کد خبر: ۶۷۵۵۴۰۲
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸

ظرفیت حمل و نقل کالا با برقی کردن مسیر راه آهن تهران به اینچه برون تا ۸ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

یوسف گران پاشا مدیر کل راه آهن شمال در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: برقی کردن مسیر ریلی اینچه برون از تهران تا مشهد اجرایی شده است و به زودی از گرمسار تا اینچه برون به طول ۴۰۰ کیلومتر اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این خط ارتباطی از چهار استان تهران، سمنان، مازندران و گلستان عبور خواهد کرد افزود: قرارداد اجرای این طرح با روسیه بسته شده است و این کشور برای ساخت راه آهن یک میلیارد و ۸۸۰ میلیون یورو هزینه خواهد کرد.

گران پاشا افزود:ظرفیت حمل و نقل کالا از خط راه آهن شمال اکنون ۲ و نیم میلیون تن است که با برقی کردن این خط ریلی این ظرفیت به ۸ میلیون تن خواهد رسید

مدیر کل راه آهن شمال در خصوص ظرفیت‌های حمل و نقل موجود در این مسیر گفت:  بندر امیرآباد با داشتن ۳۶ کیلومتر خط ریلی رورو می‌تواند عامل موثری در ترانزیت کالا از آسیای مرکزی باشد.

وی گفت: تجهیزات راه اندازی این اسکله اکنون در بندر امیرآباد مستقر شده است و پیش بینی می‌شود بهار سال آینده اسکله رورو راه آهن در این بندر بهره برداری شود.

گران پاشا افزود: با راه اندازی این اسکله واگن‌های حمل غلات که از آسیای مرکزی با کشتی وارد بندر امیرآباد می‌شوند، مستقیما وارد خطوط ریلی کشور می‌شوند.

انتهای پیام/ م

افزایش ۸ میلیون تنی حمل و نقل کالا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر