کد خبر: ۶۷۵۵۱۳۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳

مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان که در سفری یک روزه، به منظور بازدید و افتتاح چند طرح به استان کرمان سفر کرده است، لحظاتی پیش در بین استقبال مسئولان و جامعه ورزش، وارد فرودگاه کرمان شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مقام عالی وزارت ورزش و جوانان در بدو ورود، پیست دوچرخه سواری کرمان را با حضور دوچرخه سواران و جامعه ورزش کرمان افتتاح می کند.

پیست دوچرخه سواری کرمان در زیربنای ۱۶ هزار مترمربع و دارا بودن ظرفیت ۸۰۰ نفر تماشاچی و ۲۵۰ متر طول پیست یکی از پنج پیست موجود کشور است که کار احداث آن از سال ۷۵ آغاز شده است و تاکنون ۸۲ میلیارد و ۲۴۹ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی صرف شده است.

افتتاح زورخانه بین المللی کرمان، تقدیر از مدال آوران آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و برگزاری جلسه ستاد ساماندهی جوانان از دیگر برنامه‌های وزیر ورزش و جوانان در سفر به کرمان است.

زورخانه بین المللی کرمان با ۸۵۳ متر مربع متراژ، گود ۱۰ متر، ۴۰۰ نفر ظرفیت تماشاچی، یکی از بزرگترین زورخانه‌های کشور است که از سال ۸۸ کار احداث آن آغاز شده است.

برای این طرح تاکنون ۱۳ میلیارد و ۴۶۹ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح به سمت شهرستان رفسنجان حرکت می‌کند.

وی در بدو ورود زمین چمن تختی، سالن ۹ دی و استخر بخش خصوصی شهرستان رفسنجان را افتتاح می‌کند.

 

زمین چمن فوتبال تختی رفسنجان در زیربنای ۸ هزار متر مربع سال‌ها بلااستفاده بود که از این پس با دارا بودن زمین استاندارد ۷۲*۱۰۵ متر از چمن مصنوعی استاندارد، به منظور برگزاری مسابقات لیگ یک و برتر در این شهرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استارت کار روی این زمین چمن از سال ۹۶ خورده است و تا کنون ۱۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی برای آن هزینه شده است.

سالن ورزشی ۹ دی رفسنجان نیز با متراژ ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر تماشاچی در بخش‌هایی مانند جایگاه ویژه مسئولان و خبرنگاران راه اندازی شده که کار احداث آن از سال ۹۰ آغاز شده است و تاکنون ۲۶ میلیارد ریال برای احداث آن از محل اعتبارات ملی و استانی بکار رفته است.

از آنجایی که رفسنجان سالن مسابقاتی نداشت، هم اکنون با راه اندازی این سالن می‌تواند میزبان مسابقات مهم داخلی و خارجی شود.

 

استخر بخش خصوصی رفسنجان هم به همت آقای غلامی در زیربنای ۷۷۰ متر مربع احداث شده که کاسه ۱۰*۲۰ متر است و از آن جایی که مشکل کمبود استخر در رفسنجان وجود دارد، با افتتاح این استخر، تا حدودی این مشکل را برطرف می‌کند.

کار احداث این استخر از سال ۹۵ با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بخش خصوصی صرف شده است.

 

بازدید از مجموعه فرهنگی ورزشی آگاه از بخش خصوصی از دیگر برنامه‌های سفر وزیر به شهرستان رفسنجان است.

سلطانی فر مجدداً برای حضور در چند برنامه راهی کرمان می‌شود.

دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در محل دفتر امام جمعه و حضور در نشست هماهنگی کنگره شهدا (کمیته ورزش و جوانان) در دفتر استاندار از دیگر برنامه‌های سفر سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به کرمان است.

وزیر ورزش و جوانان ساعت ۲۱، کرمان را به مقصد تهران ترک می‌کند.

انتهای پیام/ب

 استقبال از وزیر ورزش و جوانان در فرودگاه کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر