کد خبر: ۶۷۸۷۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
رئیس پلیس فتا پایتخت خبر داد

سرهنگ کاظمی از دستگیری دو برادر خبر داد که با همدستی دو زن به بهانه کمک به انجمن حمایت از بیماران ام اس و مهاجرت، از مردم کلاهبرداری می‌کردند.

کلاهبرداری نیم میلیاردی به بهانه کمک به بیماران ام اسبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: چندی قبل زن جوانی با مراجعه به پلیس فتای تهران از ماجرای کلاهبرداری نیم میلیاردی زن جوانی تحت پوشش یک خیریه خبر داد.

زن جوان با حضور در پلیس فتا به ماموران گفت: چندی قبل در یک کانال تلگرامی که به نام انجمن حمایت از بیماران ام اس ثبت شده بود، عضو شدم و در این کانال با ۲ زن جوان که مرجان و سمیه نام داشتند، آشنا شدم.

وی افزود: مرجان پس از دوستی‌مان، درباره فعالیت انجمن‌شان درزمینه درمان تضمینی و حمایت از بیماران ام اس و رایگان بودن هزینه دارو و درمان در کشور صحبت کرد.

زن جوان ادامه داد: این دو زن تحت عنوان کمک برای گرفتن ویزا جهت مهاجرت زیرپایم نشستند و با چرب زبانی‌هایشان مرا وسوسه کردند تا هم برای کمک به انجمن حمایت از بیماران ام اس همراهی‌شان کنم  و هم برای مهاجرت از آن‌ها کمک بخواهم.

کلاهبرداری نیم میلیاردی به بهانه کمک به بیماران ام اس

شاکی در ادامه گفت: بعد از آن این دو زن من را به 2 مرد جوان که با شماره تلفن آلمان و از طریق واتس‌آپ با من در تماس بودند، آشنا کردند و این افراد از من درخواست واریز 500 میلیون تومان به حساب‌شان را داشتند تا کارهای مربوط به مهاجرت من را انجام دهند. من نیز پس از واریز پول درخواستی متوجه شدم که این یک کلاهبرداری بوده است.

سرهنگ کاظمی تصریح کرد: ماموران در گام نخست دریافتند که حساب بانکی ۲ مرد جوان که با یکدیگر برادر هستند، مربوط به کشور آلمان است و ۲ برادر نیز چندی قبل به ایران بازگشته‌اند که در ادامه توسط پلیس دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهمان به کلاهبرداری میلیونی خود به بهانه مهاجرت و حمایت از انجمن بیماران ام اس اعتراف کردند.

وی افزود: پرونده برای بررسی بیشتر به مراجع قانونی ارجاع داده شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر