کد خبر: ۶۷۶۱۱۷۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۳
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۳
کد خبر : ۶۷۶۱۱۷۰
گروه : همدان » همدان

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف طرح آبرسانی به همدان خبر داد.

طرح آبرسانی به همدان در دستور کار سازمان برنامه و بودجهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حمیدرضا حاجی بابایی،نماینده مردم همدان در مجلس شورای بابیان اینکه طرح آبرسانی به همدان در دستور کار سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت، گفت: اعتبار مورد نیاز این طرح در بودجه سال ۹۹ پیش بینی می‌شود.

حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به تشکیل جلسه مدیران استان همدان با رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر نیرو گفت: دستور این جلسه آبرسانی به همدان بود که در سال ۱۳۸۳ در سفر مقام معظم رهبری به همدان مصوب شد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیرو این مصوبه تاکنون ۱۳۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده و ۵۳ کیلومتر باقی مانده است.

او بابیان اینکه همدان روزانه به ۶۳ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی نیاز دارد، گفت: این میزان آب از منبع سد تالوار تامین نشده و ظرفیت سد تالوار پاسخگوی تامین این نیاز نیست بنابراین منبع دیگری برای این امر جایگزین شد.

حاجی بابایی گفت: اعتبار این طرح بر اساس مصوبات جلسه باید در اولویت تامین و تخصیص اعتبارات قرار گیرد و مسیر منبع موجود اصلاح شده و به سمت منبع جدید هدایت شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد اعتبار مورد نیاز این طرح حیاتی در بودجه سال ۱۳۹۹ پیش بینی شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه طرح آب رسانی و تامین آب شرب همدان پس از به نتیجه رساندن ۳ طرح  زیر ساختی آزاد راه، قطار و فرودگاه ، نخستین و مهمترین هدف گذاری برای توسعه همدان است، گفت: ۴ سال پیگیری مداوم و چندین و چند بار تذکر در مجلس و کارشکنی در نهایت به جلسه‌ای انجامید که تصمیم گیری نهایی با حضور تمامی مسئولان مرتبط اعم از وزیر و معاون برنامه و بودجه کشور صورت گیرد.

خلف وعده در تخصیص منابع اعتباری اجرای طرح آبرسانی به همدان

امیر خجسته افزود: طی جلسه ای که با حضور حضور وزیر نیرو، نوبخت معاون برنامه و بودجه کشور، استاندار همدان و مدیران تخصصی برگزار شد اعتراض در خصوص بودجه ۵ میلیاردی و بلاتکلیفی این طرح برای چندمین بار به بحث گذاشته شد و قرار شد بودجه مصوب ۱۰۰ میلیاردی که در تخصیص آن خلف وعده شده بود به هر ترتیب تخصیص یابد و در بودجه ۹۹ نیز اعتبار مناسبی برای تکمیل و بهره برداری از این طرح لحاظ شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد طی دوره کوتاهی وزارت نیرو تحقیقات و بررسی کاملی در خصوص منابع آبی این خط انتقال  انجام دهد و نتیجه برای برنامه ریزی‌های آتی ابلاغ شود.

استاندار همدان نیز افزود: اجرای طرح  آبرسانی در همدان جزو طرح های اولویت‌دار کشور و استان همدان است.

سیدسعید شاهرخی گفت: در این جلسه مقرر شد منابع مالی برای اجرای طرح آب‌رسانی به همدان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تامین شود.

انتهای پیام/ا

تعیین تکلیف اجرای طرح آبرسانی به همدان

منبع:مهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر