کد خبر: ۶۷۵۶۰۱۷
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
استاندار قزوین؛

استاندار قزوین گفت: رفع موانع تولید و حل مشکلات تولیدکنندگان در شرایط کنونی مهم‌ترین وظیفه دستگاه‌ها و نهاد‌های اقتصادی است و یک تکلیف قانونی و شرعی به شمار می‌رود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین؛ عبدالمحمد زاهدی استاندار در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: از آنجا که تقویت تولید اشتغال زایی برای جوانان و رشد اقتصادی مناطق مختلف را بدنبال دارد، مدیران ذیربط باید تلاش‌های خود در این حوزه را دوچندان کنند.

زاهدی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در بخش تولید، گفت: باید ضمن ایجاد شرایط آسان در زمینه جذب سرمایه گذار، اهلیت افراد مورد بررسی دقیق قرار بگیرد تا طرح‌های اقصادی نیمه کاره رها نشوند و در زمان پیش بینی شده به ثمر لازم برسند.

وی خاطر نشان کرد: فلسفه وجودی ستاد‌های تسهیل و رفع موانع تولید حل مشکلات تولید کنندگان در شرایط سخت و دشوار است چراکه در شرایط عادی تولید کننده با مراجعه به سازمان‌ها و نهاد‌های زیربط به حل مسایل خود خواهد پرداخت و نیازی به طرح موضوع در چنین ستاد‌هایی نیست.

استاندار با بیان اینکه باید تولیدکنندگان واقعی را از برخی افراد که دنبال مسایل حاشیه‌ای هستند تشخیص داد، افزود: در این شرایط حساس باید بیش از پیش مراقب سوء استفاده برخی از افراد که در لباس تولید کننده ظاهر می‌شوند و قصدی جز ضربه زدن به تولید و اشتغال کشور و نوعی کلاهبرداری اقتصادی را ندارند، باشیم تا ماهیت کمک به تولیدکنندگان توسط دولت زیر سوال نرود.

زاهدی افزود: باید تمام جدول‌های ارایه شده در ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید به صورت هفتگی به دبیرخانه ستاد ارسال شود تا دستگاه‌های کم کار مشخص و با دستگاه‌ها و بانک‌های متخلف برخورد شود.

استاندار همچنین گفت: برای تایید انصراف متقاضیان بخش صنعت از دریافت تسهیلات باید با حضور نماینده دستگاه‌های مربوطه شامل بانک‌های عامل، دستگاه معرفی کننده و شخص متقاضی صورت جلسه‌ای تنظیم و به دبیرخانه ستاد داده شود تا انصراف مورد قبول واقع شود.

انتهای پیام/

ستاد‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر