دادستان تهران در جمع خبرنگاران:

نظر کارشناسی درباره حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اعلام شد

جعفری دولت آبادی از اعلام نظر کارشناسی هیئت هفت نفره در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست بررسی وضعیت پیش فروش خودرو از اعلام نظر کارشناسی هیئت هفت نفره در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات خبر داد و گفت: طبق وعده‌ای که به مردم دادیم در دو روز گذشته هیئت نظر کارشناسی را اعلام کرده و سه عامل اساسی را مقصر دانسته است.

دادستان تهران ادامه داد: راننده، دانشگاه و پیمانکار که مسئول خدمات رسانی در آنجا بوده است مقصر اعلام شدند، راننده فوت کرده است و از طریق بیمه، مبلغ دیه‌ها وصول می‌شود.

جعفری دولت آبادی افزود: برخلاف نظر پلیس که به طور درصدی اعلام تقصیر کرده بود هیئت ۷ نفره به نحو مساوی افراد و دستگاه‌ها را مسئول شناخته است، بعد از ابلاغ این نظریه مقرر شد طبق قانون اقدام شود و اگر اعتراضی باشد طبق قانون به آن عمل می‌شود.

دادستان تهران اضافه کرد: به بازپرس و دادستان منطقه توصیه کرده‌ایم که اگر خانواده‌ها آمادگی دارند دیه خود را بگیرند طبق مقررات دیه از طریق شرکت‌های بیمه پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت پرونده مطلوب بوده است، گفت: ان شاءالله پرونده تا هفته آینده کار‌های پرونده از لحاظ قضایی تکمیل می‌شود و به زودی کیفرخواست صادر خواهد شد و امیدواریم پرونده به زودی نیز به دادگاه ارسال شود.

جعفری دولت آبادی افزود: چنانچه خانواده‌ها در بخش دریافت دیه پیشقدم شوند و بعد از آن پرونده به دادگاه برود از نظر ما منعی وجود ندارد و ما آمادگی داریم، همچنین در مورد مصدومینی که در قید حیات هستند، چون طول درمان آن‌ها طولانی است طبیعتا باید صبر کنیم طول درمان نهایی شود. بنابر این در بخش افرادی که فوت شده و مصدوم شدند پرونده تفکیک شده است.

دادستان تهران تصریح کرد: در مورد مصدومین نیز که بخواهند دیه بگیرند منعی وجود ندارد و از طریق بیمه این امکانات در نظر گرفته شده است، توصیه کردیم که در این بخش‌ها کمک بیشتری شود، تعداد افراد بستری در این زمینه ۱۰ نفر هستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پرونده شاکی خصوصی دارد گفت: خانواده‌هایی که فرزندانشان فوت شده و همچنین مصدومین طرح شکایت کرده‌اند و پرونده شاکی خصوصی دارد.
جعفری دولت آبادی در ارتباط با خرید و فروش ارز گفت: چندین بار عنوان کردیم که خرید و فروش ارز جرم است، اولین پرونده‌ای که در این زمینه به دادگاه رفت ۱۵ متهم داشت که احکام آن‌ها هفته گذشته صادرشد و هر کدام به ۶ ماه حبس محکوم شدند، این احکام قطعی است و اجرا خواهد شد و اولین حکمی است که برای خرید و فروش ارز در معابر صادر شده است.

دادستان تهران ادامه داد: تمام کسانی که در معابر خرید و فروش ارز می‌کنند دچار این گرفتاری خواهند شد بنابراین این مسائل را جدی بگیرند، حدود ۴۵ کیفرخواست دراین رابطه صادر و به دادگاه ارسال شده است و در نوبت محاکمه قرار دارد.

وی کفت: به لحاظ اینکه امروز کشور درگیر مبارزه با آمریکا است به انسجام جدی داخلی نیاز داریم متاسفانه افرادی در رسانه، فضای مجازی و تریبون‌ها مطالبی می‌گویند که نتیجه آن دلسردی مردم است ادعا‌های بی مبنا، اخبار خلاف، اتهام زنی، افترا و درگیر کردن دستگاه‌ها به امور موهوم از جمله این موارد است.

جعفری دولت آبادی در پایان خاطر نشان کرد: امروز ما نباید اجازه دهیم ناامیدی بر مردم غلبه کند بنابر این از دستگاه‌های دولتی، روزنامه‌ها، رسانه‌ها و مقام‌های مسئول که تریبون در اختیار دارند انتظار می‌رود که به مردم امید و آرامش دهند، آمریکا بداند با همه سختی‌ها ومشکلات ملت ما بیدار و محکم در برابر دشمن ایستاده است و هیچ گونه خم به ابرو نخواهد آورد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۵۱ ۲۰ دی ۱۳۹۷
خدا بیامرز مقصر شد؟
United Kingdom
حمیدرضا میرکیانی
۱۲:۱۶ ۲۰ دی ۱۳۹۷
بله , شاید قانوناً مقصر مستقیم راننده بوده , ولی دستگاه مناقصه گر که با قیمت کم و بشکلی کاملاً غیر کارشناسی پیمانکار انتخاب میکند که البته در تمام دستگاههای دولتی این کار اشتباه صورت میگیرد , مدیری نقلیه ای که اجازه داده خودرو مربوطه بدون معاینه فنی در مسیر سرویس قرار بگیره , مدیران دانشگاه و اصلاً به آنچه وظیفه اصلی آنهاست توجه ندارند , و خلاصه همه ما مقصر هستیم که این وضعیت را خیلی راحت میپذیریم و خانواده های داغدار را بعد از چند روز فراموش میکنیم تا با درد خود بسوزند و بسازند , باید این مشکلات در کشور بصورتی ریشه ای حل بشن وگرنه همین آش هست و همین کاسه , هیچ توفیقی هم حاصل نخواهد شد ,
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۴۳ ۲۰ دی ۱۳۹۷
باز خوبه که شرکت بیمه هست، من که از این متن جز تعهد شرکت بیمه چیز دیگه ای نفهمیدم و اگه بیمه نبود واقعاً چه کسی پاسخگو بود ؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۳:۱۰ ۱۹ دی ۱۳۹۷
اینقدر در مورد راننده دلسوزی نکنید روز قبل همین مشکل برای
ماشینش پیش آمد ولی آن را رفع نکرد وبچه ها یما ن را سوار
ماشین خراب کرد
Iran, Islamic Republic of
احسا
۲۲:۵۶ ۱۹ دی ۱۳۹۷
همیشه مقصر اونیه که مرده!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۱:۳۱ ۱۹ دی ۱۳۹۷
چه جالب!!اون کسی که چنین پیمانکاری رو آورده ومسولیت دانشگاه به عهدش مقصره!!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۰:۵۸ ۱۹ دی ۱۳۹۷
شما اگردرپاسخ دادن وپی گیری ماجرا ، نابغه هم باشی؟؟!!! دیگه چه فایده ایی داره؟؟!!! عده ایی مردند ورفت؟؟!! همیشه همین بوده!!! جان مردم اهمیت نداره؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
مهردادکرمی
۲۰:۲۰ ۱۹ دی ۱۳۹۷
طبق مقررات دیه شون تا ۵سال آینده انشالله پرداخت خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۹:۵۶ ۱۹ دی ۱۳۹۷
چرا هیچ وقت هیچ مسئولی محکوم نمی شه یا استعفا نمیده
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۹:۴۲ ۱۹ دی ۱۳۹۷
مسئول چه کسی هست ؟ قدیمی ها یا جدیدی ها
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۹:۱۱ ۱۹ دی ۱۳۹۷
همیشه راننده!!!مخصوصااگرمرده باشه!!مقصره؟؟! راحت ترین راه حل؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۱۴ ۱۹ دی ۱۳۹۷
گفته 3 عامل!!!!!
بعدشم مگه غیر از راننده، دانشگاه و پیمانکار که این دومورد اخری همون مسئولین هستن مورد دیگه ایی هم هست!!
Iran, Islamic Republic of
مجید
۲۲:۵۲ ۱۹ دی ۱۳۹۷
اگه راننده مقصر نیست پس کی مقصره .؟احتمالا مربی تیم اسکواش خارج.....هاااااان.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۸:۵۵ ۱۹ دی ۱۳۹۷
فقطعدالت اسلامی یعنی اینکه ببیند اون بنده خدا که راننده هست مجبور بوده و با علم اینکه خودرو مشکل دارد مسافر برده بعد بگوید مقصر است . اینجا نقش واحد مالی دانشگاه که تعیین کمترین قیمت و مثلا حداکثر کیفیت را در اسناد قرار داد میگذارد و یک کار استثماری انجام میدهد و تورم و مشکلات اقتصادی را لحاظ نمی کند و پیمانکار هم دارایی و بیمه و هزینه متغیر تعمیرات و لوازم خودرو سنگین را باید تحمل کند را کسی نمی بیند فقط از خدا بی خبر ها میگن میخواست قرار داد نبنده .... و هزار بهانه دیگر
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۸:۴۷ ۱۹ دی ۱۳۹۷
ماشین‌های از رده خارج شده،قیمت قطعات سر به فلک زده،دولت پاسخ گو نیست،گرانی و فقر،حالا بگویم کی مقصر
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۳۳ ۱۹ دی ۱۳۹۷
خانواده راننده راهم دریابید .باعث این حادثه خدمات رسانی دولت نیز است اگر وسایل ونجهیزات گران نبودند شاید وسیله نقلیه دجار مشکل نمی شد؟!!!
Iran, Islamic Republic of
Sarbaz iran
۱۵:۴۵ ۱۹ دی ۱۳۹۷
چرا مرحوم راننده باید مقصر شناخته شده باشه ؟ چون فوت کرده و دستش از زمین و آسمون کوتاه شده و نمیتونه از خودش دفاع کنه ؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۸:۳۱ ۱۹ دی ۱۳۹۷
گویا اتوبوس معاینه فنی نداشته در این صورت راننده مقصره
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۱۶ ۱۹ دی ۱۳۹۷
اگه گواهی نامه دارید که وا اسفا به او کسی که به شما گواهی نامه داده و اگه هم ندارین امیدوارم هیچ وقت بهتون ندن!
ماشینی که معاینه فنی نداره پس راننده ایی که نشسته پشتش مقصره!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۳۰ ۱۹ دی ۱۳۹۷
خانواده راننده را هم دریابید.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۳۶ ۱۹ دی ۱۳۹۷
راننده خدا بیامورز چه گناهی داره ! زمانی که یک ماشین بی کیفیت در اختیارش می گذارند و می گویند باید با این کار کنی
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۸:۳۱ ۱۹ دی ۱۳۹۷
راننده صاحب خودرو بوده و خودرو معاینه فنی نداشته
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر