کد خبر: ۶۷۸۸۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کیانپور گفت: ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که بخشی از آن مربوط به پروژه‌های ریلی است.

600 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌ تمام عمرانی  در کشور وجود دارد/ حمل و نقل ریلی بخش عمده ای  از پروژه های نیمه تمام از آن خود کرده استمجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌ و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه پیش از شوک ارزی و افزایش تورم، ارزش پروژه های نیمه تمام کشور،   ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برآورده شده بود، گفت: برای اتمام پروژه های  نیمه تمام، سالانه ۶۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که در بهترین حالت تنها ۷۰ درصد از آن‌ تخصیص می‌یابد.

وی ادامه داد: ۱۱ درصد از پروژه‌های عمرانی نیمه تمام مربوط به بخش حمل‌ونقل ریلی است که اتمام آن‌ها منوط به تخصیص بودجه و حمایت از بخش خصوصی است.

کیانپور اظهار کرد: با توسعه زیرساخت‌های ریلی و احداث شبکه‌های ریلی بیشتر در این بخش، سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی افزایش می یابد، باید سعی کنیم ارزش افزوده مناسبی را برای این پروژه‌ها در نظر بگیریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: باید سعی کنیم برای تکمیل پروژه‌های عمرانی، مشوق‌های مالی از جمله حذف مالیات و بیمه در نظر بگیریم، از سوی دیگر تخصیص درآمد‌های مالی بیشتر به این پروژه‌ها می‌تواند سرمایه‌گذاران بسیاری را به این حوزه جذب کند.

وی در پایان گفت: باید برای پروژه‌های حمل‌ و نقل ریلی ارزش افزوده مالی بیشتری ایجاد کنیم. باید تلاش کنیم تا پایان دولت دوازدهم پروژه‌های نیمه‌ تمام شبکه‌های ریلی به اتمام برسند.

انتهای پیام/

حمل و نقل ریلی بخش عمده‌ای از پروژه‌های نیمه تمام از آن خود کرده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر