کد خبر: ۶۷۸۷۶۷۵
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

رئیس اداره استاندارد شهرستان مهاباد گفت: بیش از ۴۲۰ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی در جنوب آذربایجان غربی وجود دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، محمدتقی خیری رئیس اداره استاندارد شهرستان مهاباد گفت: هم اکنون ۴۲۲ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی در جنوب آذربایجانغربی زیر پوشش این اداره بوده که ۳۳۰ واحد آن‌ها دارای کد شناسایی و پروانه کاربرد علامت استاندارد (اجباری و تشویقی) هستند.

وی افزود: از این تعداد ۸۸ واحد دارای کد شناسایی و مابقی دارای مجوز استفاده از علامت استاندارد است.

خیری، با بیان اینکه امسال نیز برای ۳۲ محصول مختلف پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر شده است، گفت: در این مدت تعداد ۴۲ پروانه استاندارد که بیشتر در حوزه‌های غذایی و کشاورزی، مصالح ساختمانی و واحد‌های خدماتی بوده، تمدید و تعداد ۱۵ پروانه کاربرد علامت استاندارد واحد‌های صنعتی هم به دلیل رعایت نکردن موازین و الزامات استاندارد ملی مربوطه، تعلیق و ابطال شده است.

وی، در خصوص کنترل کیفیت فرآورده‌های تولیدی هم گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۹۴ مورد بازدید کارشناسی از واحد‌های تولیدی انجام شده و درجهت اجرای استاندارد سازی آن‌ها ۶۰ مورد تذکر و ۹۱ مورد اخطار به واحد‌های تولیدی و خدماتی ابلاغ شده و همچنین تعداد ۱۳ واحد نیز به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

رئیس استاندارد شهرستان مهاباد، در ادامه از شهروندان خواست در هنگام خرید محصولات مشمول مقررات استاندارد اجباری، علاوه بر تاریخ تولید و انقضاء به علامت استاندارد و کد ۱۰ رقمی زیر علامت استاندارد که مکمل یکدیگرند، توجه کنند.

انتهای پیام/ج

۴۲۲ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی در جنوب آذربایجان غربی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر