کد خبر: ۶۷۸۸۵۸۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: سالانه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان یارانه نقدی به سرپرستان خانوار در استان اردبیل پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، هاشم مظفری، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل افزود: لایحه بودجه سال 98 کشور استانداران را مجاز به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی کرده است و این مهم که مقرر شده با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر اساس پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان عملیاتی شود، نحوه هزینه کرد منابع آزاد شده را نیز مشخص کرده است.

وی افزود: براساس این تبصره از لایحه منابع حاصل از حذف یارانه نقدی خانوارهای پردرآمد با تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان صرف حذف تدریجی فقر مطلق و نیز تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت‌دار همان استان شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل بیان کرد: فارغ از اینکه لایحه ارائه‌شده دولت بایستی توسط مجلس شورای اسلامی چکش‌کاری شده و به تصویب نهایی برسد، محاسبه سرانگشتی از میزان یارانه نقدی پرداخت‌شده در استان اردبیل و محاسبه سهم دهک‌های بالای درآمدی از آن و سپس مقایسه آن با برخی ارقام کلیدی استان، اهمیت موضوع را روشن خواهد ساخت.

مظفری گفت:  با فرض جمعیت یک میلیون و 270 هزار نفری استان و یارانه ماهانه نقدی  45 هزار و 500 تومانی هر فرد اردبیلی، محاسبات نشان می‌دهد که سالانه در حدود 700 میلیارد تومان یارانه نقدی به سرپرستان خانوار در استان اردبیل پرداخت می‌شود و حال اینکه  اگر فرض کنیم جمعیت استان به شکل مساوی بین دهک‌های درآمدی توزیع‌شده است، می‌توان نتیجه گرفت که 30 درصد رقم فوق یعنی معادل 210 میلیارد تومان، بایستی به نفع کاهش فقر و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام از رقم کل یارانه نقدی پرداختی در استان آزاد شود.

انتهای پیام/ع

پرداخت یارانه نقدی در اردبیل

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر