کد خبر: ۶۷۷۲۵۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱

برای بسیاری از افراد روبرو شدن با یکی از مشاهیر تجربه هیجان انگیزی است اما برای بعضی از افراد شانس دیدن یکی از ستارگان نتیجه‌ای جز تلخی و از دست دادن چیزی نداشته و در مواردی با یک عمر پشیمانی همراه بوده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، برای بسیاری از افراد روبرو شدن با یکی از مشاهیر تجربه هیجان انگیزی است. این روبرویی شانسی است برای گرفتن امضاء، گرفتن یک سلفی، و یا یک گپ کوتاه تا سال‌های پیاپی در مهمانی‌های خود درباره اش قپی بیایید. اما برای بعضی از افراد شانس دیدن یکی از ستارگان نتیجه‌ای جز تلخی و از دست دادن چیزی نداشته و در مواردی با یک عمر پشیمانی همراه بوده است. در حالی که مشاهیر و ستارگان در موارد این چنینی از پنهان شدن در پشت سپر شهرت و محبوبیت خود بهره می‌برند، افراد معمولی در زیر سایه‌ی مشاهیر پایمال می‌شوند. در این لیست افرادی هستند که آرزو می‌کنند که کاش هیچگاه از صد فرسنگی ستارگان هالیوود هم رد نمی‌شدند.

اشلی گرین

1
 
در سال ۲۰۱۳ زمانی که آپارتمان بازیگر فیلم «گرگ و میش» واقع در قسمت غربی هالیوود دچار حریق شد، تیتر بسیاری از جراید به مرگ مارلو، سگ خانگی اشلی گرین اختصاص داده شد، در حالی که این موضوع یقیناً بسیار غم انگیز است با این حال زاویه‌ای دیگر از این ماجرا که اثرات این آتش سوزی بر روی همسایه‌های گرین بود کمتر زیر پوشش خبری قرار گرفت. گزارش شده که آدرین مایورگا، سرایدار ساختمان و تعدادی از مستأجران ساکن در آپارتمان به دلیل خسارات مالی و صدمات جسمانی که بر اثر این آتش سوزی به آن‌ها تحمیل شده بود از گرین شکایت کرده اند. براساس گزارش TMZ این آتش سوزی با شعله یک شمعی که به حال خود رها شده بود شروع شده است.

به نظر می‌رسد مشکلات گرین با همسایه‌ها به قبل از واقعه آتش سوزی برمی گردد. بر اساس TMZ ساکنان آپارتمان ادعا می‌کنند که گرین همیشه با راه انداختن مهمانی‌های پر سر و صدا برایشان ایجاد مزاحمت کرده است. مهم‌تر از همه ساکنین ساختمان بی توجهی گرین برای دلجویی از خسارت دیدگان حادثه و عدم قبول مسئولیت آتش سوزی را به دل گرفته اند، با همه این احوال صاحب خانه گرین گفته که او می‌تواند به آپارتمانش بازگردد. به گزارش TMZ در سال ۲۰۱۶ گرین با پرداخت مبلغی که فاش نشد با سرایدار به توافق رسید.

رومن پولانسکی

در سال ۱۹۷۷ رومن پولانسکی کارگردانی که برنده جایزه نیز بوده است، در یک مهمانی در خانه جک نیکلسون به دختر ۱۳ ساله‌ای به نام سامانتا گیلی شامپاین و متاکوالون (نوعی داروی خواب آور) می‌خوراند و طبق اتهاماتی که بر وی وارد شده اقدام به اعمال شنیعی می‌کند که کوچکترین آن‌ها تجاوز به این نوجوان ۱۳ ساله است. پولانسکی قبل از اینکه در دادگاه محاکمه شود به پاریس، سوئیس و پس از آن به لهستان می‌گریزد و از استرداد‌های ایالتی اجتناب می‌کند، در حالی که گیلی که با نام سامانتا گیمر شناخته شده در محل زندگی اش برای سال‌ها با مشکلاتی که از جمله آن‌ها قرار گرفتن در مرکز توجه است می‌جنگید.

1
اگرچه بسیاری پولانسکی را احضار کردند تا به کشور برگردد و به پشت میله‌های زندان برود، گیمر گفت که سال‌ها زیادی از این اتفاق گذشته و معتقد است کسی که به او تجاوز کرده به اندازه کافی متنبه شده است. "در حقیقت من هیچ احساس بدی به او ندارم، حس همدردی هم ندارم. " وی در سال ۲۰۰۸ در روزنامه لس آنجلس تایمز نوشت: "او برای من یک غریبه است. "

گیمر گفت که بدترین مسئولین در همه موقعیت‌ها مأموران دادگاه، مردم و رسانه‌ها بودند که از پرونده وی به سود خود استفاده کردند. در سال ۲۰۱۳ گیمر تصمیم گرفت تا داستانش را پس بگیرد بنابر این کتابی با عنوان «آن دختر: زندگی در زیر سایه رومن پولانسکی» را منتشر کرد. او در چکیده کتاب می‌نویسد: "دستگیری او به معنایی دستگیری من بود چرا که من آن دختر ۱۳ ساله بودم. از خودتان این سؤال را بپرسید: آیا دوست دارید بدترین اتفاقی که تا به حال در دوران نوجوانی برای شما اتفاق افتاده از تلویزیون پخش شود و بار‌ها و بار‌ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد؟ خب، فکر نمی‌کنم دوست داشته باشید. "

متیو برودریک

در سال ۱۹۸۷ اتومبیلی که متیو برودریک در ایرلند رانندگی آن را بر عهده داشت به همراه دو سرنشین دیگر با اتومبیل دیگری برخورد کرد. این حادثه باعث مرگ سرنشینان اتومبیل متیو برودریک شد. آنا گالاگر که در زمان حادثه سی سال داشت و مادرش مارگارت دوروتی که ۶۳ ساله بود جان خود را از دست دادند. طبق گزارش لس آنجلس تایمز برودریک برای صدمات زیادی که دیده بود حدود یک ماه در بیمارستان بستری شد، ولی در نهایت با پای خودش از بیمارستان خارج شد و فقط ۱۷۵ دلار جریمه پرداخت کرد. اتهام اولیه رانندگی پرخطر به بی دقتی در رانندگی تغییر یافت. در هنگام صادر شدن حکم همسر گالاگر از حکم دادگاه با عنوان "افتضاح عدالت" نام برد.

1
پانزده سال پس از آن تصادف نیویورک پست گزارش داد که برودریک قصد دارد با اعضای خانواده قربانیان حادثه رانندگی که به نظر می‌رسد برای بخشیدن وی آمادگی لازم را یافته اند ملاقاتی داشته باشد. مارتین به پست گفته است: "او عمداً مادر و خواهر من را نکشته است. در آن برهه زمانی احساسات ما شدید بود. اما پس از آن من او را بخشیده ام و خشمی نسبت به او ندارم. سخنگوی برودریک نیز اضافه کرده: "متیو علاقمند است که با آن‌ها دیدار داشته باشد. از ناراحتی و عصبانیت خبری نیست. اعضای خانواده به دنبال خاتمه دادن به این ماجرا هستند. "

لَنس آرمسترانگ

مایک اندرسون سال‌های پی در پی به عنوان دستیار شخصی آرمسترانگ برای او کار کرده است. اندرسون مکانیک دوچرخه و پادوی او بوده و طبق قراردادی می‌بایست پس از اتمام رقابت‌های آرمسترانگ با شراکت این قهرمان دوچرخه سواری فروشگاه دوچرخه سواری را راه اندازی می‌کرد، اما با اخراج شدن اندرسون توسط آرمسترانگ رویا‌های وی به کابوسی در بیداری بدل شد.

1
اندرسون که داستان خود را به مجله اوتساید (Outside Magazine) تعریف می‌کند می‌گوید که بعد از اینکه وی از بستن قرارداد عدم افشا امتناع می‌کند آرمسترانگ نیز از بستن قرارداد راه اندازی فروشگاه دوچرخه فروشی سرباز می‌زند. قرارداد عدم افشا اندرسون را مجاب خواهد کرد که در صورت ذکر این مطلب که وی تا بحال برای آرمسترانگ کار می‌کرده، مسئولیت مالی بخش اعظمی از قرارداد را بر عهده داشته باشد.

اندرسون ادعا می‌کند که اسطوره دوچرخه سواری به تعرضات اهانت آمیز خویش ادامه داده و حمله‌ای رسانه‌ای را که در عین حال ادعا می‌شود قانونی ست بر علیه اندسون راه انداخته تا وجهه وی را خراب کند. اوضاع از این شرم آورتر هم می‌شود. او می‌گوید که مجبور شده فرار کند و برای شروع دوباره زندگی به نیوزیلند مهاجرت کند. بله درست خواندید. این مرد مجبور شده با خانواده اش به گوشه دیگر دنیا مهاجرت کند تا از بوی گند و تعفن همنشینی با آرمسترانگ رها شود.

بیل کازبی

بیش از ۵۰ زن بیل کازبی را به دادن دارو‌های خواب آور و داشتن رابطه جنسی نامشروع متهم کرده اند. یکی از مدعیان، آندریا کان استند که در سال ۲۰۰۶ از کازبی غرامت دریافت کرد اولین کسی بود که پس از سرباز زدن مسئولین از متهم کردن کازبی در دادگاه مدنی از وی که به "پدر آمریکا" شهرت دارد شکایت کرد. مسئولین عدم وجود مدارک کافی را علت رد شکایت اعلام کرده بودند. دادخواست در خارج از دادگاه و به دور از چشم عموم حل و فصل شد. اما با تمام تلاش‌های انجام شده برای مخفی نگاه داشتن این پرونده، مورد کان استند راه گشای دیگران شد. زنان بیشتری که در دوره‌های مختلف با داستان‌های مشابه مورد سوء استفاده قرار گرفته بودند برای گرفتن حق خود اقدام کردند. دادخواست‌های بیشتر و بیشتری مورد پیگیری قانونی قرار گرفت.

1
کازبی انجام هر گونه اعمال خلاف عفت را رد کرد. به گزارش نیویورک تایمز او گفته: "تمام روابط با رضایت افراد بوده است. او در جواب ۷ زنی که در دادگاه فدرال ماساچوست از وی دادخواهی کرده بودند به جرم تهمت ناروا شکایت کرد. او همچنین از کان استند، مادر و وکلای وی دادخواهی کرد و خواستار بازپرداخت غرامتی شد که در سال ۲۰۰۶ پرداخت کرده بود شد. او می‌گوید که آن‌ها قرارداد را نقض کرده اند علاوه بر این به صورت داوطلبانه با دادستان شهرستان مونتگومری همکاری کرده اند.

بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز در حرفه خود کار‌های عجیب و غریب زیادی انجام داده است، اما زمانی که دوست دوران دبیرستان خود، جیسون الکساندر، را سوار جت شخصی خود کرده و در حالی که به سوی لاس وگاس پرواز می‌کردند از وی تقاضای ازدواج کرد هواداران خود را شوکه کرد. الکساندر به‌ای بی سی نیوز گفت: " چیزی که او به من گفت: این بود که بیا با هم ازدواج کنیم و چیزی که من گفتم: حتما، بیا این کارو انجام بدیم. " بر اساس گفته‌ای بی سی نیوز پیوند زناشویی آن‌ها درست پس از ۵۵ ساعت از زمانی که آن‌ها بله گفتند لغو شد. اسپیرز به‌ای بی سی نیوز گفت: "او (جیسون) هیچ درکی از رفتار‌های وی ندارد تا جایی که وی قادر به قبول این ازدواج نیست. " الکساندر این حرف هارا چرند خواند.

1
چرند باشد یا نباشد واضح است که در حق الکساندر که ادعا می‌کرد عاشق اسپیرز است بی انصافی شد. نه تنها تیتر خبری برای عجیب‌ترین ازدواج‌ها شد بلکه مجبور شد با اتوبوس وی آی پی به لوئیزیانا برگردد.

نیک هوگان

در سال ۲۰۰۷ پس از اینکه کشتی گیر معروف و پسر هالک هوگان، نیک هوگان (با نام واقعی نیک بوله آ) در شهر فلوریدا و تحت تأثیر استفاده از مواد مخدر تویوتا سوپرای خود را به درختی کوبید جان گرازیانو، کهنه سرباز جنگ عراق که سرنشین اتومبیل وی بود دچار صدمات دائمی در ناحیه مغز شد. بر اساس گزارش تمپا بی تایمز این تصادف سبب شد سطح هوشیاری گرازیانو به پایین‌ترین حد خود برسد. هوگان ۱۶۶ روز را در حبس گذراند در حالی که گرازیانو تا پایان عمر نیاز به مراقبت‌های ۲۴ ساعته خواهد داشت.

1
در سال ۲۰۱۰ نیک و هالک هوگان به یک توافق مالی محرمانه با وکیل گرازیانو رسیدند. کیمبرلی کوهن خاطرنشان کرد که نیک تمام مراقبت‌های مناسب را تا پایان عمر برای موکل وی فراهم خواهد کرد.

او. جی. سیمپسون

اگرچه او. جی. سیمپسون در دادگاه جنایی از جرم قتل همسر سابق، نیکول براوون سیمپسون و دوست همسرش رونالد گولدمن تبرئه شد با این حال در دادگاه مدنی به دادخواهی خانواده گولدمن باخت، باختی که وی را ۳۳.۵ میلیون دلار به خانواده گلدمن بدهکار کرد. بیست سال پس از محاکمه دادگاه، کیم خواهر گولدمن در گفتگویی که سی ان بی سی داشت اذعان داشت که نتیجه دادگاه مدنی و متهم شناخته شدن سیمپسون برای قتل‌های انجام شده توسط هیئت منصفه یک پیروزی به حساب می‌آمد، اما جنگ خانواده برای پس گرفتن بخشی از غرامت بیش از ده سال به طول انجامید. با در نظر گرفتن بهره غرامت مبلغ آن در سال ۲۰۱۴ به ۴۰ میلیون دلار رسید. کیم گفت: "ما کمتر از یک درصد این مبلغ را دریافت کردیم. "

1
دادگاه حق امتیاز کتابی را که با عنوان "اگر انجامش داده بودم: اعترافات یک قاتل" به خانواده گولدمن داد، چاپ این کتاب که در مورد قتل‌های اتفاق افتاده بوده و بدون قید نام نویسنده منتشر شد باعث شد تا خانواده گولدمن موفق شوند تا بخشی از غرامت خود را زنده کنند. به گزارش نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۷ در حالی که سیمپسون ادعا کرده بود که در نوشتن کتاب هیچ دخالتی نداشته است یک نسخه از کتاب را خریداری کرد و جلسه¬ی معارفه‌ای را برگزار نموده و در مورد روایت احتمالی قتل تفاسیری را بیان کرد.

بنابر این برای یک جمع بندی کلی باید بگوییم که یک خانواده پسر خود را در یک قتل وحشتناک از دست می‌دهد و تنها بخش ناچیزی را که عدالت برای آن‌ها تعیین کرده از طریق سود فروش کتابی دریافت می‌کنند که توسط شخصی نوشته شده که ادعا می‌کند مرتکب هیچ جرمی نشده، ولی تصورات خود را در مورد اینکه اگر مرتکب این قتل‌ها می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد در این کتاب به اشتراک گذاشته است. این قضیه غیر قابل انکار است. پرونده این مورد بسته شده است.

جنی جونز

در سال ۱۹۹۵ مردی به نام جانان اشمیتز در شوی تلویزیونی جنی جونز شرکت کرد تا با فردی که به شکل پنهانی او را تحسین می‌کرده رو در رو ملاقات کند. تحسین کننده اشمیتز مردی به نام اسکات آمدیور است، این موضوع وی را شوکه کرد. چیزی که باعث تعجب دیگران بود این بود که سه روز پس از ضبط برنامه‌ای که هیچگاه نمایش داده نشد اشمیتز به ضرب گلوله آمدیور را به قتل رساند. بر اساس گزارش سی ان ان اشمیتز که در تماس تلفنی خود با ۹۱۱ برنامه تلویزیونی جنی جونز را متهم اصلی رفتار خود دانسته به ۲۵ تا ۵۰ سال زندان و قتل درجه دو محکوم شد.

1
بر اساس گزارش سی ان ان خانواده آمدیور بر علیه برنامه جنی جونز اعلام دادخواهی کردند و در سال ۱۹۹۹ مبلغ ۲۵ میلیون دلار غرامت دریافت کردند. در سال ۲۰۰۳ خانواده وی در دادگاه تجدید نظر درخواست تجدید نظر در حکم صادره کردند، بر اساس مجله پیپل تقاضای آن‌ها در سال ۲۰۰۴ رد شد.

والنتین شمیرکوفسکی

والنتین شمیرکوفسکی رقصنده برنامه رقص با ستارگان در سال ۲۰۱۶ از طرف دختری ۱۶ ساله که به سندرم داون مبتلا بود مورد پیگرد قانونی قرار گرفت. این دختر مدعی شد که این رقصنده حرفه‌ای با انتشار و معروف کردن عکسی مضحک از وی و به سخره گرفتن وزن او باعث خجالت او و خانواده اش شده است، بر اساس گزارش پیپل این تصویر دختری حدوداً ۹ یا ۱۰ ساله را در حال نوشیدن سودا با این پیام تبلیغاتی "انفعال در برابر چاقی فرزندان نوعی کودک آزاری است. " نشان می‌دهد. خانواده این دختر گفته اند که آن‌ها این تصویر قبیح را زمانی کشف کردند که یکی از فرزندانشان در حال تماشای آن در صفحه فیسبوک شمیرکوفسکی بود. با اینکه پس از این ماجرا شمیرکوفسکی این تصویر را پاک کرد، ولی به گفته خانواده دختر او باعث شد که این عکس در همه جا منتشر شود.

1
به گزارش پیپل این دختر و خانواده اش برای "تهمت ناروا، استرس و تجاوز به حریم خصوصی" شکایت کردند. این خانواده خواهان غرامتی برابر با ۶ میلیون دلار از شمیرکوفسکی و سی بی اس و مبلغ ۶۰۰ هزار دلار از عکاس واقعی که این تصویر را در سال ۲۰۰۸ و بدون اطلاع خانواده در یک مسابقه بیسبال گرفته است شدند.

شمیرکوفسکی از طریق پیپل در پاسخ به حجم عظیمی از انتقادات گفت: "تمایلی به تبعیض گذاری و یا تحقیر افراد ندارم فقط فکر می‌کنم که مردم باید آگاهی بیشتری داشته باشند و مسئولیت بیشتری را در قبال رژیم غذایی فرزندان خود برعهده بگیرند. " در ژانویه ۲۰۱۶ با پخش شدن خبر شکایت، شمیرکوفسکی با یک تصویر دیگر در صفحه فیسبوک خود به این موضوع پاسخ داد. در توضیح این تصویر نوشته شده بود: "به جای اینکه نگران شهرت خود باشید نگران شخصیت خود باشید، شخصیت شما خود واقعی شماست. شهرت شما چیزی است که مردم در مورد شما فکر می‌کنند. " مگر اینکه مردم فکر کنند تو یک دختر چاق هستی که والدین خوبی نداری چرا که یک فرد مشهور به آن‌ها این موضوع را گفته باشد.

جاستین بیبر

زندگی کردن در همسایگی جاستین بیبر چگونه خواهد بود؟ اگر جواب شما " ترسناک و خانه خراب کن" باشد شما صد در صد درست حدس زده اید. حداقل این چیزی است که دو مورد از همسایه‌های سابق او در دادخواستی که در سال ۲۰۱۵ پر کردند مدعی شده اند. بر اساس گزارش سی ان ان، جفری و سوزان اشوآرتز ادعا کردند که خواننده "نادم" و بادیگارد هایش به طور مکرر باعث آزار و اذیت خانواده آن‌ها شده، با تخم مرغ خانه را به گند کشیده و با جملات ضد یهود آن‌ها را تهدید کرده اند. " پس از اینکه جفری ادعا کرد که شاهزاده پاپ، اتومبیل فراری خود را با سرعت بیش از حد مجاز از خیابان به سمت دروازه عمارت آن‌ها در کالاباساس، کالیفرنیا رانده است بیبر در مقابل چشمان جفری وی را متهم کرد که این رفتار به اندازه کار‌های دیگرش زننده بود.

1
از شکایتی که خانواده اشوآرتز کرده اند می‌شود حدس زد که روز‌های سختی را با بیبر سپری کرده اند. به گزارش سی ان ان در سال ۲۰۱۴ بیبر نسبت به اتهام خرابکاری در عمارت خانواده اشوآرتز هیچ عکس العملی نشان نداد. وی محکوم به پرداخت غرامتی به مبلغ ۸۰.۹۰۰ دلار، دور ماندن از این خانواده تا فاصله ۱۰۰ یاردی و آزادی به شرط حسن رفتار به مدت دو سال شد. پس از انتشار خبر محکومیت خانواده اشوآرتز مورد آزار و اذیت مکرر همراهان و طرفداران بیبر و رسانه‌های خبری قرار گرفتند.

بیبر در سال ۲۰۱۴ عمارت خود را به یکی از افراد مشهور و همیشه حاضر در صحنه رسانه‌ها یعنی کلویی کارداشیان، فروخت. با توجه به چیز‌هایی که در برنامه تلویزیونی «پا به پای خانواده کارداشیان» دیدیم این بدترین چیزی بود که تا به حال برای خانواده اشوآرتز اتفاق افتاده است.

مایک تایسون و آزار و اذیت جنسی شرکت کننده مسابقه ملکه زیبایی

اگر چه وی از آن زمان تا به حال تصویر خود را به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای بازسازی کرده است با این حال در اوایل سال ۱۹۹۰ مایک تایسون به جرم تجاوز به شرکت کننده ۱۸ ساله مسابقه ملکه زیبایی در ایندیاناپلیس محکوم شد. روزنامه نیویورک دیلی نوشت: "تایسون در ۱۹ جولای و در طول رویداد فرهنگی ایندیانا بلک اکسپو در اتاق هتلش به او حمله کرده و او را مورد تجاوز جنسی قرار می‌دهد. " طبق گزارشی تایسون در دفاع از خود می‌گوید که همه او را به عنوان مردی که به زن‌ها علاقه شدیدی دارد می‌شناسند و شاکی باید این موضوع را می‌دانسته که تایسون قصد دارد با وی رابطه جنسی برقرار کند. ده شاهد عینی شهادت دادند که تایسون در مراسم رقص بدون دلیل با شرکت کنندگان تماس بدنی داشته و نظرات ناخوشایندی می‌داده است. "

1
تایسون پس از سه سال حبس در سال ۱۹۹۵ با دزیره واشینگتون به توافق رسید. بر خلاف تمام مدارک و مستنداتی که خشونت تایسون بر علیه زنان را تأیید می‌کرد در محاکمه‌ای که در سال ۹۲ برگزار شد دو نفر از اعضای هیئت منصفه که با دریافت رشوه تطمیع شده بودند اظهار کردند که واشینگتون دروغ می‌گوید. در گزارش لس آنجلس تایمز چهره واشینگتون در سال ۱۹۹۵ داستان زنی را به تصویر می‌کشد که احساساتش صدمه دیده، والدین وی در جریان محاکمه تایسون و به دلیل فشار‌های فراوان خانه محل سکونت خود را به فروش گذاشتند و از هم جدا شدند.

مرگ کوین وارد اتومبیل ران بر اثر تصادف با اتومبیل تونی استوارت

در ژانویه ۲۰۱۶ تونی استوارت یکی از موفق‌ترین رانندگان اتومبیل‌های کار کرده در تاریخ، در سن ۴۴ سالگی کناره گیری و بازنشستگی خود را از نسکار (انجمن کشوری مسابقات خودرو‌های کارکرده) اعلام کرد. در آگوست ۲۰۱۴ در حین رقابت در کاناندی گوا موتور اسپورت پارک در شهر نیویورک استوارت راننده دیگری به نام کوین وارد را زیر گرفت، این تصادف منجر به مرگ وارد شد این حادثه زمانی اتفاق افتاد که وی پس از انحراف از مسیر اتومبیل خود را از مسیر مسابقه خارج کرده و با پای پیاده در حال طی کردن مسیر مسابقه بود. شاهدان تصادف گفته اند که وارد که تنها بیست سال داشته پس از انحراف از مسیر با حالت عصبانیت به استوارت اشاره می‌کند. کالبدشکافی جسد وارد مشخص کرد که وی از آسیب‌های ناشی از شدت ضربه جان خود را از دست داده است.

1
هیچ گونه اعمال قانونی بر روی این اتفاق صورت نگرفت و استوارت هرگونه عمل عمد را در آسیب رساندن به وارد منکر شد، او ادعا کرد که تنها زمانی متوجه حضور وارد شده که کار از کار گذشته بود. به گزارش سایت خبر ورزشی اس بی نیشن خانواده وارد، استوارت را مسئول مرگ فرزندشان دانسته و در دادگاه مدنی از وی شکایت کردند. این پرونده تا سال ۲۰۱۶ پیگیری شد تا اینکه قاضی استوارت را خاطی اعلام کرده و وی را مسئول مستقیم هر گونه تضمین توافق بالقوه بیمه که از طرف خانواده قربانی صادر خواهد شد اعلام کرد.

استوارت حتی پیش از مرگ وارد نیز به از دست دادن کنترل اعصاب و بد مزاجی بدنام شده بود. استوارت پس از کناره گیری از نسکار از سال ۱۹۹۹ زمانی که فقط یک تازه کار بود تا به امروز سه دوره قهرمانی اسپرینت کاپ را برده و پیروزی در ۴۹ مسابقه انفرادی داشته است، علاوه بر این ۳۰۹ مرتبه جزو ده نفر اول مسابقات رانندگی شده است. پس از کناره گیری از نسکار استوارت گفته که اشتیاق او برای مسابقه دادن تمامی ندارد و به مسابقه با ماشین‌های سرعت بالا ادامه خواهد داد. در این مسابقات از ماشین‌هایی با موتور قوی‌تر در مسیر‌های کوتاه‌تر و بیضی شکل استفاده می‌شود. درست شبیه یکی از مسابقاتی که در آن وارد جان خود را از دست داد.

فیل اسپکتور بازیگری به نام لانا کلارکسون را به قتل می‌رساند

فیل اسپکتور به عنوان یکی از چهره‌های تأثیرگذار در تاریخ دنیای سرگرمی در دهه ۶۰ با ابداع فرمول موسیقیایی خود با نام «دیوار صوتی» و همچنین با تولید قطعه‌های ماندگار در سبک پاپ در گروه‌هایی نظیر رونتس، کریستالز، رایچس برادرز، بیتلز و همکاری با هنرمندانی نظیر جان لنون و جورج هریسون به شهرت رسید. به گفته متخصصین تأثیر وی بر موسیقی فراتر از این همکاری‌ها است.

پس از سال‌ها دور ماندن از تجسس‌های عوام در سال ۲۰۰۳ شهرت او به دلیل قتل بازیگری به نام لانا کلارکسون لکه دار شد. مسئولین مربوطه جسد کلارکسون را در عمارت اسپکتور در آلهامبرا، کالیفرنیا پیدا کردند. جسد او را تکیه داده بر یک صندلی و در محوطه ورودی عمارت به همراه جراحتی مرگبار به ضرب گلوله در سقف دهان وی پیدا کردند. کلارکسون در زمان مرگ ۴۰ ساله بود. پس از محاکمه‌ای در سال ۲۰۰۹ اسپکتور با بی عدالتی به حداکثر ۱۹ سال زندان محکوم شد. او در سال ۲۰۲۸ و در سن ۸۸ سالگی واجد شرایط آزادی خواهد شد.

1
تروس دو، دادستان این پرونده، اسپکتور را مردی بسیار خطرناک نامید که سابقه بازی رولت روسی را با شش زن داشته است. رولت روسی نام نوعی شرط بندی بر روی زندگی یا مرگ است که طی آن شرکت کنندگان یک گلوله در هفت تیری با ظرفیتی از یک تا پنج گلوله و معمولاً شش گلوله قرار می‌دهند و بقیه را خالی می‌گذارند. سپس خشاب چندین بار چرخانده می‌شود تا نتوان فهمید گلوله کجاست. از قرار معلوم لانا ششمین زن بوده است. در مطلبی که به نمایندگی از خانواده کلارکسون خوانده شد مادر وی گفته: "تمام برنامه‌هایی که با هم ریخته بودیم نابود شدند، حالا فقط می‌توانم در گورستان به دیدار او بروم. "

تصادف وینس نیل تحت تأثیر مواد و مرگ دوستش

به عنوان یکی از خوانندگان پیشتاز در بین اسطوره‌های متال گروه موسیقی ماتلی کرو، وینس نیل پس از اجرای گروه در فستیوال موسیقی یو اس در سال ۱۹۸۳ و اجرا برای تور آزی آزبورن مورد توجه جهانی قرار گرفت. بی پروایی و کار‌های به دور از عقل نیل زندگی یک نفر را گرفت و تهدیدی برای زندگی دیگران شد. به گزارش لس آنجلس تایمز در دسامبر ۱۹۸۴ نیل مسبب تصادفی بود که به از دست دادن جان دوستش رازل دینگلی، درامر گروه هانوئی راکس انجامید. دو نفر از سرنشینان اتومبیل دیگر نیز دچار جراحات جدی شدند. نیل که به کشتار توسط وسیله نقلیه و تحت تأثیر مواد متهم شده بود تنها بخشی از دوره سی روزه محکومیت خود را که در سال ۱۹۸۵ اعلام شده بود در حبس گذراند. او که همچنین مبلغ ۳ میلیون دلار به قربانیان حادثه پرداخت کرده بود، بعد‌ها گفت: "من دوره حبسم را با پول خریدم. "

1
زمانی که اتومبیل نیل با یک فولکس واگن برخورد کرد دینگلی بر روی صندلی کنار راننده نشسته بود و نیل که از یک مشروب فروشی بیرون آمده بود در حال رانندگی در ساحل ردونا در کالیفرنیا بود. دنیل اسمیتر راننده¬ی فولکس واگن با بیست سال سن و سرنشین دیگر اتومبیل لیزا هوگن که تنها هجده سال داشت دچار صدمات دائمی در ناحیه سر شدند. به گزارش تایمز بازرسین این پرونده گفته اند تست الکل نیل که تنها دچار صدمات سطحی شده بود عدد ۱۷ را نشان می‌داد در حالی که حد قانونی عدد ۱۰ است.

پس از مدتی نیل شهرت از دست رفته خود را بازیافت، محبوبیت گروه ماتلی کرو روز به روز بیشتر و بیشتر شد و خواندن در این گروه دلیلی شد که وی علیرغم رانندگی در حین مستی به جامعه بازگردد. با این حال نیل پرونده‌های بیشمار دیگری در زمینه رانندگی در حین مستی در نزد دادگاه دارد.

از دست دادن جان اعضای خانواده بازیگران در زمان فیلمبرداری فیلم «منطقه نیمه روشن»

جان لندیس کارگردان فیلم‌هایی همچون «برادران بلوز»، «خانه حیوانات» و «سفر به آمریکا» در سال ۱۹۸۲ با مرگ ویک مورو و دو کودک بازیگر دیگر در حادثه‌ای که در جریان فیلمبرداری فیلم «منطقه نیمه روشن» اتفاق افتاد به دوران اوج خود پایان داد. پس از یک اشتباه در بخش جلوه‌های ویژه هلیکوپتری از کنترل خارج شد و با برخورد به افرادی که به حادثه نزدیک بودند سبب له شدن یکی از بازیگران و از دست دادن سر دو بازیگر دیگر شد.

1
در جریان کشتار غیر عمدی که در سال ۱۹۸۷ اتفاق افتاد هیئت منصفه لندیس و دیگر دست اندرکاران فیلمسازی را بی گناه دانست. با این حال بر اساس گزارش لس آنجلس تایمز لندیس پذیرفته که با به کار گرفتن مایکا دین لی ۷ ساله و رنه چِن ۶ ساله قانون کار افراد زیر سن قانونی را زیر پا گذاشته است. پس از این حادثه کتابی منتشر شد که در آن لندیس را متهم به بی دقتی در صحنه کرده و دادستان پرونده را به علت محکوم نکردن لندیس و دیگر عوامل حادثه به زیرپا گذاشتن قانون کار کودکان محکوم کرد.

بر اساس گزارش لس آنجلس تایمز مدت زمان کوتاهی پس از محاکمه لندیس غرامتی بالغ بر ۲ میلیون دلار به خانواده‌های هر یک از کودکان برای حل و فصل پرونده پرداخت شد. فرزندان مورو که یکی از آن‌ها جنیفر جیسن لی نام دارد و در حرفه بازیگری فعالیت می‌کند پس از حادثه با لندیس به توافق رسید. مورو برای بازی در سریال تلویزیونی «مبارزه!» و ایفای نقش در فیلم‌هایی نظیر «مدرسه اوباش و اراذل» شناخته شده است.

همکلاسی نوجوان لورا بوش در حادثه رانندگی کشته شد

در سال ۱۹۶۳ و در سن هفده سالگی او لورا ولش نام داشت. در این سال لورا و دوستش در حین رانندگی یکی از تابلو‌های ایست در نزدیکی میدلند، تگزاس را نادیده گرفتند و با اتومبیل همکلاسی خود، مایکل داگلاس برخورد کردند. داگلاس از داخل اتومبیل به بیرون پرتاب شده و به دلیل شکستگی گردن در نزدیک‌ترین بیمارستان به محل حادثه جان خود را از دست داد. ولش و دوستش، جودی دایکس، با صدمات سطحی از حادثه جان سالم بدر بردند.

1
خانم بوش درباره این تصادف چیزی نگفت تا اینکه در سال ۲۰۱۰ کتاب خاطراتی با عنوان «Spoken From The Heart» را منتشر کرد. نوشته‌های وی حاکی از ندامت و پشیمانی او از مرگ داگلاس است اگرچه او حتی پس از گذر سال‌ها همچنان مسئولیت کامل این اتفاق را به گردن نمی‌گیرد. به گزارش نیویورک تایمز در کتاب خانم بوش اشاره شده است که: "خانم بوش صحت این موضوع را می‌پذیرد که در زمان عبور از تابلو ایست در حال گپ زدن با دوستش بوده است.

با این حال وی فاکتور‌های دیگری همچون تاریکی جاده، تقاطعی که به شکل غیر معمول خطرناک بوده، اندازه کوچک تابلو ایست و همچنین اتومبیل قربانی را می‌شمارد که از کنترل وی خارج بوده است. " وی در سال ۱۹۷۷ همسر جرج دابلیو بوش شد و با انتخاب همسرش به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۰۰ بانوی اول کشورش شد.

برندی نروود خود را در تصادف مرگبار مقصر می‌داند

در سال ۲۰۰۶ خواننده معروف برندی نروود عامل تصادفی بود که در آزادراه ۴۰۵ در لس آنجلس اتفاق افتاد و باعث برخورد چندین اتومبیل به یکدیگر شد، در این حادثه مادر دو کودک جان خود را از دست داد. در آن زمان TMZ در گزارشی نوشت که نروود در صحنه تصادف خود را مقصر حادثه دانسته، در این گزارش آمده: "او پریشان بود، درباره حادثه صحبت می‌کرد و خود را مقصر تمام اتفاقات می‌دانست، او به صحبت خود ادامه داد و پیوسته از حادثه برخورد اتومبیلش با آن خانم صحبت می‌کرد. "

1
در حالیکه گشت بزرگراه کالیفرنیا توصیه کرد که دادستان پرونده بر اساس چگونگی رانندگی نروود او را محکوم کند با این حال به گزارش‌ای نیوز این توصیه عملی نشد. وی با شاکیان پرونده تصادف به توافق رسید. خانواده عواطف ابودیهاج، مادر دو پسر به نام‌های مروان و کریم محمد یکی از شاکیان این پرونده بودند. مروان و کریم محمد که در زمان وقوع تصادف ۱۵ و ۱۱ بودند سلامت جسمی خود را به طور کامل به دست آوردند.

دو مرد در دعوایی که ری لوئیس نیز حضور داشت کشته شدند

ری لوئیس ستاره اسبق NFL تنها فردی است که در مرگ دو مرد در ژانویه سال ۲۰۰۰ در جریان دعوایی در کلوپ شبانه آتلانتا محکوم شناخته شده است. وی که در اصل به دو فقره قتل متهم شده بود به دلیل بی عدالتی در حکم دادگاه درخواست تجدید نظر کرد. وی نسبت به نقش خود در مرگ ریچارد لولار و جیسینس بیکر با ضربات چاقو معترض بود. طبق گزارش بالتیمور سان، وی با دادن شهادت بر علیه دو نفر از دوستانش که در این دعوا دست داشتند موفق شد برای یک سال آزادی مشروط بگیرد. NFL وی را به پرداخت ۲۵۰.۰۰۰ دلار جریمه کرد، ولی او از هیچ یک از بازی‌های تیم فوتبال بالتیمور ریونز محروم نشد. دوستان او جوزف سوئیتینگ و رینالد اوکلی که کار خود را دفاع از خود می‌دانستند بی گناه شناخته شدند.

1
لوئیس اظهار داشت که فقط تلاش کرده که به دعوا خاتمه دهد، اگرچه پذیرفت که به پلیس دورغ گفته و پس از فرار از صحنه جرم اظهارات دروغین را درباره این حادثه بیان کرده است. به گزارش یو اس‌ای تودی یکی از شاهدان حادثه در روز محاکمه شهادت داده که لوئیس به مسافرین لیمیوزین گفته که "دهنتون را ببندید".

لوئیس در سال ۲۰۰۴ با پرداخت غرامتی به مبلغ ۱ میلیون دلار با دادگاه مدنی به توافق رسید اگرچه بعد‌ها اعلام کرده که این توافق دلیل بر پذیرفتن این جرم نبوده و تنها برای بیان همدردی بوده است. پس از این حادثه وی محبوبیت خود را دوباره به دست آورد و توانست تا سال ۲۰۱۳ و زمان بازنشستگی در صنف خود بماند. عمه ریچارد لولار، سیندی لولار اونز، در سال ۲۰۱۳ به یو اس‌ای تودی گفت: "بازنشستگی به تعویق افتاده لوئیس باعث شد که در روز پنجشنبه به آرامگاه برادرزاده ام سر بزنم چرا که اینجا جایی ست که او (ریچارد) بازنشسته شد. "

آرون هرناندز میهن پرست به قتل اودین لوید محکوم شد

به گفته دادستان پرونده اودین لوید به این دلیل به قتل رسید که بیشتر از آنچه باید در مورد دیگر قتل‌های آرون هرناندز می‌دانست و به همین دلیل بود که هیئت منصفه ستاره اسبق NFL را برای سازماندهی قتل لوید محکوم به حبس ابد بدون آزادی مشروط کرد. هرناندز گفت که از مرگ اودین هیچ لذتی نبرده است با این حال می‌شد لبخند وی را به مادر قربانی در طول محاکمه دید.

1
هرناندز ستاره رو به پیشرفت و در عین حال میهن پرستی بود که در ۳۸ بازی حرفه‌ای خود در بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ توانست ۱۸ بار تاچ داون را به دست بیاورد. در ژوئن ۲۰۱۳ پلیس پس از یافتن جسد لوید در یک مایلی خانه هرناندز برای پاسخگویی به یک سری سوالات به منزل وی در ماساچوست رفت. لوید دوست خواهر نامزد هرناندز بود و به گفته دادستان از تمامی جرائمی که هرناندز مرتکب شده بود اطلاع داشت. از جمله این جرائم قتل دانیل د. آبرو و سفیرو فرتادو در سال ۲۰۱۲ است. وی در آوریل ۲۰۱۷ به جرم این دو قتل گناهکار شناخته شد، وی مدت کوتاهی پس از اعلام حکم در زندان خود را به دار آویخت و خودکشی کرد.

خانواده لوید وی را فردی خوش رو توصیف کردند، کسی که هیچ گاه به دیگران حتی بی احترامی نکرده بود. وی که ۲۷ سال سن داشت به شغل طراحی فضای سبز اشتغال داشت، علاوه بر این به عنوان بازیکن نیمه حرفه‌ای در تیم بوستون بندیت بازی می‌کرد.

افشای بیماری اچ آی وی چارلی شین

می‌توان به آسانی از صدماتی که او در طول سالیان به خود زده گذشت، اما در مورد اشخاصی که این بازیگر به دلیل بی دقتی در معرض خطر قرار داده چه می‌توان گفت؟ شین در نوامبر ۲۰۱۵ کار قابل توجهی انجام داد و در برنامه تودی شو محصول شبکه تلویزیونی ان بی سی ابتلای خود به بیماری ایدز را فاش کرد. او اظهار کرد که به مدت ۴ سال است که بیماری وی تشخیص داده شده است و تا به حال بیش از ۱۰ میلیون دلار به تعداد زیادی از باجگیران باج داده تا بیماریش را از مردم پنهان کند.

او همچنین این واقعیت را از افرادی که با آن‌ها رابطه جنسی داشته مخفی نگاه داشته است، در حالی که وی اقدامات احتیاطی را رعایت می‌کرده با این حال قرار دادن شرایطش در هاله‌ای از ابهام برای افرادی که با او رابطه جنسی داشته اند خطرناک بوده و همچنین در خور شخصیت این بازیگر نبوده است.

1
به گزارش رادار آنلاین یک زن ادعا کرده با ۲۰ کارگر جنسی در ارتباط است که به دلیل وضعیت سلامتی شین نسبت به وضعیت سلامتی خود مشکوک هستند. " این زن بدون ذکر نام خود به رادار آنلاین گفت: "او به من چیزی نگفت، او با این کار مرا در یک مسئولیت قانونی و جدی قرار داد. " این زن ناشناس به رادار آنلاین گفته که شین در مورد در میان گذاشتن بیماری اش با شرکای جنسی اش دروغ می‌گوید. " او می‌توانست به طور خصوصی با شریک جنسی اش تماس بگیرد و وی را از ابتلایش به بیماری ایدز آگاه کند. او می‌توانست در ابتدا به من بگوید تا من شانس این را داشته باشم که با آگاهی کامل تصمیم بگیرم. "

رسوایی جنسی کوین اسپیسی

"کوین اسپیسی" بازیگر سرشناس هالیوود که در سال‌های گذشته به واسطه بازی در سریال پرطرفدار" هاوس آو کاردز" – در ایران فصل‌های ابتدایی این سریال با نام خانه پوشالی پخش شده است – از سوی چند هنرمند متهم به آزار جنسی شده است. یکی از آن ها" آنتونی رپ" هنرمند ۴۵ ساله آمریکایی بود که در مصاحبه‌ای اسپیسی را متهم کرد که ۳۱ سال پیش و هنگامی که او تنها ۱۴ سال داشته قصد تجاوز جنسی به او را داشته است.

به گفته آنتونی رپ او ۳۱ سال پیش و هنگامی که تنها ۱۴ سال داشته برای یک مهمانی به آپارتمان اسپیسی در منهتن نیویورک رفته و در آنجا وقتی همه مهمان‌ها نیمه شب خانه را ترک کرده اند، اسپیسی او را قلمدوش به روی تخت برده و قصد تجاوز به او را داشته است. اسپیسی در آن موقع ۲۶ سال داشته است. این ماجرا به سرعت موجی علیه اسپیسی ایجاد کرد و او مجبور شد در صفحه توییتر خود در دو پاراگراف از خود دفاع کند.

1
اسپیسی در توییتر نوشت: ماجرا را به یاد نمی‌آورد، اما اگر چنین اتفاقی روی داده او عمیقا اظهار تاسف می‌کند. او در پاراگراف دیگر بیانیه توییتری اش اعتراف کرده که در طول عمر خود با زنان و مردان مختلفی روابط عاطفی داشته است و هم اینک نیز خود را یک مرد همجنسگرا می‌داند. اعتراف کوین اسپیسی به همجنسگرا بودن در حالی است که تا کنون درباره زندگی خصوصی اسپیسی، گمانه زنی‌های زیادی می‌شده است. برخی کاربران فضای مجازی و رسانه‌ها و هنرمندان با تقبیح نحوه واکنش اسپیسی اعتراف به همجنسگرا بودن از سوی او را مورد انتقاد قرار داده و این اقدام را نوعی تلاش برای ایجاد سپر دفاعی دانسته اند.

از سوی دیگر کمپانی نتفلیکس سازنده سریال پرطرفدار "هاوس آو کاردز" نیز اعلام کرده که سال آینده و همزمان با پایان یافتن ساخت فصل ششم از این مجموعه، ساخت این سریال را خاتمه می‌دهد، ولی از این تصمیم تجدید نظر کرد و فصل جدید را با بازیگر جایگزین ادامه داد.
 
منبع : برترینها
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر