کد خبر: ۶۷۹۲۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
کد خبر : ۶۷۹۲۲۶۸
رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران مطرح کرد؛

پاکدامن گفت: صرع در برخی بیماران منشأ روانشناسی دارد و حدود ۳۰ درصد مبتلایان حملات شبه صرعی دارند و صرع آن‌ها واقعی نیست.

یک میلیون و ٣٠٠ هزار مبتلا به صرع در ایران داریم/ شیوع صرع در ایران ٣ برابر اروپا و آمریکابه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، پاکدامن رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران در نشست خبری پانزدهمین کنگره صرع ایران با اشاره آمار مبتلایان به صرع در ایران گفت: در ایران ابتلا به صرع در مردان و زنان تفاوتی ندارد و یک میلیون و ٣٠٠ هزار مبتلا به صرع در ایران داریم که ۴٠٠ هزار نفر مبتلا به صرع مقاوم هستند و شیوع صرع در ایران ٣ تا ۴ برابر اروپا و آمریکا و ٢ تا ٣ برابر کشور‌های پیشرفته است.

پاکدامن افزود: از نظر آماری با تولید ژنریک دارو تفاوت قیمتی بالا بین داروی برند و ژنریک به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: ۱۵ میلیارد دلار هزینه تشخیص و درمان صرع می‌شود و در اروپا هزینه داروی بیماران مبتلا به صرع ۲۶۰۰ یورو و در ایران حدود ۶۰ دلار است.

به زودی داروی صرع ایرانی وارد بازار می‌شود

رئیس پانزدهمین کنگره صرع گفت: به زودی یک داروی صرع که مشابه خارجی آن وارد کشور می‌شود و به دلیل انتقال ارز واردات آن به کشور دچار مشکل شده بود، به تولید داخل می‌رسد و نمونه ایرانی آن با قیمت بسیار کمتر از مشابه خارجی و با همان کیفیت وارد بازار می‌شود.

پاکدامن گفت: اگر بیمار مبتلا به صرع درمان نشود عوارض جدی برای بیمار ایجاد می‌کند و بار مالی سنگینی به بیمار خانواده و جامعه تحمیل می‌شود

وی افزود: بیشترین کمک درمانی به مبتلایان؛ تشخیص درست و کنترل و درمان بیماری است.

در ادامه مراسم مرجان اسداللهی دبیر علمی پانزدهمین کنگره صرع ایران با بیان اینکه‌ درمان صرع به صورت تیمی انجام می‌شود، گفت: تیم درمان متشکل از رادیولوژیست، جراح اعصاب، متخصص اعصاب و روان شناس برای درمان این بیماری نیاز است.

بیماری در برخی مبتلایان به صرع منشأ روانشناسی دارد

دبیر علمی پانزدهمین کنگره صرع ایران بیان کرد: برخی بیماران مبتلا به صرع بیماری آن‌ها منشأ روانشناسی دارد، حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد مبتلایان به صرع حملات شبه صرعی دارند و صرع آن‌ها واقعی نیست.

دبیر علمی پانزدهمین کنگره صرع ایران گفت: در کنگره امسال ۶ سخنران خارجی داریم که پنج نفر آنها از اروپا و یک نفر از ژاپن به ایران می آیند همچنین ۷۰ مقاله به شکل پوستر ارائه می شود.

اسداللهی با بیان اینکه یکی از محورهای کنگره امسال صرع و بارداری است اظهار کرد: بارداری در خانم های مبتلا به سل باید با برنامه‌ریزی انجام شود و زمانی که صرع تحت کنترل بود خانم ها می توانند باردار شوند.

وی افزود: در سه ماه قبل بارداری تا سه ماهه اول بارداری خانم های مبتلا به صرع باید اسید فولیک مصرف کنند و بعد از سه ماه اول غربالگری انجام شود و در این دوران داروهایی برای مادر باردار تجویز می شود که به جنین آسیب نرسد.

۳۰ درصد بیماران، مبتلا به صرع مقاوم هستند

اسداللهی تصریح کرد: ۳۰ درصد بیماران، مبتلا به صرع مقاوم هستند و نیاز به جراحی دارند که متاسفانه جراحی شامل بیمه نمی شود.

دبیر علمی پانزدهمین کنگره صرع ایران گفت: از سال ۲۰۰۹ داروهایی برای سرد در بازار جهانی تولید و عرضه شده است اما این داروها یا در ایران نیستند که با قیمت بسیار بالا به فروش می رسند.

اسداللهی اظهار کرد: با شروع تحریم‌ها بیماران دچار نگرانی شدند و کمبود کاذب ایجاد شد چرا که بیماران شروع به ذخیره‌سازی دارو کردند‌.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر