کد خبر: ۶۷۹۳۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
مدیرعامل بیمه معلم:

مدیرعامل بیمه معلم گفت: خسارت مالی فوت چهار دانش آموز پیش دبستانی حادثه آذر ماه آتش سوزی یک مدرسه در زاهدان، پیش از صدور حکم دادگاه، به عنوان بیمه حوادث و بیمه مسئولیت مقصران، به خانواده آنان پرداخت شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،محمد ابراهیم تحسیری مدیرعامل بیمه معلم در نشست خبری گفت: حدود ۶ سال قبل ارتباط بیمه معلم و آموزش و پرورش برای مدتی قطع بود، اما هم اکنون دانش آموزان سراسر کشور در طول سال تحصیلی برای حوادث درون مدرسه‌ای یا حادثه‌های بیرون از فضای آموزشی تحت پوشش بیمه معلم هستند.

وی ادامه داد: مدارس و منازل فرهنگیان نیز تحت پوشش حوادثی از جمله آتش سوزی، سیل و زلزله هستند.

تحسیری اضافه کرد: هم اکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرهنگی و ۱۴ میلیون دانش آموز تحت پوشش بیمه معلم هستند و با احتساب سایر اشخاص، بیمه معلم با ۱۶ میلیون نفر بیمه شده رتبه اول را از نظر تعداد افراد بیمه شده دارد.

مدیرعامل بیمه معلم در بخش دیگری از سخنان خود از نهایی شدن ورود این بیمه به فرابورس خبر داد و اضافه کرد مراحل اداری و قانونی تمام شده و تا پایان امسال عرضه اولیه سهام محقق می‌شود.

تحسیری درباره دیگر برنامه‌های جدید بیمه معلم اظهار داشت: در یک برنامه ابتکاری، برای اولین بار بیمه حوادث، آتش سوزی و مسئولیت مساجد، اماکن مذهبی، بقاع متبرکه و کلیسا‌ها توسط بیمه معلم در قالب طرح فیروزه‌ای آغاز شده و فراگیری آن روند افزایشی دارد.

مدیرعامل بیمه معلم گفت: ورود این بیمه به فرابورس نهایی شده و با توجه به قرار گرفتن بیمه معلم در تابلوی فرابورس، قبل از پایان سالجاری عرضه اولیه سهام آن محقق می‌شود.

وی با اشاره به رشد ۴۰ درصدی پرتفوی بیمه معلم تا پایان آذر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، این رشد را نتیجه حضور در بازار‌های بزرگ و اجرای طرح‌های ویژه دانست.

تحسیری یاد آور شد: مدیریت بیمه معلم در هرمزگان نیز تا پایان آذر امسال ۴۷۳ میلیارد ریال فروش سبد بیمه‌ای (پرتفو) کسب کرده که نشان دهنده رشد ۸۰ درصدی است.

وی میزان خسارت پرداخت شده در هرمزگان را با ۳۳ درصد افزایش، ۱۵۶ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد:مدیریت بیمه معلم در هرمزگان موفق بوده عملکرد آن بالاتر از پیش بینی‌ها و سهم تعیین شده است.

عوامل آموزشی حادثه زاهدان ۵ تا ۴۵ درصد مقصر شناخته شدند

معاون فنی اشخاص بیمه معلم نیز در این نشست خبری با بیان جزییاتی از حادثه ۲۷ آذر یک واحد آموزشی در شهر زاهدان که طی آن ۴ کودک پیش دبستانی در حادثه آتش سوزی جان باختند گفت: بر اساس رای دادگاه بدوی، تعدادی از عوامل اداری و آموزشی آموزش و پرورش بین ۵ تا ۴۵ درصد مقصر شناخته شدند.

عباس معینی ادامه داد: قبل از صدور رای دادگاه، بیمه معلم در وجه خانواده هر یک از کودکان فوت شده چکی به مبلغ یک میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال صادر کرد که ۷۰ میلیون ریال بابت غرامت فوت و بقیه مربوط به بیمه مسئولیت افراد مقصر شناخته شده جهت پیشگیری از زندانی شدن آنان بود.

میانگین هر ماه یک حادثه دانش آموزی در کشور رخ می‌دهد

وی با اشاره به مسئولیت بیمه معلم در قبال دانش آموزان در قالب بیمه حوادث تصریح کرد:به طور متوسط هر ماه شاهد یک حادثه دانش آموزی در شکل‌های مختلف مانند سانحه رانندگی یا واژگونی سرویس‌های مینی بوس و اتوبوس دانش آموزان هستیم که تلاش می‌شود بخش مالی خسارت‌های این حوادث با با پوشش بیمه‌ای مناسب و به موقع جبران شود.

به گفته معینی بیمه معلم حدود ۷۵ درصد حق بیمه دریافتی دانش آموزان را به صورت خسارت پرداخت می‌کند و ۱۲ هزار ریال از حق بیمه هر دانش آموز به صورت جداگانه برای درمان دانش آموزان مبتلا به بیماری‌های سخت درمان (صعب العلاج) هزینه می‌شود.

انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر