کد خبر: ۶۷۹۳۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
رئیس سازمان حج و زیارت مطرح کرد؛

رشیدیان از آغاز پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای تعریف بسته‌های مختلف زیارتی برای گروه‌های مختلف درآمدی جامعه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت روز پنجشنبه (بیستم دی ماه) با جمعی از علما و مراجع تقلید در مشهد دیدار و گفتگو کرد.

رشیدیان که بعد از ظهر روز گذشته به منظور شرکت در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی به مشهد سفر کرده بود، روز پنجشنبه به دیدار آیت الله مرتضوی، آیت الله سید جعفر سیدان، آیت الله اشرفی شاهرودی رفت و زمانی را با آنان به گفتگو نشست.

رئیس سازمان حج و زیارت طی این دیدار‌ها گزارشی از عملکرد سازمان حج و زیارت طی حدود دو ماه حضور در این مجموعه ارائه کرد.

رشیدیان با اشاره به اهمیت حج و زیارت در سطح جامعه و آثار فردی، اجتماعی و بین المللی آن افزود: این زیارت می‌تواند در فرد موجب ارتقا ارزش‌های معنوی، اخلاقی، ایمانی و در جامعه افزایش سطح تحمل و تقویت فرهنگ تعامل ومدارا شده و در حوزه بین المللی زمینه اتحاد و انسجام امت اسلامی را فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر این آثار مثبت زیارت در ابعاد مختلف جامعه اسلامی گفت: بدین منظور تلاش بر آن است که در مدت حضور در این مجموعه ارتقا کمی و کیفی خدمت به حجاج و زائران اعتاب مقدسه را در سطح مطلوبی محقق کنیم.

رشیدیان تصریح کرد: در جریان سفر اخیر به عربستان به دعوت وزیر حج این کشور برنامه ریزی و توافقات لازم در بحث حج تمتع سال آینده انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در این مذاکرات تلاش شد مباحث مربوط به حج تمتع در سطح مناسبی برنامه ریزی شود و نتیجه هم موفقیت آمیز بود.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در موضوع زیارت عتبات عالیات هم با توجه به اینکه هدف اصلی ما ایجاد زمینه و فرصت برای زیارت همه اقشار و گروه‌های مردمی است، پیگیری و برنامه‌ریزی برای تعریف بسته‌های مختلف زیارتی برای گروه‌های مختلف درآمدی جامعه هم اکنون آغاز شده است.

رشیدیان توضیح داد: این بسته‌ها به تناسب طبقات مختلف جامعه و شرایط درآمدی آنان در دوره‌های مختلف کوتاه مدت تا بلندمدت و میزان هزینه سفر در حال برنامه ریزی است که امید است این امکان و بسته‌های زیارتی سریعتر در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه این دیدار‌ها حضور مراجع عظام و علمای اعلام در مشهد را فرصتی مغتنم برای مردم این خطه و مسئولان در استفاده از ارشادات و نظرات ورهنمود‌های این بزرگان دانست.

وی همچنین از توجهات و راهنمایی‌های علمای اعلام به خود در زمان تصدی پست استانداری خراسان رضوی قدردانی کرد و خواهان دعای خیر آنان برای موفقیت در مسئولیت کنونی خود شد.

علما و آیات عظام هم در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای علی رضا رشیدیان در مسئولیت جدید، از خدمات و تلاش‌های وی در زمان تصدی مسئولیت استانداری خراسان رضوی که ارزشمند و توام با تدبیر و تلاش بسیار خواندند، تقدیر کردند.

آنان همچنین خطاب به رشیدیان تاکید کردند: اینک که از خدمت به زائران حضرات رضا (ع) به جایگاه مسئولیت و خادمی زوار بیت الله الحرام نائل شده اید بسیار نزد خداوند ارزشمند است و باید تلاش کنید به عبادالله و زائران خانه خدا خدمت درخور و شایسته ارائه شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر