کد خبر: ۶۷۸۹۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
رئیس سازمان زندان‌ها:

جهانگیر گفت: طی سال گذشته ۶ هزار زندانی بی سواد تحت آموزش سواد آموزی در زندان‌ها قرار گرفتند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها، در دیدار با آیت‌الله علم‌الهدی با ارائه گزارشی از وضعیت زندان‌های کشور گفت: مهمترین اقدام در سال‌های اخیر توجه ویژه به موضوع کاهش جمعیت کیفری بود که نتایج قابل توجهی در این خصوص حاصل شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها، سازماندهی وضعیت زندانیان بلاتکلیف را اقدام مهم دیگر در سال‌های اخیر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر میانگین تعداد زندانیان متهم به نسبت کل محکومان ۱۷ درصد است که با کمک مسئولین قضایی این امر محقق شده است.

جهانگیر در بخش دیگری از گزارش خود بیان داشت: توجه به خانواده‌های زندانیان و توسعه خدمات در این بخش نیز از جمله اقدامات مهم دیگری بوده است که با جدیت در حال پیگیری است. وی از شناسایی و رفع مشکل حدود سه هزار دانش آموزی خبر داد که به خاطر زندانی شدن یکی از والدین ترک تحصیل کرده بودند.

مشاور رئیس دستگاه قضا ارائه آموزش‌های خانواده محور به همسران زندانیان با هدف کاهش آسیب‌های زندان را یکی دیگر از برنامه‌های سازمان زندان‌ها عنوان کرد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در ادامه افزود: طرح پابند‌های الکترونیکی که طی سال‌های گذشته دوره آزمایشی خود را پیموده اکنون آماده اجراست و در صورت تامین منابع مالی آن که در برنامه بودجه سال ۹۸ به مجلس ارائه شده است می‌تواند نقش بسزایی در روند کاهش جمعیت زندانیان و همچنین کاهش آسیب‌های زندان خواهد داشت.

جهانگیر در بخش پایانی سخنان خود به اجرای طرح‌های آموزشی و کنترل بیماری در زندان‌ها اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته ۶ هزار زندانی بی سواد تحت آموزش سواد آموزی در زندان‌ها قرار گرفتند.

وی در ادامه از اجرای طرح‌های متنوع قرآنی و برنامه‌های دینی با محوریت نماز خبر داد.

این مقام ارشد قضایی اظهار داشت: تشکیل پرونده شخصیت و شناسنامه بهداشتی و درمانی برای تمامی زندانیان یکی دیگر از اقدامات سازمان زندان‌ها در زمینه خدمات درمانی و کنترل بیماری در زندان هاست.

در این دیدار رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان و همچنین جمعی از مدیران سازمان زندان‌ها حضور داشتند.

در حاشیه این دیدار آیت الله علم الهدی ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدید زندان‌های استان خراسان رضوی گفت: تمامی مسئولین این استان خادمان امام رضا (ع) هستند و باید این افتخار را به دیده قرار دهید و برای انجام بهتر وظایف تلاش کنید.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر