کد خبر: ۶۷۸۹۸۴۶
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان گفت: یک دانش آموز ۱۳ ساله موفق به طراحی و ساخت دستگاه آبسلانگ هوشمند مدرن شده است .

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت،  مجیدفاریابی مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان گفت: سیده مانا گلرنگ دانش آموز ۱۳ ساله لشت نشایی دستگاه آبسلانگ هوشمند مدرن را که فناوری نوین علم پزشکی است اختراع کرده است.

وی با اشاره به اختراع دانش آموز گیلانی، افزود: پزشکان با قرار دادن این دستگاه در دهان می‌توانند در مدت ۳ ثانیه از دهان، دندان و حلق بیمار تصویر و عکس بگیرند.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان گفت: دستگاه آبسلانگ هوشمند مدرن که ابتکار سیده مانا گلرنگ دانش آموز دبیرستانی لشت نشایی است با شماره ۱۳۹۷۵۰۱۴۰۰۰۳۰۰۱۵۱۴ در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت شده است.

مجید فاریابی با بیان اینکه، این دستگاه به مدت ۶ ماه ساخته شده است، افزود: این دانش آموز ۱۳ ساله با کمک دکتر رضا پورربانی عضو هیات مخترعان کشور موفق به طراحی و ساخت دستگاه آبسلانگ هوشمند مدرن شده است.

وی با اشاره به اینکه، این دستگاه نمونه خارجی ندارد، تصریح کرد: برای ساخت این دستگاه ۳۰۰ میلیون ریال هزینه کرده است که در صورت تولید انبوه به ۲۰ میلیون ریال کاهش می‌یابد.

 

انتهای پیام / ق

سیده مانا گلرنگ دانش آموز گیلانی  دستگاه آبسلانگ هوشمند مدرن را اختراع کرده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر