کد خبر: ۶۷۵۵۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

اتحادیه کارگری پلیس فرانسه از امروز ۸ دسامبر در حمایت از جنبش اعتراضی این کشور موسوم به جلیقه زردها، اعتصاب نامحدود اعلام کرد.

اعتصاب اتحادیه کارگری پلیس فرانسه در حمایت از جلیقه زردهابه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اتحادیه کارگری پلیس فرانسه از امروز 8 دسامبر اعتصاب نامحدود اعلام کرده است. امروز قرار است دور جدیدی از اعتراضات گروه موسوم به جلیقه زرد‌ها علیه سیاست‌های اقتصادی امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه آغاز شود.

دبیرکل اتحادیه پلیس فرانسه متذکر شد که پلیس قرار نیست به معترضان جلیقه زرد بپیوندد، اما قصد دارد از آن‌ها حمایت کند. به گفته وی، اغلب اوقات نیرو‌های پلیس فرانسه مورد اجحاف قرار می‌گیرند و ناچارند بدون استراحت کار کنند؛ بنابراین او از مجریان قانون خواست دچار "اشتباه مرگبار" نشوند و اگر به لحاظ عاطفی احساس خستگی میکنند از شرکت در تجمعات خودداری کنند.

او همچنین گفت: سرویس‌های امنیتی فرانسه در مواجهه با جلیقه زرد‌ها قدرت کافی نداشتند، زیرا رئیس‌جمهور سابق، نیکلا سارکوزی، توانایی‌های آن‌ها را با تمرکز بر اقداماتی در جهت مبارزه با تروریسم تضعیف کرد. به گفته او، مقامات فرانسوی باید بخشی از خواسته‌های معترضان را برآورده کنند تا اوضاع به ثبات برسد.

نام "جلیقه زردها" از جلیقه‌های بازتابنده که همه رانندگان فرانسوی باید در خودروی خود داشته باشند گرفته شده است. معترضان فرانسوی از ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) با پوشیدن جلیقه‌های زرد به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات علیه سیاست‌های اقتصادی دولت را آغاز کردند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر