کد خبر: ۶۷۸۹۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
نماینده مردم تهران:

حسینی گفت: باید تلاش کنیم کمترین دخالت دولت در حوزه کسب و کار‌های نو شکل بگیرد و بخش خصوصی بدون دخالت دولت توسعه یابد.

مجلس با اجرای فیلترینگ مخالف است/ باید تلاش کنیم بخش خصوصی بدون دخالت دولت توسعه یابدبه گزارش  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از نمایندگان شتاب دهنده‌ها و شرکت‌های دانش بنیان با سید عبدالمجید شجاع معاون پارلمانی معاونت علمی و سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دیدار کرده و مشکلات پیش روی توسعه کسب و کار خود را مطرح کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست، گفت: هدف از برگزاری نشست با نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان و شتاب دهنده‌ها، آشنایی با مشکلات پیش روی آن‌ها و رفع این معضلات است.

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی تلاش‌های زیادی برای رفع این مشکلات و اصلاح قوانین موجود در حوزه تجارت است تا کسب و کار‌های نوین بتوانند بدون دغدغه به کار خود ادامه دهند.

به گفته حسینی، یکی از مهم‌ترین قوانینی که به توسعه این نوع کسب و کار‌ها کمک می‌کند، قانون مالکیت معنوی است است که این قانون در مجلس شورای اسلامی در حال اصلاح و نهایی شدن است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از قوانین خوب در این حوزه، تخصیص ۴۰ درصد اعتبارات شرکت‌ها و موسسات اعتباری دولتی به دانشگاه‌هاست که با اجرای کامل این قانون مبلغی قابل توجه به این حوزه اختصاص می‌یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای برای فع مشکلات فین تک‌ها، گفت: برای توسعه فعالیت فین تک‌ها نیز با بانک مرکزی مذاکراتی داشته ایم تا نحوه عملکرد این نهاد در برخورد با فین تک‌ها اصلاح شود.

اجرای فیلترینگ شبکه‌های مجازی در کشور

حسینی در خصوص اجرای فیلترینگ شبکه‌های مجازی در کشور، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با اجرای فیلترینگ به دلیل ایجاد اختلال در کسب و کار‌های نو مخالف است و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از فیلترینگ این شبکه‌ها انجام می‌دهد.

وی در ادامه بیان کرد: باید به نوعی تلاش کنیم که کمترین میزان دخالت دولت در حوزه کسب و کار‌های نو شکل بگیرد و بخش خصوصی بدون حضور و دخالت دولت توسعه یابد.

اصلاح قانون تجارت، قوانین حوزه بیمه و مالیات و ایفای نقش تنظیم گری دولت در حوزه فناوری و عدم دخالت دولت در توسعه کسب و کار‌های نو به عنوان مهم‌ترین خواسته‌های نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان و شتاب دهنده ها، عنوان شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر