کد خبر: ۶۷۵۵۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
تقوی مطرح کرد؛

احداث پایانه‌های صادراتی قارچ خوراکی در شهرستان شهریار، به منظور تسهیل در توزیع و دسترسی آسان مشتریان به این محصول امسال کلید می‌خورد.

روابط عمومی/احداث پایانه های صادراتی قارچ خوراکی امسال کلید می خوردبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از­ پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، ­­غلامرضا تقوی، مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: این پایانه‌ها در راستای راه اندازی شبکه مویرگی توزیع قارچ خوراکی و توزیع آن در استان تهران و کل کشور و عرضه قارچ خوراکی به ویژه با برچسب هولوگرام، به منظور شفاف سازی مسیر عرضه احداث می‌شود.

وی با بیان این که تفاهم اولیه واگذاری زمین و جانمایی آن در یکی از میادین میوه و تره بار شهرستان باغستان میان شهرداری این شهرستان و انجمن صنفی قارچ ساخته شده است،افزود: در جانمایی اول که به زودی راه اندازی می‌شود یک هکتار زمین در قالب ۱۳ غرفه واگذار خواهد شد.

تقوی ادامه داد: در جانمایی دوم، زمینی به مساحت دو هکتار در شهریار شناسایی و تصویب شد که تا پایان دی ماه امسال کلنگ احداث آن به زمین زده شود که بر این اساس، ۴۰ درصد قارچ کشور از محل این پایانه‌ها توزیع شود.

وی گفت: در حال حاضر عرضه قارچ خوراکی در بازار‌های موقت و سنتی و یا به صورت مستقیم به رستوران‌ها صورت می‌گیرد.

مدیر کل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی اظهار کرد: با توجه به تدوین برنامه‌ای برای افزایش سرانه مصرف قارچ در کشور، یکی از راهکار‌ها برگزاری جشنواره‌ها آشپزی با قارچ و راه اندازی رستوران‌های تخصصی قارچ است.

وی سرانه مصرف قارچ در ایران را یک کیلوگرم اعلام کرد و افزود: تا رسیدن به شاخص‌های جهانی مصرف سرانه این محصول فاصله زیادی داریم.

تقوی در پایان سرانه مصرف جهانی قارچ خوراکی را دو کیلوگرم و اروپا را چهار کیلوگرم برای هر نفر اعلام کرد و گفت: تهیه برچسب هولوگرام برای بسته‌های قارچ از جمله اقدامات برای اعتماد سازی مردم و افزایش مصرف این محصول است.

انتهای پیام/

سرانه مصرف قارچ در ایران یک کیلوگرم است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر