کد خبر: ۶۷۸۸۶۰۱
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: پنج متخلف شکار و صید غیرمجاز در مهاباد و یک نفر در خوی توسط ماموران این یگان دستگیر شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، محمد خلیلی فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مأموران یگان حفاظت مهاباد طی هفته جاری پنج نفر متخلف شکار و صید غیرمجاز را در ارتفاعات کوهستانی قلاته این شهرستان دستگیر کردند.

وی گفت: ۲ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز، یک قبضه اسلحه شکاری مجاز، یک قطعه کبک، سه بال سهره، یک دستگاه موتور سیکلت و یک رشته تور دام زنده گیری پرندگان از این متخلفان کشف و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادگستری ارجاع شد.

وی افزود: با توجه به صدور پروانه شکار پرندگان وحشی (کبک) مأموران یگان حفاظت ادارات استان به طور مستمر به گشت و کنترل در مناطق تحت مدیریت ادامه می‌دهند و با شکارچیانی که بدون مجوز اقدام به شکار کنند، به صورت قانونی برخورد می‌شود.

خلیلی بیان کرد: از اول سال جاری تا نیمه اول دی ماه پنجاه و چهار نفر متخلف شکار و صید غیرمجاز در مهاباد دستگیر شده و از آنان ۲۰ قبضه اسلحه شکاری مجاز، ۱۰ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز، ۱۲ دستگاه موتورسیکلت، ۱۸ قطعه کبک و ۱۷ تور دام زنده گیری کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی بیان کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست خوی نیز طی روز‌های اخیر یک نفر شکارچی متخلف را قبل از انجام هرگونه شکار دستگیر کردند.

وی افزود: از این متخلف نیز یک قبضه اسلحه ۲ لول به همراه ۵۷ تیر فشنگ و ۲ عدد پرژکتور بزرگ قابل نصب بر روی خودرو کشف و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

خلیلی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان به صورت شبانه روزی در مناطق استحفاظی حضور دارند و با هرگونه تخلف زیست محیطی به صورت قانونی برخورد می‌کنند.

انتهای پیام/ج

 شکارچیان غیرمجاز در مهاباد و خوی دستگیر شدند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر