کد خبر: ۶۷۵۶۰۵۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از منابع انسانی که جزو شاخصه‌های پیشرفت کشور محسوب می‌شود به‌درستی استفاده‌ نشده است ، قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را برای رفع این مشکل دانست وگفت : امروز شاهد آن هستیم که حدود 8 هزار مدیر در کشور جابه‌جاشده‌اند.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز به مناسب 16 آذر در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، پردیس فاطمه الزهرا (س) اصفهان  اظهار کرد: 16 آذر سال 1332 یادآور یک جنبش و یک حرکت ماندگار از سمت دانشجویانی بود که جانشان را برای تشکیل این نظام گذاشتند، امید داریم ادامه این حرکت به سمتی باشد که این آزاد خواهی، آزاداندیشی، استقلال، شهامت، استقامت و پایداری برای ادامه مسیر از سمت دانشجویان کشور باقوت بیشتری برقرار باشد چرا سرچشمه اتفاقات مؤثر در کشور از سمت جامع دانشگاهی، جوانان و مراکز حوزه علمیه بوده است.

وی ادامه داد: جایگاهی که امروز متعلق به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان است، جایگاه معلمان و مدرسانی است که قرار است فرهنگ اسلامی و آموزش‌ و پرورش صحیح را در پوست، گوشت و خون دانش‌آموزان این مرزوبوم به جریان بیاندازند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه تصریح کرد: مشکلات اقتصادی برای نمایندگان مجلس استان اصفهان به‌خوبی قابل‌ درک است و این حرکت و نامه استعفا آنان نشان‌دهنده آن است که فضای ایجاد شده در مقابل فشاری که بر دوش مردم این استان به‌ عنوان مرکز ثقل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی کشور است، برای نمایندگان مجلس قابل‌ قبول نبود که امیدواریم با هوشیاری و ولایت‌مداری بتوانیم از این جنگ اقتصادی و برهه سخت عبور کنیم.

سعیدی در ادامه ابراز داشت: وجود متغیرهای گوناگون و هم‌دستی قدرت‌های جهان علیه جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که در طول این چند دهه مسیر را به‌درستی طی کرده‌ایم اما گاهی پشت آزمون‌ و خطاهای مسئولان تفکر وجود نداشته است.

وی متذکر شد: یک بررسی دقیق در طول 40 سال گذشته نشان می‌دهد در یک برهه زمانی یکی از مزیت‌های نسبی کشور به‌منظور رسیدن توسعه پایدار شاخصه جمعیت بوده است، اما التیام مقطعی و افزایش دانشگاه‌ها آن‌هم بدون نیازسنجی و علاقه‌مندی  سبب شد تا جوانان سمت مدرک‌گرایی هدایت شوند و امروز می‌بینیم خروجی این التیام مقطعی دانش آموختگان جویای کار است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی منابع انسانی را یکی از شاخصه‌های پیشرفت کشور دانست و با تاکید بر لزوم حضور جوانان مؤمن و متعهد در امور کشور ابراز داشت: کشور ما از نظر منابع ارزی هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و آنچه از طریق شبکه‌های اجتماعی تزریق می‌شود کاملاً اشتباه است، همچنین به لحاظ منابع خدادادی هر آنچه لازم است خداوند در اختیار ما قرار داده است، اما از منابع انسانی که جزو شاخصه‌های پیشرفت کشور محسوب می‌شود به‌درستی استفاده‌ نشده است که برای رفع بخشی از این مشکل طرح‌های مختلفی همچون منع به‌کارگیری بازنشستگان با حمایت و امضا 118 نفر از نمایندگان مجلس به تصویب رسید و امروز شاهد آن هستیم که حدود 8 هزار مدیر در کشور ما جابه‌جاشده‌اند.

سعیدی با اشاره به استقبال 80 درصدی مردم از طرح CGT اذعان کرد: با توجه به مطالبه صداوسیما از مردم مشخص شد نزدیک به 80 در صد مردم کشور موافق طرح CGT یا همان مالیات بر عایدی سرمایه هستند که کلیات آن در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: دانشجویان موظف‌اند به‌اندازه تولید ثروتی که از طریق علم آنان می‌تواند به دست آید، تلاش کنند که در همین راستا طرحی در حال آماده‌سازی است، مبنی بر اختصاص 20 درصد سهمیه استخدامی کشور به رتبه‌های برتر دانشگاه‌هاست.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: یکی از نکات قابل‌ذکر در خصوص استعفا نمایندگان مجلس این است که این اقدام به معنا شانه خالی کردن از مشکلات مردم و یا حضور نیافتن و رسیدگی نکردن به مشکلات آنان نیست بلکه به‌منظور حضور در صحن و رسیدگی در موارد کمیسیونی بوده است چراکه اقتصاد استان اصفهان وابسته به آب، زاینده‌رود و بخش کشاورزی آن است بنابراین فقط مساله آب عنوان نشده است چراکه این مساله به اقتصاد و معیشت مردم اصفهان گره‌ خورده است.

سعیدی افزود : قبل از استعفا نمایندگان بارها صحبت‌ها و تذکراتی به مسوولان داده شد اما در بودجه‌ای که امسال در نظر گرفته‌شده بود باوجود تمام وعده‌های داده‌شده، اتفاق خاصی از طرف دولت دیده نشد.

وی در پایان متذکر شد: به‌عنوان یک مطالبه‌گر معتقدم این اتفاقات و تذکرات باید هنگامی انجام می‌شد که دولت‌های مختلف به‌کرات سه برابر ظرفیت آب زاینده‌رود را به استان‌های دیگر دادند، چراکه مردم و کشاورزان استان اصفهان برای حق آبه های خود هزینه پرداخت کرده‌اند و این مثل آن است که ملک شخصی یک نفر را دولت به کسی دیگر واگذار کند و در مقابل تعهد و جبران وعده داده‌شده هیچ‌گونه حمایتی نداشته باشد.

انتهای پیام/م

سخنان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع دانشجویان اصفهان به مناسب 16 آذر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر