کد خبر: ۶۷۶۵۵۲۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
کد خبر : ۶۷۶۵۵۲۸
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور در جمع خبرنگاران:

جمالی‌نژاد گفت: در حال حاضر یک هزار و ۷۳۹ واگن در شبکه ریلی درون شهری فعالیت می‌کنند و به ۲ هزار واگن دیگر هم نیاز داریم.

خبرنگار: کاظمی‌/50 درصد ناوگان اتوبوسرانی‌ درون شهری فرسوده است / به 2 هزار واگن مترو نیاز داریمبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی جمالی‌نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور در همایش بزرگداشت روز حمل و نقل که امروز (دوشنبه ۲۶ آذرماه) در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل ۵۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی درون شهری کشور فرسوده است.

وی با تأکید بر اینکه سازمان شهرداری‌های وزارت کشور در زمینه نوسازی این ناوگان اقدامات خوبی انجام داده است، افزود: تلاش کردیم تا اتوبوس‌های فرسوده فعلی را به ناوگان عمومی برگردانیم و از طریق تبصره ۱۸ هم اتوبوس‌های جدیدی را خریداری کنیم و به ناوگان اتوبوسرانی اضافه کنیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور با بیان اینکه در تاکسیرانی برای تأمین ملزوماتی مانند لاستیک اقدامات مناسبی انجام شده است، گفت: بیمه تأمین اجتماعی رانندگان به مبلغ ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان توسط مجلس تصویب شد و می‌توانیم رضایت رانندگان را هم جلب کنیم.


بیشتر بخوانید: روایت حنا‌چی از نقره داغ کردن مردم در پاریس برای کاهش ترافیک/ کمبود 3 هزار و 500 اتوبوس در تهران


وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ریلی گفت: برای تأمین تجهیزات ریلی در ۹ کلانشهر ورود کرده‌ایم و در حال حاضر ۲۹۵ کیلومتر خطوط ریلی بهره‌برداری می‌شود و با داشتن ۲۹۳ ایستگاه، یک هزار و ۷۳۹ واگن در حال فعالیت هستند.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه به ۲ هزار واگن دیگر نیز نیاز داریم، گفت: تلاش می‌کنیم شهر‌ها را به شهرهایی آرام و سبز تبدیل کنیم و تردد خودرو‌های شخصی را کمتر کنیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور با بیان اینکه کم شدن ترافیک و آلودگی کاری نیست که توسط یک دستگاه کشور انجام شود، گفت: در بودجه سال آینده تسهیلاتی برای اتوبوس‌ها فراهم خواهیم کرد و تاکنون هم چندین شهر در قالب اوراق مشارکت کمک‌هایی دریافت کرده‌اند.

جمالی‌نژاد در خصوص کمک به تاکسی‌ها ادامه داد: از آنجایی که بسیاری از لوازم خودرو گران شده، تلاش می‌کنیم از طریق اتحادیه تاکسیرانی لوازم مورد نیاز را به قیمت مناسب در اختیار تاکسیرانان قرار دهیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ