کد خبر: ۶۷۵۵۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

روزنامه رای الیوم در مطلبی نوشت هیئت پارلمانی اردن در سفر اخیر خود به سوریه از تمایل امان برای از سرگیری روابط دیپلماتیک با دمشق خبر داد.

اردن به دنبال تقویت رابطه با سوریه استبه گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه الکترونیکی رای الیوم در شماره امروز خود نوشت: «به زودی به دنبال آن هستیم که بتوانیم مبادله سفیر داشته باشیم»، این جمله محتوای پیام اردن بوده که در سفر اخیر هیئت پارلمانی این کشور به کاخ ریاست جمهوری سوریه داده شده و رای الیوم به این پیام دست یافته است.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، به عبدالکریم الدغمی، رئیس هیئت پارلمانی اردن، گفته که از وی می‌خواهد به عبدالله دوم، پادشاه اردن، بگوید که سوریه در روابط خود با اردن به آینده نگاه می‌کند.

رای الیوم افزود: به نظر می‌رسد به زودی سفرای سوریه و اردن در دمشق و امان انتخاب خواهند شد و انتخاب این سفرا نیز تعبیر پیام مثبتی بوده که هیئت اردنی چند روز پیش در اختیار کاخ ریاست جمهوری سوریه قرار داده است.

پس از باز شدن گذرگاه مرزی النصیب، روابط میان دمشق و امان به صورت محتاطانه تقویت شده است. اخیرا شماری از وزرای اردنی نیز پیشنهاد کردند به سوریه سفر کنند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر