی متشکل از نماینده‌های فرمانداری، مرکز بهداشت، اتاق اصناف و اماکن از آرایشگاه‌های زنانه در میبد نظارت خواهند کرد.

علیرضا ابوالحسنی با اشاره به اینکه این نظارت مورد درخواست آرایشگران بوده، افزود: این تیم متشکل از بانوان نماینده ادارات مربوطه است و با آمادگی کامل و به‌منظور بررسی همه‌جانبه آرایشگاه‌ها، کار خود را در آینده نزدیک شروع خواهند کرد.

ابوالحسنی هدف از این بازرسی را ایجاد گشت نظارتی از آرایشگاه‌ها با حضور بانوان برای برخورد با آرایشگاه‌های بدون پروانه، عدم رعایت مسائل بهداشتی و تخلفات صنفی و استفاده از کالا‌های قاچاق و غیرمجاز برشمرد.

معاون سیاسی فرماندار با اشاره به لزوم ارائه آموزش‌های لازم و به‌روز برای متصدیان آرایشگاه‌های زنانه، خاطرنشان کرد: هماهنگی و تعامل بین اعضای این صنف، خود موجب بهبود شرایط آرایشگاه‌ها می‌شود.

وی افزود: محور آموزش در این کارگاه باید نکات بهداشتی لازم برای دایر نمودن آرایشگاه، قوانین لازم جهت دریافت پروانه کسب و نیز آموزش در راستای مبارزه با قاچاق کالا درزمینهٔ لوازم‌آرایشی باشد.

لازم به ذکر است در این نشست همچنین در باره پرداخت مالیات، کارگاه‌های آموزشی و ارائه آموزش‌های لازم جهت آرایشگاه‌ها، لزوم گرفتن مجوز از اماکن برای برگزاری همایش درزمینهٔ آرایشگری، استفاده از مربیان و اساتید مجرب و افزایش نرخ به‌صورت قانونی و آنالیز نرخ‌های آرایشگری بحث و گفتگو شد.

همچنین در این نشست مصوب شد که اتحادیه آرایشگاه‌های زنانه از مردانه به‌صورت مستقل فعالیت داشته باشد.

در شهرستان میبد ۹۰ آرایشگاه زنانه مجوز فعالیت دارند و پیش‌بینی می‌شود که آرایشگاه‌های بدون پروانه حدود ۲۰۰ آرایشگاه در شهرستان باشد.

انتهای پیام/ ا

اتحادیه آرایشگاه های زنانه بصورت مستقل در میبد فعالیت می کند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر