کد خبر: ۶۷۸۹۸۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
رئیس سابق سازمان غذا و دارو:

اصغری گفت: متاسفانه سازمان غذا و دارودر حوزه صدور مجوز‌هایی در بازار پررقابت تجارت برای گرفتن سهم بیشتر مورد اتهام واقع می‌شود.

کاهش کمبود دارویی از چندده قلم به شرایط نرمالبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اصغری در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان غذا و دارو، گفت: درمان بدون دارو ناقص بوده و سلامتی بدون تامین غذای سالم غیرممکن است؛ بنابراین حوزه بهداشت با غذا و حوزه درمان با تامین داروی کیفی پیوند خورده است.

وی افزود: فعالیت در حوزه غذا و دارو مسئولیتی سنگین است و به دلیل نوع و ماهیت کار و بیزینس‌هایی که با ارقام درشت در ارتباط است و وظیفه سازمان در حوزه صدور مجوز‌هایی در بازار پررقابت تجارت برای گرفتن سهم بیشتر متاسفانه مورد اتهام واقع می‌شود. به این دلیل وجهه سازمان در بیرون و دید سیستم‌های نظارتی به دلیل گزارشاتی از سوی بیزنس‌من‌ها متاثر شده است و در نتیجه نگاه‌هایی را به دنبال دارد که شایسته این قشر خدمتگزار نیست.

رئیس سابق سازمان غذا و دارو ادامه داد: سعی کردیم در این مدت، سیستم‌های مختلف نظارتی مانند مجلس را در مورد وظیفه سنگین و عملکرد شایسته خدمتگزاران در این دوره و دوران قبل این حوزه مطلع کنیم.

 کمبود‌ دارو در تحریم‌های اخیر به چندده قلم رسید

وی ادامه داد: خدمتگزاران در حوزه دارو چه در دوران تحریم گذشته که با کمبود چندصد قلمی مواجه بودیم و چه در تحریم‌های اخیر که کمبود‌ها به چندده قلم رسید نقش خود را ایفا کردند و علی‌رغم گرفتاری‌هایی داشتیم، توانستیم بازار را به حالت نرمال برسانیم.

اصغری تصریح کرد: با همکاری هم توانستیم شرایط سخت را پشت سر بگذاریم که عمده مشکلات به دلیل ناهماهنگی‌ها در خارج از این سیستم بوده و در تامین منابع و نقدینگی بود، اما خوشبختانه در شرایط خوبی هماهنگی‌ها بیشتر شده و بخش عمده مشکلات رفع شد.

وی با بیان اینکه اعمال تحریم‌ها جنگ اقتصادی به شمار می‌رود، اظهار کرد: امیدواریم شرایط سخت دارویی را در تحریم با پرچمداری دکتر پیرصالحی پشت سر گذاشته و با کمترین عارضه سپری کنیم.

اصغری با ابراز خرسندی از انتخاب وزیر بهداشت از جامعه داروسازان، گفت: دکتر نمکی صنعت دارو و سازمان غذا و دارو را به خوبی می‌شناسد و ارتباطات مناسب دارد که در شرایط تحریم با اولویتی که برای نیاز‌های غذا و دارو داده می‌شود، امیدوارم منشا خیر باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر