کد خبر: ۶۷۹۱۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
چرا نرسیدیم؛

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی گفت: بعد از انقلاب، بنگاه‌های توسعه یافته که توان رقابت با بارار‌های بین المللی را داشتند موفق عمل کردند.

ورود بنگاه‌های توسعه یافته در عرصه بین المللی موفق بوده استفاطمه مقیمی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چهل سالگی انقلاب گفت: بعد از انقلاب، بنگاه‌های توسعه یافته که توان رقابت با بازار‌های بین المللی را داشتند موفق عمل کردند.

وی با بیان اینکه از منظر کیفیت و قیمت در تولید توانستیم خوب عمل کنیم، اظهار کرد: بنگاه‌هایی که نتوانستند خود را با بازار‌های بین‌المللی وفق دهند از بازار حذف شدند.


بیشتر بخوانید: ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر به ۶۷۰ مگاوات رسید 


مقیمی تصریح کرد: زمانی که تولید یا تولید صادرات محور انجام می‌شود باید بستر صادراتی هم مهیا شود که البته در این امر با معضلاتی روبه‌رو هستیم و متأسفانه نتوانستیم به جایگاه اصلی خود در این منظر دست یابیم.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی با بیان اینکه ورود به عرصه‌های بین‌المللی، انتظار غیرمعقولی نیست، افزود: زمانی می‌توانیم در عرصه‌های بین‌المللی ورود کنیم که بستر‌ و زیرساخت‌های حمایتی در این بخش وجود داشته باشد، بنابراین بعد از چهل سالگی انقلاب، انتظار ما بیش از اینهاست درحالیکه تحریم‌ها و بخصوص تحریم‌های داخلی توانست بر این موضوع تأثیرگذار باشد.

مقیمی با بیان اینکه میزان بهره‌وری بنگاه‌ها نسبت به توانمندی شان موفق نبوده است، گفت: انتظار می‌رود که اگر کسی بخواهد از کالای ایرانی استفاده کند باید خود آن کالا در بازار موجود باشد، این درحالی است که واردات مواد اولیه، یکی از مشکلاتی است که توانسته محدودیت‌های ارزی در این امر به‌وجود آورد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی گفت: امیدواریم همه بنگاه‌های اقتصادی بتوانند در عرصه‌های بین المللی ورود کنند چرا که استفاده از تولید داخل، مستلزم واردات مواد اولیه است و باید به زودی این موضوع مرتفع شود.

انتهای پیام/

امیدواریم همه بنگاه‌های اقتصادی بتوانند در عرصه‌های بین المللی ورود کنند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر