کد خبر: ۶۷۵۵۵۷۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
امیر عبداللهیان در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: ترامپ تلاش زیادی را برای اعمال سیاست ایران هراسی دنبال می‌کند و پیام این اجلاس این است که ایران به طور فعال با همه دنیا تعامل می‌کند.


تلاش ترامپ برای ایران هراسی/ اجلاس روسای مجالس بیانگر تعامل ایران با تمام کشورهاستبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در حاشیه دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور که با هدف مقابله با تروریسم در تهران برگزار شد، گفت: این اجلاس همانطور که از اسمش پیداست بخش مبارزه با تروریسم و ارتباطات منطقه‌ای را در دستور کار دارد.

وی افزود: در این اجلاس قرار است در حوزه مبارزه با تروریسم، پارلمان‌ها اقدام به قانون‌گذاری‌های قوی‌تر و موثرتر کرده و همچنین دولت‌ها را ملزم کنند تا مراکز ملی مبارزه با تروریسم را در کشور‌های عضو، فعالانه و منسجم‌تر عمل کنند.

امیر عبداللهیان بیان کرد: همچنین قرار است، در حوزه ارتباطات منطقه‌ای و در راستای توسعه رفاه اجتماعی و اقتصادی این اجلاس توصیه‌هایی را داشته باشد و دولت‌ها هم در حوزه اجرا بتوانند اقداماتی را در حوزه توسعه و توسعه پایدار انجام دهند تا از این مسیر مبارزه با چالش تروریسم مورد تاکید و توجه قرار گیرد.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل با اشاره به رفتار دوگانه آمریکایی‌ها در موضوع مبارزه با تروریسم هم تصریح کرد: ترامپ تلاش زیادی را برای اعمال سیاست ایران هراسی و انزوای جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کند و این اجلاس پیام دیگری دارد مبنی براینکه ایران به طور فعال با همه دنیا از جمله با کشور‌های منطقه و به ویژه با همسا‌یگان تعامل می‌کند.

وی اظهار کرد: البته بحث مواد مخدر، فضای سایبری و توجه به موضوع مبارزه با تروریسم و تاثیراتی که قاچاق مواد مخدر و استفاده از فضای سایبری توسط تروریست‌ها وجود دارد از دیگر مسائل این اجلاس است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: ما در بیانیه پایانی اجلاس که شب گذشته جلسه‌ای درباره آن برگزار شد و توافقات خوبی هم داشتیم که نکته مهم آن این است که در حوزه مبارزه با تروریسم و همکاری‌های منطقه‌ای، پارلمان‌ها موظف می‌شوند که دولت‌ها را ملزم کنند به اینکه دستگاه‌های امنیتی و مراکز ملی مبارزه با تروریسم در کشور‌ها فعالانه، رویکرد نوین مسئله مبارزه با چالش تروریسم را ریشه یابی و آن را مورد پیگیری قرار دهند.

انتهای پیام /

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر