تسهیل شرایط برای حضور گردشگران خارجی در منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروندگفت: با اقدامات انجام‌شده مسافرانی که وارد مرز شلمچه می‌شوند می‌توانند خدمات موردنیاز را به‌صورت منظم دریافت کنند.

سید علی موسوی معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند در نشست مشترک  با مسئولین عراقی که امروز در طرف عراقی مرز شلمچه تشکیل شد، در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازآبادان ،گفت: از هفته گذشته مسیر تجاری شلمچه را از مسیر مسافری جدا کردیم و یک پارکینگ بزرگ که مجهز به دوربین‌های مداربسته و کنترل‌شده است را برای حضور تاکسی‌ها و ارائه خدمات در نظر گرفتیم.

وی افزود: راننده‌های تاکسی‌ها نیز شناسایی، شناسنامه‌دار و گزینش‌شده‌اند و کارت تردد دارند و صلاحیت نیز آن‌ها بررسی‌شده است.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: حتی افرادی که در جابه‌جایی بار مسافران نقش دارند نیز گزینش‌شده‌اند و به دنبال نرخ‌گذاری مسافت‌ها هستیم تا تعرفه‌ها مشخص باشد.

موسوی گفت: به‌این‌ترتیب مسافرانی که وارد مرز شلمچه می‌شوند می‌توانند خدمات موردنیاز را به‌صورت منظم دریافت کنند و این اطمینان را می‌دهیم که ساماندهی انجام‌شده است و نگرانی در بحث تاکسی‌ها وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به دروازه‌های در نظر گرفته‌شده برای طی مراحل اداری مسافران در مرز شلمچه، افزود: ۶ دروازه برای ورود و ۶ دروازه برای خروج در نظر گرفتیم که ۴ مسیر برای خانم‌ها و ۸ مسیر به آقایان اختصاص‌یافته است و در صورت نیاز نیز می‌توان این دروازه‌ها را افزایش داد.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: جلساتی با بازاریان آبادان و خرمشهر، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف داشتیم و تذکرات و آموزش‌های لازم داده شد تا نحوه برخورد با گردشگران و مسافران بهتر شود و بر این روند نیز نظارت می‌کنیم.

موسوی افزود: به‌صورت روزانه نیز تردد در مرز رصد می‌شود و یک نماینده تام‌الاختیار در مرز مستقر می‌کنیم تا هر مشکلی به وجود آمد در جا حل شود و تلاش می‌کنیم که در سمت عراق نیز مشکلات کمتر باشد.

انتهای پیام/ د

حضور گردشگران خارجی در منطقه آزاد اروند

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر